18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Nowe tablety dla "p"osłów

Treszcz • 2013-10-07, 12:31
Posłowie otrzymali tablety zakupione przez Kancelarię Sejmu. Kosztowały one podatnika 1,5 mln zł. Jak dowiedział się „Fakt” posłowie dostaną jeszcze po drugim, gdyby się okazało, że jednego zapomnieli i został w domu.

Kupno tabletów miało zmniejszyć ilość papieru zużywanego w pracach sejmowych. Posłom zaproponowano nawet szkolenia z obsługi urządzeń. Posłowie mają też możliwość głosowania właśnie za pomocą urządzeń mobilnych. Marszałek Sejmu zapewniała, że takie rozwiązanie ma być tańsze od zakupu nowych urządzeń do głosowania, z których jedno kosztuje ok 10 tys. zł.

Dodatkowe tablety mają być udogodnieniem dla posłów, ale też generują kolejne koszty. Łącznie tablety wraz z systemem za pomocą którego połowie mogą oddawać głosy wynosić będzie prawie 2 mln zł.

Jak ustalił fakt, tablety niektórym posłom służą nie tylko do pracy. W trakcie głosowania posłowie oglądają: „nagie torsy, zabawne filmiki, śmieszne zdjęcia, gry i rozrywkowe strony internetowe” – podaje „Fakt”.

tonieja

2013-10-07, 12:38
dla "elity" tablety rozweselające, a dla nas podwyżki podatków. Spoko.

nowynick

2013-10-07, 12:53
wychodzi 5,5 koła za tablet...

nie ma jak zamydlać oczy jakimiś 2 milionami złotych gdzie w czarnej dziurze ZUSu giną miliardy i nikt nie wie co się z nimi stało. W Chinach na politykach za takie przekręty wyroki śmierci by powydawali.

Browaryt

2013-10-07, 13:02
urządzenie do głosowania za 10 kółek... na jakim k***a świecie 2 przyciski prosty obwód bramka AND i mamy ale lepiej k***a lepiej podpie**olić 9,900 do kieszeni razy 560

Treszcz

2013-10-07, 13:32
Browaryt napisał/a:

urządzenie do głosowania za 10 kółek... na jakim k***a świecie 2 przyciski prosty obwód bramka AND i mamy ale lepiej k***a lepiej podpie**olić 9,900 do kieszeni razy 560



460

wojniz2

2013-10-07, 13:54
@up, senatorzy też głosują.

The.prophecy

2013-10-07, 21:13
Nie rozumiem tylko tego "p" :shock: Czyżby w temacie nie można było używać nawiasów - (p)osłów.

Jestem wyśłem, znaczy jestem przyśłem, jestem pośłem :mrgreen:

BrunerOvned

2013-10-07, 21:22
Zacznijmy od faktów.
"Dawcą" tej informacji jest "Fakt". Wiarygodny, jak moja była żona.

Omnadren_250

2013-10-07, 23:55
Jak zwykle kradną i oszukują podatników. Urządzenie do głosowania za 10 tys zł ?
Wystarczy pierwszy lepszy panel za góra 25zł z 3 przyciskami:
-Za
-Przeciw
-Jestem debilem