18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nowa generacja przenośnych mostów

~Velture • 2018-03-03, 22:07
Z cyklu "Sadol uczy, sadol bawi"

Turcy stworzyli nowe przenośne mosty.

Nazywa się to SAMUR i jest to bardzo wydajny przenośny most na bazie amfibii co pozwala na konstrukcję o wiele dłuższą niż w przypadku tradycyjnych rozkładanych mostów ponieważ można połączyć kilka jednostek ze sobą a nie polegać na jednej starego typu.


OstateczneKarasie

2018-03-03, 22:24
Fajny sprzęcior. W sam raz na przerzucenie się przez Dunaj na wysokości Bukaresztu

_Netrunner_

2018-03-03, 22:26
Z Turkami kojarzy mi się firma Hatsan..

wodociagi

2018-03-03, 22:27
"Nowa generacja przenośnych mostów" ee czyli mówisz że dopiero teraz takie cudo wymyślili?

nelbox

2018-03-03, 22:42
w końcu jakiś film nie z wypadku drogowego czy bijących się murzynów i zero piw. eeeh, sadistic...

~PowerBoBass

2018-03-03, 23:16
@up i o takiego Sadistica nic nie robiłem.

tranzystor

2018-03-04, 02:13
Velture napisał/a:

Turcy stworzyli nowe przenośne mosty.



Ponadnormatywne gówno. Największą zaletą mobilnych rozwiązań wojskowych są gabaryty umożliwiające transport drogami lądowymi i koleją. Takie wielkie gówno nie przejedzie prawie nigdzie, czyli transport tego to problem.

kokos_123

2018-03-04, 03:52
tranzystor napisał/a:



Ponadnormatywne gówno. Największą zaletą mobilnych rozwiązań wojskowych są gabaryty umożliwiające transport drogami lądowymi i koleją. Takie wielkie gówno nie przejedzie prawie nigdzie, czyli transport tego to problem.


jestem pewien że te pływaki na bokach się składa na dach i nie ma problemu tego koleją przewieźć. :idzwch*j:

FransFr

2018-03-04, 13:33
To jest amfibia M3 będąca rozwinięciem niemieckich konstrukcji przeprawowych (służąc jako mosty albo promy), zaprojektowana i produkowana przez Eisenwerke Kaiserslautern, a turecki FNSS albo za zgodą EWK rozpoczął licencyjną produkcję, albo najzwyczajniej zerżnął. Edit. Po małym zapoznaniu się z genezą tego pojazdu mogę stwierdzić, TAK, zerżneli nikczemnie.

SzczeryDoBolu

2018-03-04, 18:14
Velture już nie ma czego dodawać to przekopuje stare śmieci żeby nie popaść w depresje ... a że to tak bardzo sadystyczne to się musi ratować "Sadol uczy, sadol bawi" :D

BurakCebulak

2018-03-04, 18:20
Może to nie jest wybitny wynalazek, ale żeby móc coś osiągnąć, czasem trzeba coś od kogoś skopiować lub kupić licencję. I tym sposobem Turcy mają własne śmigłowce szturmowe, własny odpowiednik systemu Homar, własny czołg mimo podzespołów zza granicy oraz inne systemy, a my tłukąc ponad 10 lat ppki od żydków nie mamy własnych, Rośki od Finów czy też po wielu bólach własny karabinek mamy armię taką jaką mamy :ciasteczkowy2:

Syja

2018-03-04, 19:34
Nowa generacja oznacza nowy lepszy model, a nie to, że coś takiego powstało po raz pierwszy na świecie matoły.

maddog77

2018-03-04, 21:02
Kurdowie im to rozwalą...kierowcy wpie**olą i tego robaka też mu zjedzą.

globuss2

2018-03-04, 22:43
W Polsce też mamy coś podobnego nazywa się to Park Pontonowy 64 w skrócie PP64... Wiem bo było mi dane go składać na Odrze pod Wrocławiem ... A to co na filmie to już chyba z 10 lat jest... Także żadna mi nowość!