18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nieudana kontrola trzeźwości

fantastico • 2016-08-04, 16:04
Nie ma krwi, nie ma strzałów, nie ma morderstwa i galopujących mustangów. Jest za to mała lekcja jak przeciwstawić się, bezprawnej (w świetle paragrafów) kontroli trzeźwości.

Traktujmy to jako lekcję poglądową.


Kluseczek

2016-08-05, 08:27
kargul i pawlak sie kłócą płodejdź no do płota jak i ja płotchodzę :D

Wiewór

2016-08-05, 08:43
Ludzie w Polsce nie kumają instytucji prawa co widać nawet po naszych rządzących. Prawo ma być czytane, interpretowane dosłownie i przestrzegane bez względu na to czy jest sprawiedliwe czy nie. Każdy wyjątek od prawa po pewnym czasie robi regułę.
Policjant nie ma żadnego prawa zatrzymać człowieka i kazać mu dmuchać od tak. Uzasadnione podejrzenie to jazda wężykiem, nietypowe zachowanie na drodze, wykroczenia itp.
Wbijcie sobie do łbów, że wszelkiego rodzaju akcje "trzeźwy poranek" są nielegalne k***a jego mać. Policja, która ma stać na straży porządku prawnego a bezczelnie i świadomie łamie prawo o czym doskonale wiedzą bo jak ich poprosicie o sporządzenie protokołu z kontroli trzeźwości (co jest ich obowiązkiem) to zaczynają denerwować. Doskonale wiedzą, że taki dokument będzie dowodem w sądzie na ich przekroczenie uprawnień..
Nie jest dla mnie żadnym argumentem "walka z pijanymi". Albo jesteśmy państwem prawa albo nie. Albo mamy demokracje albo państwo policyjne jak USA. Z kryminalistami należy walczyć zgodnie z prawem. Cel nie uświęca środków.
Jeśli policja chce mieć prawo do akcji trzeźwy poranek to należy wprowadzić odpowiednie zapisy do ustawy o wychowaniu w trzeźwości.

Tak jak dobrze zauważył kolega powyżej pijani kierowcy w Polsce to mit serwowany nam przez media i rząd, który próbuje odwracać naszą uwagę od ważnych spraw. Polacy mają to do siebie, że uwielbiają mieć wrogów publicznych. Dawniej była moda na łapanie pedofilów. Wszystkich już praktycznie zamknęli to rząd wystawił nam teraz nowego wroga publicznego.
Tak jak kolega zauważył po analizie statystyk okazuje się, że większość prowadzących po alkoholu to rowerzyści. Znaczna część kierowców nie była pijana, miała kaca lub byli nietrzeźwi i to na podstawie polskiego prawa bo w każdym innym cywilizowanym kraju byli by uznani za trzeźwych. Na dodatek okazuje się, że tylko 1% wszystkich wypadków drogowych w Polsce miało za przyczynę alkohol!

Także ogarnijcie się i przestańcie popierać policyjne bezprawie.

lizardhino

2016-08-05, 09:32
oj tam gadanie , mozna sobie chlapnąc i jechac.
nie raz tak robiłem.
Inna sprawa jest taka ,ze kiedy wracalem z nocki i zasypialem za kolkiem zatrzymali mnie i wzieli na dmuchanie.kiedy okazalem sie trzezwy puscili mnie dalej, a jechalem jakbym mial z \e 2 promile.ot taka zagadka

yarpen.zirgin

2016-08-05, 09:48
gregor40 napisał/a:

Jeden drugiego warty:

- Policjant dał ciała - wystarczyło powiedzieć "mam podejrzenie, że jest pan nietrzeźwy, wyczuwam od pana alkohol". I pozamiatane.
- Policjant dał ciała - wystarczyło powiedzieć "wydaje mi się, że dokument, który mi Pan okazał jest podrobiony, proszę mi go podać w celu kontroli autentyczności".

A poza tym - w Polsce łapie się rocznie 160.000 pijanych potencjalnych morderców. Kontrola trzeźwości powinna być na każdym rogu, póki buce nie przestaną jeździć po kielichu. Ciekawe ilu pijanych się przemknęło bo jeden sebix strugał bohatera.



