18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nowa wersja Amfibii

~McSadol • 2021-02-07, 14:57
Niestety poszło na dno ..


StereoTyp

2021-02-07, 21:25
ququa napisał/a:

Właściwie to zachodnia europa cały czas próbuje z nas robic trzeci swiat, jeśli sądzisz ze zalezy im na rozwinietej Polsce, to faktycznie mentalnie tkwisz w trzecim świecie.



Nie sądzę, że zachodowi zależy na naszym rozwoju, dlatego też nigdzie tak nie napisałem.
Ale nie zgodzę się też z tym, że zachodniej europie zależy na tym abyśmy byli trzecim światem, bo mnóstwo zachodnich firm trzepie grubą kasę na tym, że nic u nas nie było ale teraz jest. Miałem kiedyś spotkanie z brytyjskim ekonomistą, który mi wytłumaczył, że "dziewiczość" naszego kraju jest teraz dużo warta, teraz tylko szarpią się kto nas rozdziewiczy.

Sraj1

2021-02-08, 02:17
StereoTyp napisał/a:

Ty sam nie czaisz tego, że gdyby nie zachodnia Europa to Polska nadal byłaby trzecim światem w którym mentalnie tkwi a gospodarczo nie tak dawno z niego wyszła. A co my wypracowujemy? Nie wiadomo, czy w ogóle będzie emerytura dla Ciebie w tym kraju.



Weź mi nie mów co ja czaję, bo ty zasadniczo sam gówno czaisz.

Na tym świecie jest tak, że nie możemy być wszyscy bogaci, a żeby ktoś był bogaty, to ktoś musi być biedny. I to jest odwieczne prawo natury.
Żeby Niemcy byli bogaci to Polska musi być biedna (dostawcy taniej siły roboczej, odbiorcy odpadów i szrotu po nich). Żeby USA było bogate to Meksyk musi być biedny. Zeby Warszawa była bogata to Łódź musi być biedna. I tak dalej.

Więc ten twój spedalony zachód w którym się kochasz całym swoim gimnazjalnym serduszkiem ma interes w tym żebyśmy byli w dystansie od nich. I to że "dali" nam na autostradki i ścieżki dla pedalarzy przy naszym znacznym władzie własnym ,które zbudowały ich firmy to tutaj naprawdę nic nie zmienia. To nawet fajniej mieć trochę bogatszą kolonię, bo... można więcej odpadów i szrotu tu upchnąć.

Noside

2021-02-08, 09:25
StereoTyp napisał/a:

Ty sam nie czaisz tego, że gdyby nie zachodnia Europa to Polska nadal byłaby trzecim światem w którym mentalnie tkwi a gospodarczo nie tak dawno z niego wyszła. A co my wypracowujemy? Nie wiadomo, czy w ogóle będzie emerytura dla Ciebie w tym kraju.



No kolejny się z dupy urwał, z otchłani wyszedł.
Gdyby nie zachodnia europa to Polska od 1918 roku sama by o sobie stanowiła.
Krajem wolnym od okupacji jesteśmy od 1990 roku, kiedy to rzekomo przestaliśmy być państwem marionetkowym.
Przez poprzednie 45 lat byliśmy niczym, a taki zachód był pompowany pieniędzmi.
No ale przecież takie farmazony jak Ty, albo "Niedoj***ny" to piszą ludzie, którzy przez te 45 lat nie widzieli różnicy między NRD a RFN.
k***a mać, nieoczytane osobniki zaczynają się rozlewać coraz bardziej.

StereoTyp

2021-02-08, 15:56
Kibol83 napisał/a:

Weź mi nie mów co ja czaję, bo ty zasadniczo sam gówno czaisz.
Na tym świecie jest tak, że nie możemy być wszyscy bogaci, a żeby ktoś był bogaty, to ktoś musi być biedny. I to jest odwieczne prawo natury.
Żeby Niemcy byli bogaci to Polska musi być biedna (dostawcy taniej siły roboczej, odbiorcy odpadów i szrotu po nich). Żeby USA było bogate to Meksyk musi być biedny. Zeby Warszawa była bogata to Łódź musi być biedna. I tak dalej.
Więc ten twój spedalony zachód w którym się kochasz całym swoim gimnazjalnym serduszkiem ma interes w tym żebyśmy byli w dystansie od nich. I to że "dali" nam na autostradki i ścieżki dla pedalarzy przy naszym znacznym władzie własnym ,które zbudowały ich firmy to tutaj naprawdę nic nie zmienia. To nawet fajniej mieć trochę bogatszą kolonię, bo... można więcej odpadów i szrotu tu upchnąć.



Czy Ty cepie czytasz ze zrozumieniem, czy Twój gimnazjalny mózg wyrywa coś z kontekstu i wysrywa na ten temat mądrości?
Napisałem w ostatniej k***a odpowiedzi, że wiem, że zachodowi nie zależy na naszym rozwoju i że opłaca się im, że jesteśmy „zacofani”. A pisząc, że dzięki zachodowi nie jesteśmy trzecim światem, to nie miałem na myśli tego że im to zawdzięczamy bo nam odj***li autostrady, tylko właśnie chodzi o to, że oni klepią na nas hajs a my mamy produkt z zachodu.
My niestety jesteśmy już końcem Europy, dalej już jest „wschód” i trzecie światy dla Rosji - czyli Ukraina, Litwa, Białoruś, póki Unia ich nie zassie, to my będziemy Meksykiem.