18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nigel Farage: Barroso to kompletny idiota

Pan_Generał • 2012-07-01, 19:31
Nigel Farage miażdży Barosso i resztę hołoty z UE. Warto posłuchać kolesia, bardzo dobrze gada!

l82

2012-07-01, 20:08
przecież to jest jakiś żart, że jakiś przygłupi hamerykański dziennikarzyna brechta z Grecji- przecież oni nie mniej są zadłużeni- różnica sprowadza się głównie do tego że hamerykanie mogą pozwolić se na dodrukowanie ogromnych ilości pieniędzy- jeszcze chwilę póki kolejne państwa nie wycofają się z obrotu dolarem jako międzynarodową walutą. Chinole już nie kupują amerykańskich obligacji bo wiedzą że to się nie zwróci...

inna rzecz, że o ile Farage mówi o zmniejszeniu urzędników to fakt- cenne posunięcie ale pieprzeni amerykanie mają ten problem że u nich nawet urzędnicy gówno mają do powiedzenia- to kraj korporacji i niech jeden debil z drugim nie wciska że to słuszne- kapitalizm itp bo w imię tych korporacji żarcie GMO uznano za równorzędne z tym pochodzenia naturalnego,banki żyją własnym nie zagrożonym niczym życiem, daje się pożyczki państwom rozwijającym się na zakup broni - w imię rozwoju, szkoli się bojówki, wspiera fanatyków mordujących cywilów po to by za kilka lat wpaść tam z wojskiem- oczywiście na tej ropie itp nie zyskuje obywatel- kogo on obchodzi? prezydent tworzy demokratyczną listę osób do odstrzelenia i wszyscy się cieszą że bóg błogosławi tym morderstwom- takie got mit uns...

kwestia jedynie taka że jak ameryka przestanie być wypłacalna po prostu powie że w dupie ma to zadłużenie albo przejdziemy do epoki rządów bankierów- oficjalnych ale połowa świata i tak będzie klaskała w podskokach że to super- bo to kraj wolności jest... ( a raczej był przez chwilę)...

=CAMEL=

2012-07-01, 20:35
Angol wchodzi tak głęboko w dupę amerykańcą że tylko nogi wystają. Do połowy dałem radę, ale popatrzcie sobie jak steruje się masami, bo amerykańcy będą myśleli że kryzys z Europy przyszedł. Szkoda słów

DomenicRS

2012-07-01, 20:53
Tak po prawdzie to kryzysy hamerykańskie miały swoje źródła w ludzkiej zachłanności i głupocie. Jak ktoś ma czas i ochotę, to może sobie przybliżyć temat zachłanności przez obejrzenie dwóch całkiem niezłych filmów:

Inside Job (http://www.imdb.com/title/tt1645089/)
oraz
Margin Call (http://www.imdb.com/title/tt1615147/)

W tej kolejnośći polecam.

Co do głupoty - jak można mieć wszystko na kredyt? Na to pytanie akurat powinien sobie każdy sam odpowiedzieć.

Europejski kryzys ma swoje źródła w samym €, które jest walutą sztuczną i samo w sobie, bez centralnego ministerstwa finansów (nie takiego gówna jak teraz), które by dbało o tą walutę, oraz jak w przypadku hamerykańskim - ludzka zachłanność i głupota.

I znów przybliżenie tematu w postaci filmu:

The Great Euro Crash (http://www.bbc.co.uk/programmes/b01hy4xr) - chociaż BBC ostatnio mocno nadszarpnęło swoją reputację w naszym kraiku.

nudziarz

2012-07-01, 23:25
Głupiutkich hamerykańców gówno obchodzi co Farage mówi o Barosso. Ważne, że jedzie gościa co obrażał ich święty kraj, wystarczy spojrzeć na tego dziennikarzyne jak się cieszy... Pewnie jeszcze przed wywiadem uważał, że Europa to państwo :samoboj:

Loaloa

2012-07-01, 23:26
Farage słusznie punktuje eurobiurokrację i chory system wspierania banków pieniędzmi podatników. Jednak to właśnie USA pierwsze zachrzęściły w posadach po zbawiennych posunięciach Busha i jego ekipy. A już totalnym sk***ysyństwem jest obwinianie o ten cały syf administracji Clintona. Clinton zostawił sporą nadwyżkę budżetową, a Bush ledwo usadził swoje dupsko na prezydenckim stolcu, zaczął wojować z połową świata wpędzając swój naród w nędzę, a robiąc dobrze jedynie kolegom z Lockheed Martin, Haliburton itp.

osobliwy nick

2012-07-01, 23:49
Oczywiste jest, że amerykanie krytykują UE i chcieliby jej rozpadnięcia, bo zwarta i zjednoczona UE jest dla nich konkurencją i potężnym graczem który potrafi bronić swoich interesów i stawiać warunki, natomiast każde państwo z osobna już nie.

wacek6

2012-07-02, 00:20
Co to tu robi? Srlsy, dość już j***nej polityki.

Stew

2012-07-02, 00:36
Ale co do piramidy finansowej o której wspomnieli muszę przyznać - racja jak cholera. Od razu o tym pomyślałem... j***ni złodzieje!

Zaebauem

2012-07-02, 01:06
Nie no l82 tylko, że to nie amerykaniec mówił o kryzysie. UK - kojarzysz?

