18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jaki znak Twój? Orzeł, paw, lew?

~Polimaty • 2013-04-30, 18:04
Kilka minut tego odcinka Polimatów wystarczy, aby już nigdy nie przejść obojętnie obok polskiego godła i flagi.


bart3q

2013-05-01, 13:05
Co do denara Bolesława to mi facet w Biskupinie (gdzie notabene można było sobie wybić taką monetę) inaczej tłumaczył jego symbolikę.
Mianowicie chodziło o to, że Bolesław Chrobry bardzo chciał zostać królem Polski. Zorganizował zjazd w roku 1000, zaprosił cesarza Ottona 3. Impreza była mocna (dostał od cesarza relikwie, polubili się). Jednak cesarz nie nadał mu wtedy tytułu króla, co rozczarowało Bolesława. Wybił on więc jakiś czas po tym zjeździe własną monetę, na której był napis "Princes Polonie", co oznaczało "książe Polski". Miało to być wyrazem rozgoryczenia, że ciągle jest księciem, a nie królem.
Jak wiemy dopiero w 1025roku Bolesław doczekał się tytułu króla.

K-...........an

2013-05-01, 13:12
Bez spiny, już niedługo będzie tak wyglądał nasz herb


Majorus

2013-05-01, 15:28
o k***a ile piw, filmik spoko

Yoicks

2013-05-01, 15:56
fajny materiał!

Bridgwater88

2013-05-01, 17:58
ale z drugiej manki - jesli przechodzisz kolo wielkiego gniazda w ktorym jest orzel z malymi i ow orzel rozklada skrzydla to znaczy ze pokazuje Ci w ten sposob zebys stad sp***alal bo to jego terytorium ! ale nie...Lech (k***a ta zbierznosc imion czasami mnie rozbraja) musial tu jebnac panstwo... :facepalm:

Bakermistrzu

2013-05-01, 22:21
Obejrzałem z ciekawością, ale jedna rzecz nie dawała mi siedzieć w spokoju. Spodnie Pana prowadzącego - bardzo obcisłe i widać jak wpijają się w worek! koszmar... facet musi mieć miejsce na jaja w spodniach, a nie rozpleniać jakąś modę na rurki

filipczax_ck

2013-05-02, 12:19
K-Paxian napisał/a:

Bez spiny, już niedługo będzie tak wyglądał nasz herb

Obrazek



chyba cie chłopaku deczko poj***ło ... takie oszpecenie Orzełka nigdy nie nastąpi