18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

nietypowe spotkanie

~Griszon • 2012-07-17, 22:56
w powietrzu ;-)

ma4er

2012-07-18, 11:32
@up
chyba twój w gaciach...

kih0n

2012-07-18, 11:46
@avox

mnie się wydawało że orły też latają w kominie termicznym bo często obserwowałem jak zataczały koła w jednym miejscu

avox

2012-07-18, 13:34
@up
zgadza się. orły też wykorzystują termikę. jak ten widoczny na filmie

petervonwolfen

2012-07-18, 16:39
Takie ptaki pomagają latać w termie - markują miejsca w których jest komin. Orła jeszcze nie spotkałem ale kilka razy jastrzębie i raz bociana. Fajny widok. Tak blisko można zobaczyć te ptaki tylko latając bez silnika - szybowiec, lotnia, paralotnia. Kiedyś gołąb zrobił sobie przerwę i usiadł mi na skrzydle - na szczęście nie nasrał :)

brylant1412

2012-07-18, 17:54
petervonwolfen napisał/a:

Takie ptaki pomagają latać w termie - markują miejsca w których jest komin. Orła jeszcze nie spotkałem ale kilka razy jastrzębie i raz bociana. Fajny widok. Tak blisko można zobaczyć te ptaki tylko latając bez silnika - szybowiec, lotnia, paralotnia. Kiedyś gołąb zrobił sobie przerwę i usiadł mi na skrzydle - na szczęście nie nasrał :)



a chciałeś żeby Ci na ku*asie usiadł :zielonakula:

nanab

2012-07-18, 22:40
Dzichader napisał/a:

@up Bo widać i słychać.


Wyłączonego silnika nie słychać...
avox napisał/a:

@nanab
Laminatowe skrzydła mają tylko szybowce


Kolejna ciekawostka...

darop napisał/a:

@ nanab

no przecież każdy ptak lata z prędkością samolotu odrzutowego...


Na świecie istnieją tylko szybowce i samoloty odrzutowe?

dlubacz2

2012-07-21, 01:59
Jak dla mnie (zjadacz chleba), to ten upierzony stara się wykorzystać szybowiec tak jak delfiny wykorzystują falę dziobową. Widać kilka podejść.

Kombivar

2012-11-20, 14:25
Ale się wszyscy czepiacie...
Dla wyjaśnienia szybowiec, którym lecieli jest szkoleniowy: "Pirat", "Puchacz", albo "Bocian", Krążyli najprawdopodobniej w tzw. Kominie Termicznym, wykorzystując pionowy ruch powietrza do nabierania wysokości, (bo jak wiadomo, brak im jednostki napędowej). Ptaki długodystansowce (Bociany, Albatrosy, Czaple), jak i drapieżne (Orły, Sokoły, Jastrzębie) - Wykorzystują te właściwości atmosfery od setek tysięcy lat. To właśnie na nich uczyliśmy się szybownictwa.
Ten właśnie "ptaszek" - krążąc sobie w kominie - zainteresował się szybowcem tak samo jak piloci zainteresowali się nim - tyle w temacie.

PS. Z poradnika pilota szybowcowego: "Gdzie bocian, Sokół bądź Jastrząb - tam dodatni wskaźnik wariometra"

(Wariometr - zegar pokazujący wartość prędkości pionowej w m/s)