18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Nostradamus przewidział upadek Francji

Th...........ut • 2015-11-18, 01:01
Czyżby Nostradamus przewidział upadek Francji? Kraj ten ogłosił stan wyjątkowy - do wojny domowej brakuje jedynie kolejnego zamachu i ewentualnych zamieszek. A co na to Nostri?

Cytat:


Do Francji ma napłynąć tylu wyznawców proroka, że kraj ten nie będzie mógł sobie z nimi poradzić. Najpierw ma wybuchnąć wojna domowa we Francji spowodowana przez żyjących w niej muzułmanów a potem krwawe walki ogarną cały kraj i nastąpi rozpad państwa. Paryż ma spłonąć z rąk swoich muzułmańskich mieszkańców. Od tego momentu mają zacząć się wielkie rewolucyjne zmiany na całym świecie które Nostradamus określa jako wielki kataklizm.



Co będzie dalej według Nostradamusa?

Cytat:

Podobny los czeka Hiszpanię i Włochy. Na rycinach widać kierunki ataków hord Mahdiego - tak nazywał Nostradamus wielkiego władcę imperium islamskiego który najedzie Europę.

Podobnie tragiczny los spotka także część Niemiec i narody bałkańskie do których islam od dawna rości pretensje - czasy tureckie.



Warta uwagi jest też jego przepowiednia dotycząca Polski. Jego zdaniem:

Cytat:

Po III wojnie światowej rządzić będą tylko dwa mocarstwa Polska i Francja. Obydwa kraje podzielą Europę - po wygnaniu wojsk islamskich - między siebie. Granica Polski i Francji przebiegać będzie na Łabie. Do Lechistanu - bo tak będzie znowu nazywać się będzie Polska - powrócą stare słowiańskie ziemie przez 1000 lat podbijane przez Niemców.

Polska ma zjednoczyć wszystkie ziemie Słowian, w tym podbije upadłą Rosję i pod jednym berłem - tzw. III Kraka władcy Niezwyciężonego. Wielkiego dowódcy i stratega który nie przegra żadnej bitwy. Granice Lechistanu sięgać będą aż do Uralu, Kaukazu i Morza Czarnego.

W końcu dwudziestego przed Bożym Ciałem,

Narodzi się biednemu Słowianinowi Trzeci Krak,

Potomek Wielkiego Królewskiego Rodu Jagiellonów.

Będzie największy z dwóch przed nim i dwóch po nim,

Niezwyciężony dowódca, wyzwoli kraj od wpływu muzułmanów.

Zostanie Królem Polski i dwunastu Narodów Europy - jako przyjaciel króla Henryka !

Persage IX 44, 88: "Po 500 latach kraj Jagiellonów powstanie z kolan. Zastąpi na wschodzie Wielkiego Rusa. Razem z Francją w wielkim Przymierzu. Po III wojnie rządzić będą razem Europą.



Czy tak też będzie? Zobaczymy.

Black-Sheep

2015-11-21, 23:22
Nostradamus nie pisał zagadkami, tylko pisał tak, żeby można było go zinterpretować na tyle sposobów, że któryś może się wydawać trafiony. Prawdziwą próbą dla wszelkich przepowiedni nie jest dopasowanie do nich przeszłości, ale użyteczne przewidzenie za ich pomocą przyszłości. Jak do tej pory wszystkie wielkie przepowiednie poległy z kretesem w tej kwestii.

Ork.Fajny

2015-11-22, 13:12
Diel napisał/a:

@up Czy gdziekolwiek napisałem ,że wierzę w to co odpisałem ? Odpowiedziałem tylko na pytanie ,które zadał inny użytkownik nie napinaj się już tak ,raczej niewielu wierzy w przepowiednie i inne tego typu "nadprzyrodzone" umiejętności wszelkiego rodzaju wieszczy w tych czasach.
Ja osobiście traktuję to raczej jako ciekawą lekturę niż wizję przyszłości ,ale jak się w to zagłębić wszystko ma jakieś swoje uzasadnienie i nawet to cofnięcie technologiczne jest możliwe ,zresztą takie zjawisko miało już miejsce ,jednak nie było ono ,aż tak olbrzymie jak w tym przypadku.


Jesteś albo mało sprytny i próbujesz wycofać się bezmyślnie ze swojego postu, który ewidentnie wskazuje na to że jakoś wierzysz w cofnięcie cywilizacji albo masz rozdwojenie jaźni i nie wiesz co sam napisałeś. W twoim poście nie ma ani jednego słowa wskazującego na to że jest to wysoce hipotetyczne domyślanie się czy bujda. Jest to zdanie twierdzące.
Co traktujesz jako ciekawą lekturę? Zmyślone internetowe wierszyki podpisane pseudonimem Nostradamusa? Gratulacje...
Cofnięcie technologiczne jest możliwe? Udowodnij. Cofnięcie miało miejsce? Udowodnij.

Diel

2015-11-23, 17:37
@up Skoro twierdzisz ,że odpowiedz na pytanie wskazuję ,że od razu w to wierzę to pozdrawiam ;) To jak z odpowiedzią na biologii z teorii o ewolucji ,są tacy którzy nie wierzą ,ale ją znają i odpowiedzą ,więc czy zaczynają w nią wierzyć?
Odpowiedzią na pytanie zwykle jest zdanie twierdzące ,gdybym odpowiedział pytaniem to po ch*j w ogóle odpowiadać ...

