18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Niko Puhakka i koniec jego "kariery w polsce"

xts • 2013-05-02, 19:29
Każdy tutaj zna dżentlemana ale naświetle dla gim:

"Niko Puhakka (ur. 7 grudnia 1979 w Uusimaa) – fiński zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA). Tryumfator turnieju KSW w wadze lekkiej z 2011 roku.
Kariera sportowa

W młodości ćwiczył judo, karate i kick-boxing. MMA trenuje od 2001 roku. Zawodowy debiut zanotował 21 kwietnia 2002. Początkowo walczył w kategoriach półśredniej i średniej. Od 2007 roku występuje w kategorii lekkiej (do 70 kg) i jest uznawany za jednego z czołowych europejskich zawodników w tej wadze. W latach 2008-2009 był związany z rosyjską organizacją M-1 Global (bilans 3-2). W czerwcu 2010 roku stoczył wygrany pojedynek z Arturem Sowińskim na Fight Festival - Goes Kaisaniemi.

We wrześniu 2010 roku wystąpił po raz pierwszy w Polsce, gdy podczas gali KSW XIV w Łodzi wziął udział w turnieju wagi lekkiej. Pokonał wówczas w ćwierćfinale Borysa Mańkowskiego, a w półfinale Holendra Dany'ego van Bergena. Walka finałowa miała miejsce 19 marca 2011 roku w Warszawie podczas KSW XV. Puhakka pokonał w niej przez poddanie jednego z czołowych polskich zawodników wagi lekkiej, Macieja Górskiego, wygrywając cały turniej.

1 października 2011 roku pokonał byłego zawodnika IFL i UFC Johna Gundersona przez decyzję sędziowską.
Kontrowersje

Puhakka posiada na ciele tatuaże o symbolice neonazistowskiej i rasistowskiej (m.in. jeden o treści Blood & Honour), które, jak sam przyznaje, odzwierciedlają jego światopogląd. Od 2002 roku jednym z jego sponsorów jest amerykańska firma odzieżowa powiązana z r*chami neonazistowskimi. Fin wystąpił w Polsce podczas KSW XIV z odsłoniętymi tatuażami, a jego walkę transmitowała ogólnopolska telewizja Polsat, co spotkało się z krytyką[7]. Podczas KSW XV, na żądanie organizatorów, Puhakka musiał już walczyć w zakrywającym ciało specjalnym kostiumie (tzw. rashguard). Puhakka miał ponownie wystąpić w Polsce na gali KSW XVIII, w walce o pas międzynarodowego mistrza KSW w kategorii lekkiej przeciwko Arturowi Sowińskiemu. Władze organizacji zrezygnowały jednak z usług Fina z powodu dotyczących go kontrowersji i negatywnych opinii."



ale do czego pieję.

Populiści i idioci skeślili chłopaka, ża tatuażę bo nie za hailowanie na ringu:

""Decyzja ta ma związek z szacunkiem jakim Federacja darzy opinię publiczną oraz wiarą, że uczucia i wartości moralne są nie mniej ważne niż emocje sportowe" - napisali właściciele Federacji KSW specjalnym oświadczeniu.

Decyzja Federacji ma związek z licznymi tatuażami na ciele zawodnika, które promują poglądy neonazistowskie.

"Federacja KSW nigdy nie była i nie będzie instytucją propagującą jakiekolwiek idee polityczne, religijne ani społeczne. Jesteśmy Federacją sportową, która zawsze przy wyborze zawodnika kieruje się jedynie sportowymi osiągnięciami. Zawsze będziemy konfrontować umiejętności, rekordy i nazwiska, a nie poglądy. Niemniej jednak ilości negatywnych opinii dotyczących wyżej wspomnianego zawodnika zmusiła nas do podjęcia decyzji o wyłączeniu go z rozgrywek" - czytamy w oświadczeniu. "


Na ostatnim KSW słyszeliśmy allah akhbary w intro jednego z ciapatych zawodników oraz pokaz pokłonów w strone samego ciapatego allaha na ringu i nikt nie pierdnie.

Boli mnie to zakłamanie w Polsce.

PS: stare info ale chciałem się wypłakać

PLpunk

2013-05-02, 23:21
Parę tatuaży nie wskrzesi przecież hitlera ... na ch*j drążyć temat.
Podobają mu się takie tatuaże, ma taką ideologię ... na ch*j chłopaka męczyć.
Tak poza tym "Jesteśmy Federacją sportową, która zawsze przy wyborze zawodnika kieruje się jedynie sportowymi osiągnięciami.", bez jaj k***a, wystawianie Najmana, czy Koksa vs Pajaca tańczącego na rurce, na pewno było spowodowane tym, że posiadają spore umiejętności i doświadczenie w sztukach walki. No bo przecież nie po to, żeby na tym zarobić ... co nie ?

