18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Niepokoje społeczne w Chile część druga

phrontch • 2019-11-16, 16:49
W Chile wciąż niespokojnie


Więcej:
spoiler

robsonx79

2019-11-16, 23:00
muflonpl napisał/a:

Jednak konsumpcjonizm kreował ciągle nowe wzorce, okazało się że w tym wyjątkowo pięknym kraju, stać na spełnianie marzeń tylko bajecznie bogatą wąską klasę posiadająca (dosłownie kilkadziesiąt rodzin w całym kraju) i pewien procent klasy średniej, obsługujący ich kapitał. Reszta społeczeństwa to siła robocza już pozbawiona fabryk i ziemi.



I to jest dobre podsumowanie tego co się dzieje. Ale piwniczaki i tak nazwą demonstrantów lewakami i kodowcami. Ale za rok, dwa, gdy do końca wyczerpie się kasa w budżecie, nie takie demonstracje będziemy mieć tu u siebie, po kolejnej podwyżce. Młodzież szybko odbierze lekcję.

Loaloa

2019-11-16, 23:32
Ja tam nie widzę żadnych protestujących, tylko bydło demolujące miasto i szabrujące sklepy.

PanAdamSam

2019-11-17, 00:13
Nie rozumiem tych policjantów, dlaczego nie napie**alają z ostrej do tych dzikusów?

Tr...........ty

2019-11-17, 00:54
robsonx79 napisał/a:

Ale piwniczaki i tak nazwą demonstrantów lewakami i kodowcami. Ale za rok, dwa, gdy do końca wyczerpie się kasa w budżecie, nie takie demonstracje będziemy mieć tu u siebie, po kolejnej podwyżce. Młodzież szybko odbierze lekcję.



Kasa się nie skończy, bo dalej będą zadłużać kraj z taką prędkością jak obecnie (Gierek to jednak amator był), dodatkowo podniosą podatki i dojebią mandatami. Niektórzy się będą cieszyć, bo dostali 500zł, ale co z tego jak niedługo kupi się za to żarcia na dwa dni.

Dzisiaj

2019-11-17, 00:55
@up policjam oze jezdzi z dildosami zamiast broni. k***a zagrozenie utraty zycia - ja bym napie**alal az do ostatniego naboju...

edmund

2019-11-17, 04:12
ciekawe czy zamieszki są wywołane rzeczywiście przez społeczeństwo, ponieważ wybory są fałszowane, czy też ktoś ciągnie sznureczkami jak w teatrzyku

Andrzejas

2019-11-17, 05:07
Demokratyczny rząd musi zdawać sobie sprawę, że w tym ustroju to nie on powinien mieć władzę.
Mam nadzieję, że złapią i spalą każdego, kto im zalazł za skórę.
Brawo Chile!

LOOFAH

2019-11-17, 17:04
TranzystorWyklęty napisał/a:

Dewastacja nigdy nie będzie miała wytłumaczenia, ale tam przynajmniej jak rząd ich zaczął dymać, to wyszli na ulicę. U nas bezrobotna patola dostała zasiłki, a uczciwie pracujący są j***ni kolejnymi podatkami i podwyżkami.



Nie bój nie bój, Polaków też wyprowadzą, żeby sobie razem z Ukraińcami wzajemnie gardła podrzynali. A na trupach wzniesie się Polin :)

Wiewór

2019-11-17, 18:30
atlik napisał/a:

Rozumiem walkę z władzą i wszelkie działania prowadzące do obalenia rządu. Ale niszczenie komunikacje i pacyfikacja policji to niszczenie i dezorganizacja kraju.



Ludzie daja upust frustracji i bezradności.