Jest to owszem ciekawa lektura jak się w to zagłębić ,a taka wizja przyszłości jak opisuje Nostradamus jest całkiem interesująca.
I pomijając ludzi Twojego pokroju ,którzy prawdopodobnie nie znając tematu w opisanych centuriach jedynie twierdzą ,że wszystko gówno prawda wymyślone bajeczki przez internautów. Pewnie się nie mylisz i wiele jest takich właśnie centurii ,ale czy kogoś to obchodzi? Kto wierzy w przepowiednie uwierzy we wszystko ,kto nie wierzy ma to w gruncie rzeczy w dupie i czyta tylko jak ma ochotę.

Cofnięcie technologiczne występowało po upadkach rozwiniętych państw/imperiów podbitych przez barbarzyńców ,którzy wszystko niszczyli ,a potem odkrywali na nowo.

Ork.Fajny

2015-11-23, 20:53
Diel, ohhh wybacz... Na tej planecie zwykle odpowiada się za pomocą stwierdzenia, które dana osoba uważa za prawdziwe i rzadko odpowiada się stwierdzeniem w które się samemu nie wierzy nie zaznaczając ironii... Pan z Marsa jak sądzę...
Udowodnij mi że te centurie są prawdziwe. Proszę jakieś dowody. Najlepiej zdjęcia/skany oryginalnych ksiąg albo opracowania renomowanych historyków.
Co do cofnięć technologicznych to chcę PRZYKŁADY. Czyli daty, nazwiska, nazwy cywilizacji, państw, przykłady zapomnianych odkryć wraz z ponowną datą ich re-odkrycia.

Diel

2015-11-23, 23:21
@up Cóż w sumie można dyskutować o tym w co wierze w co nie bez końca ,a więc to po prostu ominę.
Zresztą skoro twierdzisz ,że w zwykłej odpowiedzi trzeba podkreślać specjalnie ironię ,bo ja w coś nie wierzę to gratuluję ;)

Zaznaczyłem ,że wiele z tych Centurii dostępnych w internecie jest wymyślona ,ale każdy to czytał trochę tematów z nimi związanych ,czy nawet książek (ja nie ,bo nie zgłębiałem tego tematu ,aż tak) zorientuje się ,które Centurie po prostu nie mają sensu w zestawieniu z tymi ,które są tłumaczone po raz n-ty przez kolejnych tłumaczów z różnych okresów i przekaz zwykle jest podobny.
Ale czekaj już lecę do Francji szukać oryginalnych zapisków Nostradamusa ,bo te z internetu pewnie będą podrobione ,by jakiś przezabawny troll mógł się śmiać po nocach ,że ktoś to czyta ;)
I ponownie co do cofnięć ,poczytaj o upadku jakiegokolwiek dobrze rozwiniętego technologicznie państwa i tego co zwykle najezdzcy robili w takim miejscu.

Ogólnie temat Nostradamusa i wszelkiego rodzaju wróżb jest strasznie kontrowersyjny ,ludzie starają się zazwyczaj dopasować takie zdarzenia pod siebie i cała sztuczka polega ,aby stworzyć wrażenie faktycznego przepowiadania przyszłości ,a nie jedynie logicznych stwierdzeń ,które akurat ten ktoś może tak a nie inaczej zinterpretować.

Ork.Fajny

2015-11-24, 09:38
Diel, długi i głupi post. Czyli jak napisać dużo ale bez konkretów...
Wpierw żałosne ucięcie tematu Twojej "wiary" w zapiski centurii. Potem jeszcze głupsze "nie chce mi się sprawdzać czy to prawdziwe, ale poczytam". A na końcu najbardziej popularna i najbardziej uwłaczająca inteligencji ludzkiej odpowiedź "poczytaj sobie" na pytanie o wymienienie konkretnych rzeczy, bez kompletnie żadnego wymienienie nawet nazwy jednej rzekomej cywilizacji o której mam sobie poczytać... Mam sobie ku*wa sam wybrać...? Wybieram Atlantydów. Pasuje Ci ku*wa...?

merh

2015-12-16, 00:30
Stare posty,bo stare,ale odnosnie wielkiej Polski,to widze to bardziej jako teren,a nie Polaków. Kto nim bedzie zarządzał,kto już zarządza,to wiemy dokładnie.Do Polaków to im daleko i interes tego kraju im nie po drodze.

SunLee

2016-01-05, 23:08
Dawno nie czytałem takiej bzdury. Z każdym rokiem nostradamus pisze więcej i więcej a jego centurie rozdymają się do niewyobrażalnie szczegółowych opisów. NA prawdę centurie były pisane szyfrem i są bardzo skąpe w treści. Paragraf teksu i tyle. Zapomnijcie w nich o jakiś wielu rozpoznawalnych nazwach a już "trzeci krak" zasługuje na pochwałę wyobraźni prawdziwego autora tej bzdury (na pewno nie nostradamusa)...
Ale miło się to czyta - zawsze łechce to serce, nawet kiedy nie ma nic wspólnego z prawdą. Leci piwko na zachęte. Może wyrośnie nam drugi Sapkowski?