18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Fragment listu Witkacego, zawiera niewielką dawkę sadyzmu.

jan.rzut • 2015-05-08, 20:34
"Ale pecha mam. Wczoraj, kiedy robiłem pipi w lesie i zapatrzyłem się na krajobraz, bąk koński uciął mnie w ku*asa. Spuchło to jak balon i myślałem, że odpadnie. Ale jodyna i Staroniewicz uratowali to cenne utensylium dla przyszłych pokoleń. Dziś jest tylko czerwone, ale może jeszcze odpadnie. Jak odpadnie, to Ci przyślę w formalinie".
Witkacy w liście do żony, Jadwigi z Unrugów, 20 lipca 1926 roku, Zakopane

ozarimielin

2015-05-08, 21:23
dobra bajera na trypla złapanego od jakiejś k***y, farmazoniarz :krejzi:

hadesposen

2015-05-08, 21:51
napisał ten co samobója popełnił w 39 jak ruscy weszli ...

jan.rzut

2015-05-08, 22:03
@up i dobrze, nikt mu nie mówił jak ma żyć.

samobójstwo wbrew pozorom wymaga odwagi, nie mówię tu o wołaniu o pomoc (czyli tabletki i słabe cięcia)

is...........ay

2015-05-09, 19:14
Cytat:

dla przyszłych pokoleń

Widać lubił też sobie na młode zapolować czasem, sk***esyn. :amused:

karinata

2015-05-09, 19:18
jan.rzut napisał/a:

samobójstwo wbrew pozorom wymaga odwagi



Chyba nie do końca o odwagę chodzi... :roll:

Black-Sheep

2015-05-10, 09:33
Sam akt samobójstwa jako taki wymaga pewnej odwagi, choćby takiej, że trzeba przyjąć ból, jednak większość śmierci z własnej ręki dzieje się pod wpływem chwili, kiedy emocje zagłuszają wszystko inne. Byłem kiedyś na jednym wykładzie na ten temat, że aby uratować samobójcę najlepiej jest namówić go, żeby popełnić samobójstwo za dwa dni, czy w jakimś innym późniejszym terminie, bo taki nastrój nie może się długo utrzymywać.
Mimo pewnej odwagi niższych lotów, to jednak samobójstwo jest przesiąknięte do cna tchórzostwem i egoizmem, ponieważ jest ucieczką od odpowiedzialności i czynem w trosce wyłącznie o siebie samego i własny nastrój. Prawdziwych przegrywów życiowych można poznać nie po jakichś porażkach czy błędach, bo je ma każdy, tylko właśnie po próbach samobójczych i zarzuceniu wszelkich prób poprawy.

miszczcieniu

2015-05-10, 09:52
Mało tego, okazuje się, że ludzie w krajach rozwiniętych, gdzie mają dużo większe możliwości rozwoju, lepszy dobrobyt i możliwość realizowania wyższych pięter piramidy Maslova, często są mniej szczęśliwi niż ludzie żyjący skromnie. W dzisiejszych czasach coraz bardziej zanikają więzi społeczne, młodym łatwiej pisać na fejsie niż prowadzić rozmowę "oko w oko". Można śmiać się z czarnych itd, ale sposób myślenia wielu ludów Afryki, więzi jakie istnieją wśród wielu z nich, oraz filozofia ludów azjatyckich posiadają wiele elementów, których możemy tylko pozazdrościć ( jak choćby podejście do czasu).

W............R.

2015-05-10, 10:48
Witkacy był prostakiem, który ukradł większość tekstów swojemu przyjacielowi Jaworskiemu.

Hereticus

2015-05-10, 11:12
Ćpunem też był. Koks, morfina, meskalina non stop i malował wyłącznie demony. Chory człowiek.

maurycy_zych

2015-05-10, 13:14
@W.S.N.R.
Mogę prosić o jakąś literaturę albo chociaż rozwinięcie tematu (czy to publicznie, czy na PMie?)

jan.rzut

2015-05-13, 22:07
maurycy_zych napisał/a:

@W.S.N.R.
Mogę prosić o jakąś literaturę albo chociaż rozwinięcie tematu (czy to publicznie, czy na PMie?)



ponawiam, sam jestem zainteresowany.