18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Homoseksualiści nie będą mogli oddawać krwi

Radoslaf • 2015-05-04, 19:12
Cytat:

Kod:
Europejski Trybunał Sprawiedliwości zadecydował o zakazie oddawania krwi dla homoseksualistów. Powodem wykluczenia osób żyjących w związkach jednopłciowych od dawców jest jest częstość zakażeń wirusem HIV.

W latach 2003-2008 najbardziej dotknięta grupą przez HIV byli geje. Częstość zakażeń wśród homoseksualistów jest 200-krotnie wyższa niż w społoczeństwie normalnym, heteroseksualnym. Badania instytutu Roberta Kocha wskazały, że homoseksualiści stanowią aż 75 procent zarażonych wirusem w Niemczech w 2013r.

Propozycjom liberalizacji ustawy dot. oddawania krwi przeciwstawiono fundamentalny argument, że nie może być kompromisu ws. bezpieczeństwa i zdrowia. Oprócz homoseksualistów od dawców krwi nadal wykluczeni pozostają prostytutki.



Ależ ten Trybunał nietolerancyjny....

źródło

bloodwar

2015-05-04, 19:23
Polska języka trudna być... Jest spora różnica między " zakazem oddawania krwi dla homoseksualistów" a "zakazem pobierania krwi od homoseksualistów"

mygyry

2015-05-04, 19:48
Jeszcze powinni zabronić marnować dla nich krwi od heteroseksualnych

zgonex

2015-05-04, 21:06
i bardzo dobrze, zanim wych*jali mnie z pejsbuka pamiętam, że kłóciłem się z jakimś tęczowym pojebem. debil próbował mi wcisnąć, że określenie "grupy ryzyka" to termin przestarzały, że orientacja nie jest w żaden sposób powiązana z prawdopodobieństwem zakażenia HIV, itd. tępe sp***oliny umysłowe, nawet oficjalne lewackie statystyki mówią, że najwięcej zakażeń występuje w tzw. grupie msm, czyli mężczyzn mających kontakt seksualny z mężczyznami.

https://www.aids.gov/hiv-aids-basics/hiv-aids-101/statistics/

lubiłem się kłócić z tymi pejsbukowymi debilami, te ich żałosne próby zagadywania i zmiany tematu bawiły mnie do łez.

kozojebca1231

2015-05-04, 22:20
ciut mądre, powiem wam ciekawostkę, jak kobieta zrobi tatuaż to pół roku nie może oddawać krew, jak r*cham tą kobietę to dla formularza jest bez znaczenia, nie ważne że to lekarzowi mówiłem, ważne że ankieta jest ok.....

mesjasz19

2015-05-04, 23:37
Bardzo mądre posunięcie, w przypadku homosiów jest znacznie większe prawdopodobieństwo HIV-a.
Przecież takie jednorazowe badanie krwi od dawcy też kosztuje, badania laboratoryjne to nie 5 minut roboty.

"Europejski Trybunał Sprawiedliwości zadecydował o zakazie oddawania krwi dla homoseksualistów. "
Ciekawie napisane zdanie, można je rozumieć dwuznacznie i nawet mi to pasuje.

Homo nie może oddawać krwi a ni nikt nie powinien dla niego oddawać bo i tak te gówno w końcu zachoruje na HIV.

Hvsarz

2015-05-04, 23:46
Dodatkowo w tekście " niż w społoczeństwie normalnym" z czego wynika, że stwierdza się, iż homosie są nienormalni :)
Zgłoście podwójnie :P

De...........37

2015-05-05, 00:13
Nie wiem skąd to wyssali ale zmartwię Was: jak kombajn udupcy wam nogi to możecie dostać krew z homosia, nie ma takiego zakazu, w ankiecie nie ma pytania o to czy jesteście w związku hetero czy homoseksualnym. Wie to każdy kto oddaje regularnie krew.

Pozdrawiam, ZHDK I stopnia :P .


P.S. Prostytutki również nie są. Z resztą w ogóle to nikt "nie jest" o ile nie figuruje w bazie jako dożywotnio zdyskwalifikowany bowiem wszelkie dane z ankiet są poufne i nawet jeśli jest możliwa to nie robi się weryfikacji żadnej. Notatke napisał ktoś bez odrobiny pojęcia o procedurach sterujących publiczną służbą krwi więc ciężko mi się do tego odnieść- stężenie bzdury na zdanie przekracza granice rozsądku :D . Dożywotnia dyskwalifikację można otrzymać wyłącznie z powodów medycznych- nie jest możliwe otrzymanie takiej z powodów społecznych.

Filogyna

2015-05-05, 01:07
Dexter37 napisał/a:

Nie wiem skąd to wyssali ale zmartwię Was: jak kombajn udupcy wam nogi to możecie dostać krew z homosia, nie ma takiego zakazu, w ankiecie nie ma pytania o to czy jesteście w związku hetero czy homoseksualnym. Wie to każdy kto oddaje regularnie krew.

Pozdrawiam, ZHDK I stopnia :P .


P.S. Prostytutki również nie są. Z resztą w ogóle to nikt "nie jest" o ile nie figuruje w bazie jako dożywotnio zdyskwalifikowany bowiem wszelkie dane z ankiet są poufne i nawet jeśli jest możliwa to nie robi się weryfikacji żadnej. Notatke napisał ktoś bez odrobiny pojęcia o procedurach sterujących publiczną służbą krwi więc ciężko mi się do tego odnieść- stężenie bzdury na zdanie przekracza granice rozsądku :D . Dożywotnia dyskwalifikację można otrzymać wyłącznie z powodów medycznych- nie jest możliwe otrzymanie takiej z powodów społecznych.



To jest oczywisty wał. Google translate lepiej posługuje się polskim niż autor tych wypocin.

Nidrax

2015-05-05, 01:10
Cytat:

nadal wykluczeni pozostają prostytutki.


Iście sadolowe te prostytutki :D

abfab

2015-05-05, 01:40
o ile się nie mylę to dotyczy tylko Francji to raz, dwa kto ci sprawdzi kim jest ten kto oddaje krew, powodzenia w weryfikacji i trzy od dawna wiadomo, że pośród osób heteroseksualnych stale wzrasta wskaźnik zarażeń HIV bo wydaje im sie błędnie, że to tylko dotyczy homoseksualistów i się nie zabezpieczają więc z tym również powodzenia

Domanzbyt

2015-05-05, 07:21
On nie jest chory, on ma to we krwi :)

sevenbrother

2015-05-05, 07:38
a jakby tak zabronić również transfuzje krwi dla gejuchów?