18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nowe polskie skrzydła Dudek Snake XX

lojak • 2015-03-28, 16:59
Na początku 2013 pojawiło się pierwsze wcielenie skrzydła slalomowego Snake produkcji polskiego konstruktora Piotra Dudka.
We wrześniu 2013 roku polska Motoparalotniowa Kadra Narodowa PPG wyposażona w te skrzydła wywalczyła wszystkie złote medale na I Slalomowych Mistrzostwach Świata we Francji. 4 razy Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiewał w Aspres.
W tym roku powstał następca Snake - Snake XX - jest to model z serii XX - na część 20-lecia firmy Dudek Paragliders.
W tym roku w czerwcu na lotnisku w Legnicy odbędą się II Slalomowe Mistrzostwa Świata, po tym jak Polacy zdobyli Mistrzostwo Świata i Europy w slalomach reszta świata będzie chciała się odegrać - czy im się uda ? Zobaczymy.
Zawzięcie trenujemy na nowych skrzydłach.
Oto materiał, który nakręciliśmy w zeszłym tygodniu nad Liwcem w okolicy Węgrowa.


Konczerito

2015-03-29, 00:26
dlaczego się k***a o tym nie mówi? lepiej to niż zj***ne wybory i sfałszowane sondaże w telewizji publicznej

JA...........or

2015-03-29, 07:57
Czy to niebezpieczne ?
Wiadomo paralotniarstwo to najtanszy sport i mozliwosc latania, ale slyszalem ze jest duza wypadkowosc

lojak

2015-03-29, 21:51
Konczerito, bo lepiej powiedzieć, że znowu piłkarze się starali ale jakoś znowu nie wyszło.
Jak mówią o naszych sukcesach to np. w Teleexpresie po reportażu z panem Heniem co żelazka i łyżki się do niego kleją.
Chcemy aby o nas mówiono ale ciężko przebić się chociażby do dziennika, jak zapraszają nas na wywiady po zawodach to na 6 rano i tylko do TVP Info. Ręce opadają.
Mamy nadzieję, że czerwcowe Mistrzostwa Świata w Legnicy odbiją się echem w TV. Całe zawody będą relacjonowane na żywo w necie.
Po więcej zapraszam na stronę zawodów www.2wpsc.com oraz stronę kadry www.kadrappg.pl

A zawody będą wyglądać mniej więcej tak: https://www.youtube.com/watch?v=IMDDeem5ZGI

JADoktor, jest to sport zaliczany do sportów ekstremalnych ale loty są niebezpieczne jeśli przeginamy i nie przestrzegamy podstawowych zasad. Na początku lata się bardzo bezpiecznym sprzętem - żeby zrobić sobie kuku trzeba się mocno postarać lub wlecieć no w linie energetyczne.

9z...........c9

2015-03-29, 23:39
Sam będę niedługo zaczynał przygodę z paralotniarstwem ^^ już się doczekać nie mogę. Miałem okazję polatać chyba ze 20 razy za dzieciaka ale w tandemie, jak mój ojciec robił kurs. A co do bezpieczeństwa to podczas 2 lat przez które dosyć często odwiedzałem lotnisko to dwóch gości miało dosyć niebezpieczne stłuczki w drodze na lotnisko, a na miejscu to nie przypominam sobie nic poza zwichniętą kostką podczas lądowania, no więc z tego co mi wiadomo jest to naprawdę bezpieczne, o ile latasz z głową

@lojak latanie coś na wyciągarce?

nobas

2015-03-31, 09:52
daleki zasieg ma taka paralotnia? moglbym sobie do roboty fruwac 50km?

buszujacy

2015-03-31, 10:40
Niedawno w Norwegii byl wypadek z udzialem paralotniarza, niestety smiertelny. Znalem goscia, mial matke Polke, w dniu wypadku latali nad polami w Skedsmo.

Krak

2015-03-31, 10:45
Weź już spadaj z tym zarobkiem tam gdzie tego miejsce czyli na pl.rec.paralotnie

jezyk

2015-03-31, 11:41
Ma może któryś z Twoich znajomych zapas do sprzedania najlepiej z frontkontenerem nie starszy jak z 2010-2011 do 160kg? :)

grudzin7

2015-03-31, 14:36
całkiem fajnie sklejony filmik, tylko czemu podkład muzyczny taki gówniany? :/

ofo

2015-03-31, 16:26
nobas napisał/a:

daleki zasieg ma taka paralotnia? moglbym sobie do roboty fruwac 50km?



mój znajomy opowiadał, że raz jak z okolic Szczyrku wystartował, to doleciał 50 km od granicy Węgier (bez napędu)... :noga:

lojak

2015-03-31, 18:55
nobas, z silnikiem jak latasz zasięg masz dużo większy, np zbiornik 16l spalanie na godzinę ok 4l to masz 4h ciągłego lotu a prędkość lotu ok 60 km/h :)

Pozdrawiam Lojak