18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nowina z USA

ke...........85 • 2012-08-09, 15:17
Cytat:

USA: Kongres zdecydował, że pizza to warzywo

Pizza jest warzywem - tak uważa Kongres Stanów Zjednoczonych. Politycy nie zgodzili się na wprowadzenie nowych przepisów, które miały sprawić, że dzieci zmagające się z nadwagą, będą jadły zdrowe produkty. To oznacza, że nawet niewielka obecność sosu pomidorowego w potrawie powoduje, że np. pizzę można uznać za warzywo.


Ustawodawcy w Kongresie USA uznali, że dzięki sosowi pomidorowemu pizzę można zakwalifikować jako porcję warzyw. Jest to sprzeczne z wytycznymi amerykańskiego ministerstwa rolnictwa (USDA), które na początku roku zaproponowało nowe regulacje w kwestii żywienia dzieci w szkołach. Administracja walczy w ten sposób z epidemią otyłości u najmłodszych Amerykanów.

Niestety, niektórzy członkowie Kongresu stawiają interesy pewnych grup nad zdrowie amerykańskich dzieci - stwierdziła rzeczniczka prasowa USDA Courtney Rowe.

W myśl wytycznych Kongresu kawałek pizzy będzie zaliczany jako porcja warzyw, jeżeli będą się na nim znajdować co najmniej dwie łyżki sosu pomidorowego. Według resortu rolnictwa, ilość sosu trzeba by zwiększyć do pół kubka (ok. 120 ml), by o pizzy można było mówić w tych kategoriach. Propozycji USDA sprzeciwili się producenci mrożonej pizzy serwowanej w szkołach argumentując, że pizza z taką ilością sosu pomidorowego byłaby niesmaczna, wzrosłyby też koszty produkcji. Decyzję Kongresu krytykują specjaliści od żywienia.

Szkoda, że Kongres wydaje się być bardziej zainteresowany ochroną przemysłu niż ochroną zdrowia dzieci - powiedziała Margo G. Wootan, dyrektor polityki żywieniowej w Centrum Naukowym na rzecz Interesu Publicznego.

W połowie października podobna bitwa toczyła się o ziemniaki. Senat USA odrzucił propozycję administracji prezydenta w sprawie ograniczenia ilości tych warzyw serwowanych dzieciom w szkolnych stołówkach, głównie w postaci frytek. Za ziemniakiem lobbowali ustawodawcy ze stanów specjalizujących się w ich produkcji.



wiadomości24.pl


:homer:

BongMan

2012-08-09, 15:19
Z tego samego powodu marchewka jest owocem a ślimak rybą. Jedni wymyślają przepisy, drudzy je obchodzą.

Tomszczak

2012-08-09, 15:20
niedługo stek to będzie przyprawa dla tych j***nych grubasów

~tip.top

2012-08-09, 15:23
Też mi... ja tam widziałem jeszcze ciekawsze warzywa :D


Morgotus

2012-08-09, 15:23
no i zajebiscie!! zaraz starej to pokaze zeby sie odwalila ode mnie ze pizze jem ;)
chciala zebym jadl warzywa to bede :D

Czesiek181

2012-08-09, 15:30
Dlatego grubasy powinni miec obowiązek biegania 3 razy dziennie,zamiast wpie**alania jedzenia.

Ja...........ro

2012-08-09, 17:53
Ale tam w ameryce maja poronione pomysły i zajebiste problemy!
Już wolę Tuska i rządy ruska :krejzi:

twojamatkajestgruba

2012-08-09, 18:23
Hamburgery, kebaby też zostaną niedługo warzywami :amused:
A Amerykanie będą najzdrowiej odżywiającymi się ludźmi. Oczywiście tylko na papierze

Klawisz77

2012-08-09, 18:48
Poczytajcie sobie o absurdach UE, ci to dopiero są popie**oleni. Według tych popie**olców ślaimak jest rybą a marchewka to owoc :amused: .

Krzysztof_Jarzyna

2012-08-09, 21:55

bezimienny90

2012-08-09, 22:17
a dzieci bedo pytać rodziców jak rośnie piccaaaaaaaa?

Dr.Val

2012-08-09, 22:28
u nas następująco budują autostrady: wkładają znaki na drogach expresowych i jest juz autostrada, w stanach co zrobić, aby ludzie jedli więcej warzyw ? odpowiedz w temacie :)

.kmn

2012-08-09, 22:42
tak naprawdę to troszkę inaczej, ale sens podobny:

W USA w szkolnych stołówkach posiłki mogą być podawane wyłącznie z porcją warzyw. Ilość warzyw na pizzy jest znikoma a nikt nie będzie przecież jadł surówki/sałatki do pizzy. Dlatego producenci żywności skutecznie lobbowali za uznaniem sosu pomidorowego jako porcji warzyw niezbędnej do posiłku.

Dzięki temu teraz w stołówkach w USA na obiad podawana będzie pizza (z sosem jako porcją warzyw). I będą jeszcze grubsi...

wj...........44

2012-08-09, 22:43
Morgotus napisał/a:

no i zajebiscie!! zaraz starej to pokaze zeby sie odwalila ode mnie ze pizze jem ;)
chciala zebym jadl warzywa to bede :D



I pisze to ktoś kto rzekomo ma ponad 30 lat ??