18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego. Geralt wciąż żywy!

Camel_06 • 2013-10-24, 20:24
Otóż, drodzy sadole, nadszedł dzień przeze mnie długo wyczekiwany, mianowicie ogłoszono premierę nowej książki Andrzeja Sapkowskiego. Postanowiłem się z Wami podzielić ową nowiną, jako że uważam pana Sapkowskiego za jednego z lepszych polskich nowożytnych pisarzy, a i tematyka jego książek może przypaść użytkownikom sadistic.pl do gustu (jeżeli są wśród nas tacy, którzy ich nie znają, w co nie wątpię i gorąco zachęcam do lektury). Koniec pie**olenia, oto konkrety - materiał podj***ny z kawerna.pl

---

Nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego WIEDŹMIN - SEZON BURZ.

Miło nam poinformować, że wkrótce trafi do księgarń nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego WIEDŹMIN. SEZON BURZ.

Oto nowy Sapkowski i nowy wiedźmin. Mistrz polskiej fantastyki znowu zaskakuje. „Sezon burz” nie opowiada bowiem o młodzieńczych latach białowłosego zabójcy potworów ani o jego losach po zakończniu sagi*.
(*oryginalny artykuł zawiera w tym miejscu spojler na temat zakończenia sagi, w trosce o przyszłych czytelników pozwoliłem sobie go usunąć)



MAMY JUŻ PIERWSZY FRAGMENT KSIĄŻKI!

PREMIERA 6 LISTOPADA!

„Nigdy nie mów nigdy!” W powieści pojawiają się osoby doskonale czytelnikom znane, jak wierny druh Geralta – bard i poeta Jaskier – oraz jego ukochana, zwodnicza czarodziejka Yennefer, ale na scenę wkraczają też dosłownie i w przenośni postaci z zupełnie innych bajek. Ludzie, nieludzie i magiczną sztuką wyhodowane bestie. Opowieść zaczyna się wedle reguł gatunku: od trzęsienia ziemi, a potem napięcie rośnie. Wiedźmin stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, żeby zabijać, wdaje się w bójkę z rosłymi, niezbyt sympatycznymi strażniczkami miejskimi, staje przed sądem, traci swe słynne miecze i przeżywa burzliwy romans z rudowłosą pięknością, zwaną Koral. A w tle toczą się królewskie i czarodziejskie intrygi. Pobrzmiewają pioruny i szaleją burze. I tak przez 404 strony porywającej lektury.

WIEDŹMIN. SEZON BURZ to w wiedźmińskiej historii rzecz osobna, nie prapoczątek i nie kontynuacja. Jak pisze Autor: Opowieść trwa. Historia nie kończy się nigdy…

---

Miejmy nadzieję, że "Sezon Burz" będzie trzymał poziom, do jakiego Sapek przyzwyczaił czytelników w "Sadze o Wiedźminie" i "Trylogii Husyckiej", ponieważ w moim skromnym odczuciu jego ostatnia pełnowymiarowa powieść ("Żmija") była słabiutka jak cholera, chociaż i tak biła na głowę niektórych polskich fantastów (których z nazwiska nie wymienię, żeby nie wywoływać bólu dupy u ludzi którzy się ze mną nie zgodzą). Link do kawałka pierwszego rozdziału "Sezonu Burz" macie tutaj .

Smutas

2013-10-24, 20:32
Ile ci za wklejenie tutaj tej reklamy zapłacono?

Brzydkii

2013-10-24, 20:34
@smutas wiem, że taka profesja ale nie smuć. Nie jestem przekonany czy to jest dobry pomysł reaktywować świat Geralta no ale cóż. Poczekamy zobaczymy.

R41NM4N

2013-10-24, 20:35
@up
zamknij morde.

@autor
ZAJEBIŚCIE!!! :D

oj ktoś mnie uprzedził trzeba było pisać @smutasek xD

Knijol

2013-10-24, 20:37
Marzenia się spełniają. Już nie mogę się doczekać. A do tego jeszcze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Szykują się niezapomniane chwile

Admix

2013-10-24, 20:41
gimbusy mają podnietę że sapkowski wydał kolejną część przygód wiedźmina.

Spina gimby vs reszta Sadola za 3...2...1...

nowynick

2013-10-24, 20:45
Drodzy Sadole

wiem, że Sapkowski to legenda niemniej mam prośbę: przeczytajcie COKOLWIEK Jarosława Grzędowicza, naprawdę cokolwiek(z naciskiem na Pana Lodowego Ogrodu), a zrozumiecie kto w tym kraju jest mistrzem grania na ludzkich lękach

Whiltierna

2013-10-24, 21:08
Może na lękach to przesada, jednakże Grzędowicz jest wart każdej złotówki. :ok:
A co do Wiedźmina... cieszę się, jednocześnie się bojąc. Teraz będę słuchać, jaki to Geralt jest zajebisty, ale jak mówiłam "Przeczytaj sagę", to nie... A z resztą, ważne że dzieciaki będą coś czytać.

HAL-9000

2013-10-24, 21:09
Admix napisał/a:

gimbusy mają podnietę że sapkowski wydał kolejną część przygód wiedźmina.

Spina gimby vs reszta Sadola za 3...2...1...



Koluniu, jak wyszło Ostatnie Życzenie to jeszcze nawet w pieluchy nie srałeś bo ciebie zwyczajnie na świecie nie było. Więc nie pie**ol.

ArekJarek

2013-11-03, 17:55
Pytanko, przeczytał to już ktoś? bo ja jestem mniej więcej w połowie i nie ogarniam co to jest i jak to sie ma do poprzednich części

_............._

2013-11-03, 19:54
Nijak się ma do poprzednich części. To odrębna historia.

W

2013-11-03, 20:21
Ten pierwszy rozdział jest wyraźnie słabszy od wcześniejszej twórczości Sapkowskiego. Odnoszę wrażenie, że książka powstała na siłę, dla kasy, bo po sukcesie gry Wiedźmin stał się jeszcze popularniejszy.

_............._

2013-11-03, 20:37
Początek faktycznie nie zachwyca, ale na szczęście im dalej tym lepiej. Mi się podobało w każdym razie, cudów nie oczekiwałem, a dostałem chyba nawet więcej niż się spodziewałem.

A skokiem na kasę bym tego nie nazwał (przynajmniej nie jakimś perfidnym). Sapkowski nic nie musiał tak naprawdę i o stan konta się raczej nie martwił.

W

2013-11-03, 21:04
Może i się nie martwi, ale nie wierzę, że nie poleciałby na łatwą sprzedaż.
Książkę przeczytam za jakiś czas na pewno, i nie ukrywam, że z przyjemnością, bo po prostu lubię jego styl. Ale nie spodziewam się, że zmienię opinię o przyczynie jej powstania ;)

GrubyPsychol

2013-11-05, 01:53
Ja czekam. Sapkowskiego zawsze. Wiedźmin,zawsze.