Z czego 150000 przeszłoby kontrolę w Niemczech, Czechach i innych krajach ościennych bo mają 0.2-0.5. Także nie pie**ol.

samon

2016-08-05, 10:09
@Nikodem_Szulcc
Nie szastaj tak tymi ch*jami i mordercami, bo gdy w Polsce jesteś "ch*jem i mordercą" za 0,2 promila, to w Anglii możesz być 4x większym "ch*jem i mordercą" i możesz jechać dalej.

fiulo

2016-08-05, 11:28
do GREGOR40 cytuje:- Policjant dał ciała - wystarczyło powiedzieć "mam podejrzenie, że jest pan nietrzeźwy, wyczuwam od pana alkohol". I pozamiatane.
Ciekawe który z tych policjantów jest kierowcą radiowozu . Załóżmy ,że ten co nic nie mówi. Jak by mi palnął taki tekst, to bym mu powiedział aby poprosił kolege co by mu w twarz nie chuchal. Potem bym dmuchnął dla spokoju i wykazałoby 0,00 czyli woń alkoholu pochodziła od kolegi . Istnieje więc uzasadnione podejrzenie , że kierowca radiowozu jest nietrzeżwy i należy go poddac badaniu.



Daniel01

2016-08-05, 12:03
jak go dorwię to zayebię!!!!!!!!!!!!!!!! nie policmajstra, tylko tego cwe*a co dyskutuje!!!!!!!!!!!!!

Stnq

2016-08-05, 12:14
"Jak nie masz nic do ukrycia to wszystko pokaż" za takie zdanie każdy powinien mieć kopa w pysk... to, że nie robię nic złego nie znaczy, że każdy może marnować mój czas i grzebać w moich rzeczach, psia jego mać, debile poj***ne.

Hvsarz

2016-08-05, 12:28
gregor40 napisał/a:




A poza tym - w Polsce łapie się rocznie 160.000 pijanych potencjalnych morderców. Kontrola trzeźwości powinna być na każdym rogu, póki buce nie przestaną jeździć po kielichu. Ciekawe ilu pijanych się przemknęło bo jeden sebix strugał bohatera.


Nawet by mnie to bawiło, gdyby nie świadomość, że większość ludzi jest tak głupia. "Potencjalnych".. potencjalnych morderców to mamy 40 mln. Jak obiektywnie oceniasz "potencjał"? Stosujesz jakąś obiektywną, jednoznaczną skalę? Dotyczy to tylko prowadzenia aut czy też pijany koleś z kamieniem w ręku też się w to wlicza?

Owszem, koleś niepotrzebnie komplikuje sobie sytuacje, zapominając, że policjant też człowiek i chciałby jedynie zrobić swoje i to olać, bo zapewne do tego momentu nic osobistego do kierowcy nie miał. Przepisy durne jak i prikazy od góry ale robić musi swoje.

Re...........25

2016-08-05, 12:34
Mam szczerą nadzieję, że tym co tu tak cwaniakują przeciwko badaniu trzeźwości, kiedyś jakiś pijany zjeb skrzywdzi kogoś z rodziny. Nie wiesz co to znaczy stracić kogoś w wypadku to stul pysk jeden z drugim! pie**olone patologiczne dresy... A miałem nie wdawać się więcej w kłótnie na Sadolu...

Fargariel

2016-08-05, 13:48
w łeb tego buraka już na ich miejscu bym trzasnął...

Nizaryta1

2016-08-05, 16:59
W dzisiejszych czasach trzeba ze sobą nosić wszędzie całą bibliotekę kodeksów prawnych, dwóch zbrojnych, napakowanych ochroniarzy, adwokata i prywatnego lekarza a jeździć opancerzonym wozem (dezaktywowanym czyli pozbawionym uzbrojenia) i masę szmalu.

ellsworth

2016-08-05, 21:46
fantastico napisał/a:

Nie ma krwi, nie ma strzałów, nie ma morderstwa i galopujących mustangów. Jest za to mała lekcja jak przeciwstawić się, bezprawnej (w świetle paragrafów) kontroli trzeźwości.

Traktujmy to jako lekcję poglądową.


No proszę, da się? Da się. Jeszcze kilka warnów i cię nauczą jak się po polsku wysławiać, skoro szkoła nie podołała temu zadaniu.

r061071

2016-08-06, 13:25
szacun rey

Nizaryta1

2016-08-06, 18:19
ellsworth napisał/a:


No proszę, da się? Da się. Jeszcze kilka warnów i cię nauczą jak się po polsku wysławiać, skoro szkoła nie podołała temu zadaniu.



On to robi dla jaj i dla większej ilości piw.