18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Schiza schizofrenika

lobominator • 2015-02-10, 15:30
Pokażę Wam jedną z wielu chorych scen z doskonałego filmu "The Enemy" z tamtego roku.
Ogólnie film jest o kolesiu co przechodzi niezłe jazdy (cierpi na rozdwojenie jaźni) - oto jeden z krótkich jego koszmarów jako schizofrenika. Tak - jest sadystycznie, a są w filmie lepsze sceny.
Cały film robi piorunujące wrażenie, kto nie oglądał to gorąco polecam. Dawno już nie oglądałem tak dobrego Mindfucka jak ten film.

DymekPL

2015-02-13, 02:19
Wróg(2013) Enemy na filmweb

Psycholciu

2015-02-13, 02:19
straszne. nie ogladam.

2MaupyPrzebraneZa3Sarny

2015-02-13, 02:44
Akurat że ma schizofrenię nie jest nigdzie powiedziane a jest to chyba najbardziej płytka interpretacja jaką można wymyśleć. Do tego ani trochę nie trzyma się kupy.. ale żeby to dostrzec trzeba myśleć a z tego co widzę nie każdy lubi myśleć oglądając filmy. Film warty obejrzenia ale niech sobie każdy zinterpretuje po swojemu.

Jeżeli chcecie film na miarę sadistica to "Srpski Film". Wygooglujcie i dalszy komentarz będzie zbędny.

BiałyPiotr

2015-02-13, 03:34
lobominator napisał/a:

Pokażę Wam jedną z wielu chorych scen z doskonałego filmu "The Enemy" z tamtego roku.



Panie, mamy juz 2015 rok, film jest sprzed 2 lat

(dorzucam swoje 3 grosze do hejtu) 8-)

kosiu0

2015-02-13, 07:33
Cycki są. Piwko jest :-D

BlckSn

2015-02-13, 09:47
Jeżeli to miało robić wrażenie, to ja jestem jednym z modeli Saurona z harda...

Bajdus1962

2015-02-13, 09:54
Od pewnego czasu szukam wstawki, która tu była przeszło 2 lata temu. Ktoś wstawił dzwięki jakich używali amerykańce podczas wojny w Wietnamie, aby wystraszyć zóltych. Były to odglosy jakichś zjaw, zwierząt itp co w kumulacji dawalo niezłą schizę, ktoś poratuje bo chcialbym się przetyrać tym w nocy.

janiebedezlymczlowiekem

2015-02-13, 11:36
Przecież w tym filmie nie ma nic do interpretowania. Wszystko wyłożone jak na tacy. Oczywiście jest trudny w odbiorze, nie przeczę. Sam się z nim zmagałem, ale gdy patrze z perspektywy czasu to stwierdzam z przykrością, że jest to dość płytki treściowo film. Racja, jest w nim wiele metafor i "schiz", które z całą pewnością dodają mu walorów lecz nie jest arcydzieło. Ode mnie mocne 7/10, głownie za pierwsze wrażenie i mindfucka z tym związanego.

fyrku

2015-02-13, 15:05
turoseq napisał/a:



A ja luzu nie mam. Ty też kaleczysz język polski bo nadużyłeś pisania dużymi literami.
"Target"? A może "cel"?

Sam zacząłeś.



Proponuję przeczytać jeszcze raz część, którą zacytowałeś.
Następnie słowniczek w rękę i wyszukać "sarkazm" tudzież "ironia".

Gdyby każdy z rodaków, miał tak wyj***ne na polskie pismo jak Wy wyżej, to wciąż bylibyśmy na etapie komunikacji pierwotniaków.

milkerm

2015-02-13, 16:37
Potwór nie potwór... :D

pakozi

2015-02-13, 18:29
Oglądałem ten film, ale nie załapałem, o co chodzi w motywie z pająkami. Ktoś wytłumaczy?

MOTiV95

2015-02-13, 18:32
oglądałem już dawno, film dobry ale nic szczególnego 6/10

lobominator

2015-02-13, 19:40
2MaupyPrzebraneZa3Sarny napisał/a:

Akurat że ma schizofrenię nie jest nigdzie powiedziane a jest to chyba najbardziej płytka interpretacja jaką można wymyśleć. Do tego ani trochę nie trzyma się kupy.. ale żeby to dostrzec trzeba myśleć a z tego co widzę nie każdy lubi myśleć oglądając filmy. Film warty obejrzenia ale niech sobie każdy zinterpretuje po swojemu.



To Cię kolego zadziwię, bo to najlogiczniejsza akurat interpretacja i doskonale trzyma się kupy.
Nie zrozumiałeś chyba filmu i przyjąłeś wszystko jak leci nie układając tych puzzli w całość.

pakozi napisał/a:

Oglądałem ten film, ale nie załapałem, o co chodzi w motywie z pająkami. Ktoś wytłumaczy?


Pająki to symbol - symbolizowały w tym filmie kobiety i schizy głównego bohatera z tym związane. Strach przed wiązaniem się, paranoję z tym związaną. Ja tak to rozumiem.

Tu masz ciekawą analizę: link

pakozi

2015-02-13, 20:02
@lobominator

Dzięki za własną interpretację, oraz link. Pozdrawiam.