18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nigdy.

zwierzak30 • 2020-12-22, 19:09
Ale to nigdy nie ufaj murzynowi.
Nie,nie jestem rasistą.Ale asfalt ma swoje miejsce.



Żartowałem,Jestem Rasistą z wyboru i doświadczenia życiowego.

ququa

2020-12-22, 19:24
gdyby mnie pociagały osmolone panie to zapytałbym o link do reszty materiału , ale nie zapytam



silas78

2020-12-22, 20:42
T3RMINATOR napisał/a:

Nie,nie jestem rasistą.Ale asfalt ma swoje miejsce.
_________________________________________________________________________________
Żartowałem,Jestem Rasistą z wyboru i doświadczenia życiowego.



Zawsze mnie zastanawiało, jak można być rasistą.
Przecież to takie nienaukowe.

Sierioża

2020-12-22, 22:25
A ja tam mam w dupie czy ktoś nazwie mnie rasistą. murzyny w homonto i profilaktyka batem - przez lata działało, dlaczego przestało?

qzi666

2020-12-23, 00:03
gdzie nie występuję bawełna czarni powinni mieć zakaż wchodzenia

BlueHat

2020-12-23, 04:12
Można być ralsistą albo nie. Fakty są takie, że murzyny nie są w stanie rozwinąć jakiejkolwiek cywilizacji, bo brak im empatii i inteligencjii.

lutator997

2020-12-23, 06:59
piwo za podpis pod filmem.

SpookyYuuki

2020-12-23, 13:06
Pierwszy raz widzę aby ktoś był dumny ze swoich wad.

Andrzejas

2020-12-26, 04:46
SpookyYuuki napisał/a:

Pierwszy raz widzę aby ktoś był dumny ze swoich wad.



Jednak fałszywy alarm. Możesz przestać się dziwić. Rasizm to nie jest wada tylko naturalne następstwo analizy zaobserwowanych zachowań u ludzi o innej karnacji niż własna. Nie zawsze ma ono nacechowanie negatywne, bo wystarczy przyznać, że przykładowo:
"Japończycy/Azjaci/Kitajce (nazwij jak chcesz) mają średnio wyższe IQ od bladoskórych". To jest rasistowskie stwierdzenie, bo zaznacza różnice możliwości ludzi zależne od ich rasy.
"Murzyni są szybsi w biegach i lepiej grają na perkusji, niż białasy" - to też jest rasistowskie stwierdzenie i nie ma różnicy, czy padło ono z ust ciemnoskórego, czy bladolicego. Do tych samych wniosków może dojść nawet Eskimos.

Te nierówności są dostrzegalne w wielu aspektach życia i bardzo często przeradzają się w stereotypy, które mogą mylić w niektórych przypadkach. Jak wiadomo - stereotypy nie biorą się nigdy z niczego. Nie da rady ich też ukuć na podstawie sporadycznych zachowań jednostek: "Wszyscy Polacy to wirtuozi fortepianu", "Każdy nazista świetnie jodłuje", "W Kanadzie mieszkają sami drwale". Jak widać - to bzdura.

Reasumując:
Jeśli potrafisz zauważyć większościowe korelacje pomiędzy cechami charakteru, zachowaniem i możliwościami różnych ludzi a ich karnacją, to oznacza tylko tyle, że jesteś uważnym obserwatorem i potrafisz wyciągać wnioski ze swoich obserwacji. Na ile są one zgodne z prawdą? Na tyle, na ile potwierdzić je można za pomocą nauki. Np statystyki. Ta jest częścią Królowej Nauk, a z nią bym raczej za dużo nie polemizował. Liczby nie kłamią.

Bycie rasistą to oznaka bystrego oka i poprawnej analizy przyczynowo-skutkowej. Biorąc pod uwagę fakt, że w dzisiejszych czasach są to zanikające umiejętności, to nie dziwi mnie, że zwierzak30 jest z siebie dumny. Może trochę nieskromny, ale przynajmniej bystry z niego chop! ;) Ja też zaliczam się do takich, jak on, więc z czystym sumieniem dałem mu piwo i wstydu ku temu nie widzę.

Spokojnych i pogodnych Świąt życzę. Zdrowia, pieniędzy i rozumu! :)

kalcifer

2020-12-27, 06:57
Dobry murzyn nie jest zły Każdy powinien mieć swojego. :-P :-P :-P