18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Niedźwiedź polarny poluje na forkę

fantastico • 2017-07-02, 13:56
Z cyklu "Sadol uczy,Sadol bawi".

Piękne ujęcia traktujące o brutalnym świecie natury gdzie jedne zwierzęta są drapieżnikami, a inne ofiarami w ciągłej walce o przetrwanie. Nieświadoma foka wylegująca się na dryfującej krze zostaje zaskoczona przez majestatyczne zwierze. Chwila odpoczynku odebrała jej szansę na przeżycie bliskiego spotkania z niedźwiedziem polarnym, który znienacka wyskakując z wody uczynił jej śmierć.


wilkoala

2017-07-02, 14:16
Zajebisty film przyrodniczy, naprawde zajebisty.
Chociaz brakuje Czubowny, ona by to lepiej opowiedziala.

medyklujleczywchuj

2017-07-02, 14:31
2:27 gdyby potrafiła mówić po polsku pewnie by w tym momencie powtarzała "o k***a, o k***a, o k***a, ja pie**ole"

donkapusta

2017-07-02, 15:04
Gdyby był niedźwiedziem syryjskim, dziś żyłby sobie na niemieckim wikcie i opierunku.

Loaloa

2017-07-02, 15:39
Co to jest "forka"?

Cytat:

Chociaz brakuje Czubowny, ona by to lepiej opowiedziala.



Co ty pie**olisz? Toż to sir David Attenborough. Najzajebistszy głos we Wszechświecie. On mógłby nawet opowiadać o polskich sukcesach militarnych i naukowych i tak brzmiałoby to interesująco.

Ptoon

2017-07-02, 16:59
Widzisz fantastico, jak chcesz to potrafisz. Bardzo ładny opis. Co prawda pod koniec nie wytrzymałeś i musiałeś wepchnąć "uczynienie śmierci", ale generalnie jest dobrze. Do tego temat w wysokiej jakość. Brawo!

adamZjeb

2017-07-02, 17:38
Od takiej ilości tłuszczu zawał misiowi murowany ale głód...

CZN

2017-07-02, 17:48
Ptoon napisał/a:

Widzisz fantastico, jak chcesz to potrafisz. Bardzo ładny opis. Co prawda pod koniec nie wytrzymałeś i musiałeś wepchnąć "uczynienie śmierci", ale generalnie jest dobrze. Do tego temat w wysokiej jakość. Brawo!




Zaiste lepiej wyglądałoby np. "spowodował". Na przyszłość:

https://www.synonimy.pl

elfis

2017-07-02, 17:56
natura nie lubi ciemnych zwierząt

piotrekt1976

2017-07-02, 18:13
naprawde fajny material, operatorzy tak mysle troche czasu spedzili zanim udalo im sie ustrzelic cos takiego.


lolek15

2017-07-02, 19:01
Ciekawostka:
Miałem kiedyś okazje zwiedzić polską stacje badawczą w hornsundzie na Svalbardzie i naukowcy pokazywali zdjęcia na których te niedźwiedzie były uwidocznione. Jak były głodne to podchodziły pod stacje i potrafiły zjeść psa gdy były głodne. Na jednej fotce widziałem jak niedźwiedź wybił szybę w stacji i połową ciała był już w środku. Są pod ochroną i gdy naukowcy ruszali w teren brali broń palną jednakże bardziej w celu odstraszenia aniżeli zabicia. W przypadku zabicia trzeba było zgłosić to władzom norweskim i na miejsce docierali i zabierali zwłoki takiego misia plus pytania czemu itd.. Oczywiście musiały być w nienaruszonym stanie bo w przeciwnym przypadku padało podejrzenie o kłusownictwo w celu zdobycia zębów futra czy czegokolwiek. Według mnie dobre prawo bo to ludzie przybyli na ich tereny a nie na odwrót i trzeba naturę uszanować. Z opowieści dowiedziałem się że taki niedźwiadek jest bardzo szybki i skuterem mu uciec jest czasami problem. Ogólnie fajne zwierzaki i na szczycie pokarmu łańcuchowego tam były. Poza misiami to renifery, foki, morsy i lisy polarne także sobie spokojnie tam żyją :) . Swoją drogą polecam ich stronę na necie lub FB bo sporo fajnych rzeczy idzie się dowiedzieć plus Polska stacja polarna jest jedną z największych jakie tam są.


spinaczel

2017-07-02, 19:28
I jaki z tego morał? Będąc grubym i tylko leżąc nic się nie osiągnie tylko skończy w paszczy.

Kaszakisza

2017-07-02, 19:52
Tutaj macie z równie dobrym lektorem. :mrgreen:

Reynoldzik

2017-07-02, 21:06
Niby miś a wygląda jak pie**olona lama...