18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Niemcy gaszą ruskich

sz...........an • 2013-03-16, 04:06
:D


szukałem po komentarzach na jewtube co to za film... i ch*ja się dowiedziałem, same europejsko-rosyjskie boje kto miał lepszy sprzęt podczas II wś.

ogólnie... polecam oglądać od początku dla niecierpliwych akcja zaczyna się 1:01

*******************************
SPOILER ALERT





Przynajmniej umarli szczęśliwi :hurra:

norbi7631

2013-03-16, 05:16
Spaleni słońcem 2
watch?v=Gqc4M7ZOm9k

booore

2013-03-16, 08:47
No i już wiem co sobie zaraz obejrzę - piwko za wstawkę i drugie za podanie tytułu.

Jak szaleć to szaleć.

wyznawcakata

2013-03-16, 12:02
I tych, i tych trzeba by było zgasić

kapelan_szturmowy

2013-03-16, 12:05
Ruskie do walki szli nawet bez sprzętu, byle z piersiówką za pazuchą.

MarGunio

2013-03-16, 12:08
Moim zdaniem to urywek z serialu 9 Kompania

crackit

2013-03-16, 12:18
norbi7631 napisał/a:

Spaleni słońcem 2
watch?v=Gqc4M7ZOm9k



Dokładnie - urywek z filmu to 1h 31min - miłego oglądania, ale film średni

LuxOFF

2013-03-16, 12:26
MarGunio napisał/a:

Moim zdaniem to urywek z serialu 9 Kompania



Co k***a 0_o 9Kompania była filmem a wydarzenia rozgrywały się w Afganie w 1988. Zresztą dokładnie widać uzbrojenie(mosin-nagant, mg42 itd) z okresu 2WŚ.

norbi7631

2013-03-16, 12:30
no średni średni, a całość to coś koło 4 godzin, ale ujdzie. Na YT w propozycjach są lepsze np. "niepokonani". W propozycjach tez jest "biały tygrys" - od tego z DALEKA!

oozyxak0o

2013-03-16, 13:09
niemcy gaszą ruskich a polacy sie pochowali

1488

2013-03-16, 13:56
za zdechłego parszywego komucha zawsze browar.Mam nadzieje,ze była tam przynajmniej ze 2 żydków.

GenerousVitttake

2013-03-16, 14:51
Niemcy byli wtedy technologiczną potęgą. Tylko nieudolne dowództwo doprowadziło do takiego zakończenia.

oc...........an

2013-03-16, 17:17
@GenerousVittake jasne k***a, gdyby tylko dowództwo odgrywało główną rolę, to pamiętając o wspaniałym pomyśle Stalina o "wyczyszczeniu" kadr, Niemcy powinny teraz sięgać Syberii.


Rosjanie:
-walczyli do upadłego i przeciwko schematom (normalnie opór powinien był słabnąć, biorąc pod uwagę straty, ale Rosjanie są zbyt uparci, żeby pozwolić jakiejś zachodniej k***ie wejść spokojnie w ich państwo)
-Słowianie ogólnie są o WIELE bardziej waleczni niż jakieś zachodnie cwe*e, które miliard lat temu niby coś walczyły i do tej pory jadą na reputacji praprzodków.
-Partyzantka rosyjska już raz udowodniła, że jest siłą z którą trzeba się liczyć podczas najazdu Napoleona, a w czasie Wielkiej Ojczyźnianej tylko potwierdziła swoją przydatność
-ludzie którzy nie walczyli czynie przykładali się do sukcesu pracując za grosze w fabrykach uzbrojenia na 3 zmiany
-absolutny brak poszanowania życia ludzkiego to już legenda, ale trzeba przyznać, że w wielu momentach tylko atak falowy mógł zapewnić Rosjanom zwycięstwo, a jak wiemy, każdy środek obrony jest dobry jeśli chcemy pokonać wroga

Co do techniki - ch*j z tym, że Niemcy potrafili zbudować ultranowoczesny i kurewsko kosztowny "ciągnik rolniczy" 182 skoro były awaryjne, zbyt ciężkie na rosyjskie drogi i zbyt skomplikowane i kosztowne. Czytałem nawet kiedyś opracowanie Daviesa w jakieś gazetce historycznej o nazwie "Zdrada Hitlera" - dowodził on, że działania, forsowanie konstrukcji pokroju Tygrys i megalomania Hitlera z dzisiejszego punktu widzenia można uznać za zdradę.


Z drugiej strony Związek również doj***ł ostro do pieca i ma zajebiste konstrukcje, ale oczywiście dziś nikt nie lubi narodu, który wyzwalając Polskę stracił 500 000 żołnierzy (pomińmy kwestie polityczne dalszych dziejów Polski, ale nawet jeśli nie lubicie Rosjan, to przynajmniej powinniście uszanować ofiarę i bohaterstwo szeregowego żołnierza, który walczył za Polskę i nie miał najmniejszego celu jej zniewalać). Ale oczywiście wy będziecie generalizować i nazywać wszystkich Rosjan komuchami a wszystkich kto pisze o nich pozytywnie lewakami :/
Oddaliłem się od tematu. Rosjanie zbudowali zajebiste konstrukcje i wymienię kilka:

-ISU-152: maszyna zagłady, która jednym pociskiem rozrywała niemieckie bunkry, a kamienice w Berlinie to się kruszyły na sam widok tego potwora, warto dodać, że pocisk przy wystrzale generował tak silny podmuch, że zwał piechotę stojącą obok z nóg i wybijał szyby w pobliskich domach

-IS-2: 122mm czystej radzieckiej machiny zniszczenia. Działo początkowo zaplanowane jako działo okrętowe do zwalczania statków handlowych, było w stanie z odległości 500 metrów "strącić" wieżę z Tygrysa I w razie braku penetracji.