!Timon

2012-07-02, 01:08
Zabawne jest to, że kiedy w krajach UE rośnie eurosceptycyzm i do głosu dochodzą partie anty UE to w Polsce dzieje się absolutnie odwrotnie.
Jak głupim trzeba być żeby wierzyć, że ten twór może trwać? To musi się rypnąć, może nie za rok może nie za dwa ale w perspektywie 15-20 lat na pewno. Nie dziwiliby mnie 50-60 latkowie głosujący za UE bo mają szansę tego nie dożyć ale 20-40 latkowie?
Od czasu kiedy zaczęliśmy wprowadzać unijne przepisy [bo przecież zaczęliśmy to robić na parę lat przed wstąpieniem] spada nam tempo rozwoju. Teraz też niby pie**olenie o zielonej wyspie - fajnie wyglądają statystyki ale obiektywnie od paru lat większości ludzi żyje się z roku na rok tak samo lub gorzej.

Co do głosów, że zwarta i zjednoczona UE jest konkurencją dla stanów - cóż gdyby kiedykolwiek była zjednoczona i zwarta mogła by być ale nigdy nie była nie jest i nie będzie. To takie miłe gdybanie. Składamy się na Grecki kryzys - ich dno jest ponad naszym sufitem - gdzie tutaj zjednoczenie i zwartość?

Feniks

2012-07-02, 01:08
UE w samym sobie nie jest złym pomysłem a nawet bardzo dobrym tylko nie w tej formie co obecnie bo
a) innych rozwiązań potrzebują kraje rozwijające się (blok wschodni) od krajów wysoko rozwiniętych i tu jest pierwszy mankament bo wszystkie rygory chcą dostosować do krajów wysokorozwiniętych a sami 40 lat wcześniej czyli na poziomie którym my jesteśmy korzystali z takich rozwiązań które są obecnie według nich nie do przyjęcia.
b) wspólna waluta - chory pomysł wspólną walutę mogliby mieć może: Niemcy Benelux i Francja reszta jest zbyt odległa gospodarczo od tych krajów by nie móc manipulować swoją waluta.
c) zbyt idealistyczne podejście do niektórych spraw czasami mam wrażenie że jeden kraj rzuci jakiś pomysł dobry dla świata a reszta krajów głosuje za bo nie wypada im się na to nie zgodzić przykłąd CO2 - o dziwo to nie pasuje o wielu więcej krajom nie tylko Polsce.
d) Brak solidarności zamiast nie które umowy negocjować wspólnie i zyskać jak najwięcej dla wszystkich krajów UE to mam wrażeni że wystarczy 1 krajowi - zaproponować dobre warunki by cała koalicja się posypała i nasi partnerzy handlowi bardzo skrupulatnie to wykorzystują
e) brak jasnych określonych łam co ustalamy na poziomie UE a co na poziomie krajowym jak dla mnie oczywiste że na poziomie UE handel zagraniczny i normy z tym związane bo do tego UE ma służyć do stworzenia dużego silnego rynku a nie do kontrolowania wysokości akcyz, podatków itp.

HerPLemnus

2012-07-02, 01:20
czy tylko mi się wydawało, że będę słyszał śmiech i oklaski z taśmy na początku?

l82

2012-07-02, 08:32
Zaebauem napisał/a:

Nie no l82 tylko, że to nie amerykaniec mówił o kryzysie. UK - kojarzysz?



wiem, ze typ co gada przez większość czasu to brytol- a z pewnością już nie amerykaniec. Chodzi mi o to, że przy całym negatywnym nastawieniu do ratowania teraz Grecji (a raczej banków - bo przecież nie obywatela) masz tu przykład jak urabia się mieszkańców tego kraju "wolności".

Sam zwróć uwagę, że samego Farage ściągnięto tu jak klowna, kabareciarza jakiegoś a nie eksperta bo zanim zaczęła się jakakolwiek gadka już jeden wielki śmiech co ta głupia Europa. Potem jak nie zauważyłeś on potwierdza to co mówił wyśmiewany przez niego "idiota" by przejść do czegoś sensowniejszego - na melodię tego co chciał usłyszeć ten hamerykański dziennikarz. Pełna reżyserka.... To o czym pisałem to hipokryzja pajaca ze stanów - oni są w nie mniejszej dupie niż Grecja....

Azar

2012-07-02, 08:58
Nie znam się na polityce, ale...

1. Nigel Farage ma rację wspominając piramidę finansową, gdzie tych najwyżej napędzają nasze podatki.
2. Nie powinien istnieć centralny europejski parlament - ponieważ, my jako obywatele poszczególnych państw nie mamy wpływu na jego decyzje - nie jesteśmy w stanie przeprowadzić nawet europejskiego referendum, a więc jest to istna dyktatura.
3. Obecnie mówi się o Polsce jako o kraju dobrze prosperujących w ogólnych rankingach europejskich i posiadającym tendencję zwyżkową jeśli chodzi o rozwój. Jednak jeśli tylko wejdziemy do strefy euro, skończymy jak Grecy.
4. I tak, Grecy powinni wystąpić ze strefy euro, a co więcej lepiej zrobiłoby im wystąpienie z Unii w ogóle. Tylko w ten sposób będą mogli w spokoju odbudować swój kraj.