Plecionkarz

2013-05-02, 23:24
Jeszcze wróci jako szwarc charakter w jakimś freak fight.

bujaszaka

2013-05-02, 23:30
Fajnie wiedzieć, że jeśli nie znam jakiegoś wytatuowanego w swastyki pajaca, to jestem gimbusem :amused:

Antybozia666

2013-05-02, 23:33
PLpunk napisał/a:

wystawianie Najmana, czy Koksa vs Pajaca tańczącego na rurce, na pewno było spowodowane tym, że posiadają spore umiejętności i doświadczenie w sztukach walki. No bo przecież nie po to, żeby na tym zarobić ... co nie ?



Tak w roli ścisłości to koksu "walczy" dla MMA Attack a nie KSW ( "Walka" Najmana z Saletą też była na gali MMA Attack.)

Doomik

2013-05-02, 23:48
nie znam tego fina, nie oglądam ksw, ale chcę powiedzieć jedno. Jeżeli jest taaaaki "mądry", to po ch*j manifestuje swoje poglądy (zwłaszcza o charakterze nazistowskim i rasistowskim) na własnym ciele, wiedząc, że to będzie obnażane przy walkach. Albo ma nafajdane we łbie, albo są to błędy młodości, za które teraz płaci (jak najbardziej słusznie).

qwas25

2013-05-02, 23:52
i tak nie zamkniecie nam ust!!!!!!!!!!!!

Blazejekk

2013-05-02, 23:55
NIby k***a dlaczego mam tego pajaca znać ?

Morghar

2013-05-03, 00:02
Widzę, ze większość baranów nie pamięta już, że hitlerowcy zabijali tez Polaków, że wam się zachciało nazioli j***nych bronić.

cenius

2013-05-03, 00:03
Jak ciapate Mamedy po każdej walce dziekują allahowi to jest ok.

Nie chcą go na ksw bo koleś bije po dupach te nasze laleczki i nie daje się ustawiać do walk.


Aha, bloodwar

pjerdolisz że aż ku*as więdnie.

W dupie mam czy mój lekarz chodzi na dz**ki, czy nauczyciel przebiera się w damskie ciuszki albo czy mechanik lubi wkłądac fjuta do wydechu.
Jeśli robią swoją robote jak należy to jebie mnie cała reszta.


Poza tym Nikko mówił w wywiadach że te tatuaże to błędy młodości i tyle.

rurkowiec

2013-05-03, 00:29
ciekawe jak by miał sierp i młot to czy by też go zdjęli ;-)


zresztą o czym my tu piełdolimy facet walczył rashu więc dla mnie koniec tematu. światem telewizji rządzi poprawność polityczna, i ogólnie pojęta 'piękność'.

ti...........ax

2013-05-03, 00:36
To k***a skoro allah akbary są wrogami całego świata. To k***a niech ten cały Mamed walczy w masce bo ma ryj jak terrorysta.
jak pisaliście jakieś tam ciuszki zarzucił i dziar nie widać, więc to powinno załatwić sprawę.
Pewno jakiś żydek sie w jakiejś komisji znalazł i zrobił swoje.

Zl...........ny

2013-05-03, 00:48
j***ne niedouczone robactwo z sadola, taaak jeszcze mu pomnik postawcie sadyści na wózeczkach... takie ścierwa jak Nikosia powinno się leczyć ołowiem.

Blazejekk

2013-05-03, 01:00
Po zapoznaniu się z tematem tego ścierwa to dla mnie tępaki to Ci co te nazistowskie ścierwo bronią. j***ne cepy na czytają się o tych ścierwach nazistowskich i mają sobie ich za wzór, a to jedno wielkie pedalstwo. Chcesz być nazistą to możesz być, ale to ciebie jak smiecia będą traktować, a nie ty innych. To do wszystkich nazistowskich ścierw.

bapmek

2013-05-03, 01:01
Widzę, że Sadistic to typowo polackie miejsce, gdzie Wielcy Prawicowi Patrioci oburzają się na puchałke, że ten ma czelność nie lubić Wielce Patriotycznej Piosenki Sabatonu, a zarazem są obrońcami psychofana jednego z dwóch najgorszych wrogów Polski, i co najlepsze nie widzą w tym hipokryzji i skrajnego kurestva umysłowego.