-T-34: legenda II wojny światowej. Zbudowany wg koncepcji "dobry czołg to taki, który jest we właściwym miejscu we właściwym czasie i jest jego dużo". Cóż, 50 000 T-34 stanowiło wystarczający argument do marszu na Berlin. Dodam, że prostota wykonania pozwalała na niezwykle szybki remont tych maszyn (średnio 24 godziny), w czasie gdy średni czas naprawy Panthery wynosił 100 godzin...

Niestety kierunek rozwoju Związku i propaganda zachodu doprowadziły do precedensu w którym wadliwe Tigery, które nie były w stanie pokonać metrowego brodu są gloryfiowane, a ISU-152 który na strzała miał Panterę są zapomniane:




Na dodatek może się wydawać, że Rosjanie byli 100 lat za murzynami w dziedzinie techniki, ale to BARDZO błędne myślenie. Rosjanie po prostu kierują się całkowicie odmiennymi doktrynami. Ich sprzęt powinien działać przy 50 stopniach mrozu, ma być niezawodny, szybki i prosty w obsłudze. Co z tego, że Niemcy mieli niby nowoczesne konstrukcje, skoro w -20 zamarzała im benzyna, a po pokonaniu wzgórz silnik się palił... TO MA BYĆ POTĘGA TECHNOLOGICZNA? Bo jak dla mnie jest to zwykła nieudolność. To tak jakbym stworzył auto z zajebistą karoserią z włókna węglowego, a wstawił silnik od malucha. Nie macie pojęcia co oznacza zwrot "potęga technologiczna" to nie wypowiadajcie się.

PS: to jest k***a potęga technologiczna! 60 lat po wojnie, a nadal na chodzie: http://www.sadistic.pl/odpalanie-isu-152-z-ii-wojny-swiatowej-vt138993.htm


PS2: zauważyłem ciekawą zależność, że przed Smoleńskiem o ruskich wypowiadano się najczęściej neutralnie. Były osoby, które ich nie lubiły, ale ogólnie nie było tego jadu i nienawiści. Natomiast po Smole, jak ruszyła wielka machina propagandy i polityki nienawiści nagle wszyscy zaczęli być "cool" i pisać coraz to bardziej poj***ne epitety o nich. Ja rozumiem historia, polityka itp. ale sądziłem, że zwykłą nieuzasadnioną nienawiść "bo tak" mamy już za sobą, tak jak udało się w przypadku niemców.

sz...........an

2013-03-16, 17:50
ISU nie tyle co miał genialne działo czy ultra nowoczesne wyposażenie, ale po prostu waga pocisku była tak duża, że samą siłą uderzenia bez potrzeby penetracji potrafiło urwać wieżę, ruscy szli w ilość niemcy w jakość, takie isu mogło sobie posmyrać panterę jeżeli była w pewnej dogodnej odległości, ruscy wygrywali w zwarciu, i w walce na mały dystans, niemcy mieli sprzęt który potrafił siać spustoszenie na odległościach liczonych w kilometrach a nie 500 metrach jak w przypadku ISU który przy 700 metrach miałby szczęscie trafiając w stodołę, jedni i drudzy mieli genialny sprzęt, a jedyna rzecz jaką możemy z tego wywnioskować to taka, że jedynie polska była w dupie i jest nadal

kucma19

2013-03-16, 18:11
@DUST DEVIL
Powiem bez ogródek. ty kurewski czerwony komunisto! tak bronisz tych zbrodniarzy i tak ich wychwalasz? piszesz ze wyzwolili polske? Ci sami co napadli na nas w 39? ty masz mózg? Ruskie nas nie wyzwolili tylko to byl kolejny okupant po niemcach. piszesz o ruskiej technologii? stalin mordowal wszystkich, i swocih towarzyszy, i generalow, i rodakow i wrogow, ruskie to zwierzeta i dzicz. na front szli wszyscy, chlopi i naukowcy bez wzgledu czy akurat byla bron czy nie, szli na pewna smierc bo nie mogli sie cofnac. Jak nie niemiec to jego krajan go zabije a ty im wchodzisz w dupe bardziej niz nasz premier. zabijali nasza inteligencje. Czytales o katyniu? Wiesz co sie dzialo w polsce po wojnie? te ruskie k***y wszystko zawdzieczaja zachodowi. 3 fronty zaopatrzenia, bron, czolgi, zywnosc! ciezki przemysl za projektowal im brytyjczyk. tego nie wiesz oczywiscie bo jestes propagatorem ruskich debili. obrazam cie swiadomie bo na to zaslugujesz, powinienes jeszcze w morde dostac!