18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Niechlubny rekord. 31-letni Daniel M. miał 15,2 promila alko

maniek88op • 2015-12-30, 21:46
Opole . Jak podaje Telewizja TVP Info, straż miejska odnalazła w rowie nieprzytomnego mężczyznę, którego mimo usilnych starań nie udało się dobudzić na miejscu. Po przewiezieniu do szpitala okazało się, że we krwi ma 15,2 promila alkoholu. Mężczyzna przeżył. Z dokumentów wynika, że to 31-letni Daniel M..

To, że nie zmarł to istny cud, mówią lekarze. Śmiertelną dawkę alkoholu we krwi szacuje się na około 6 promili. Daniel miał niemal trzy razy tyle. Badanie wykonano dwukrotnie.

- Naprawdę trudno jest osiągnąć taki wynik - mówi dr Lucjan Kostrzewa. - Tak duża zawartość alkoholu we krwi to najprawdopodobniej efekt picia w ciągu co najmniej od kilku dni, lub wypicia duszkiem ponad litra wódki na pusty żołądek - dodaje.

Po przebudzeniu Daniel odmówił złożenia wyjaśnień, zabrał swoje rzeczy i opuścił szpital. Ze względu na trującą dawkę alkoholu policja poszukuje świadków zdarzenia w obawie o zdrowie pozostałych uczestników ewentualnej libacji.

Nie wiadomo jaki tak silne zatrucie organizmem będzie miało wpływ na pracę ciała. Stężenie już powyżej 5 promili może skutkować obrzękiem mózgu lub porażeniem organów. Najczęściej w takich sytuacjach występuje długotrwałe obniżenie sprawności intelektualnej.

Wcześniejszy, niechlubny rekord został ustanowiony w 1995 roku. Kierujący samochodem mężczyzna pod wpływem alkoholu spowodował wypadek. Miał wtedy we krwi 14,8 promila alkoholu. Zmarł kilkanaście dni później na skutek obrażeń odniesionych w wypadku.

źródło : http://dziennikbulwarowy.pl/132/niechlubny-rekord-stezenia-alkoholu-we-krwi.html?u=1%3A31%3AT3BvbGUg%3A109%3ATS4%3D

QreNT

2015-12-30, 22:04
Tylko w Polsce.

maxximal

2015-12-30, 22:14
Ho ho, tam już nowy rok jest

sz...........ps

2015-12-30, 22:15
Jestem z niego dumny, naprawdę! Bo pić to trza umić!

maxximal

2015-12-30, 22:19
Swoją drogą jestem ciekaw jaki jest nieoficjalny, niemierzony rekord. Myślicie, że ktoś dobił do 20stki? :-)

weryfikator4

2015-12-30, 22:27
Uwierzyłbym, gdyby tego nie podało TVP Info.....

szczękoczułki

2015-12-30, 22:54
Dajcie dla chłopa piwa, bo go po tej imprezie będzie ostro suszyć.

scofi16

2015-12-30, 23:10
Czekam, aż ktoś pokona barierę promila i dobije do procentów

Meph1k

2015-12-30, 23:32
scofi16, 10 promili to juz jeden procent.

zielak300

2015-12-31, 06:20
jedziemy k***a dzisiej

8michal7

2015-12-31, 06:32
Z tym piciem lekarze opowiadają głupoty. Niema się czym chwalić jak wylądowałem w szpitalu miałem 7,5 promila, lekarz pytał ile dni piłem.. byłem po 7 godzinnych urodzinach a badanie miałem 4 godziny po spożyciu. Na sali był chłop z rozwalonym biodrem w krwi 12 promili był po weselu. Zipy z pod sklepu mają pewnie po 20 tylko nikt nie chcą ich promować.

Mr.ANALigator

2015-12-31, 07:48
HODOR, fajnie ze zauwazyles ze to podpucha.
ale swoja droga nie kazdy sprawdza czy wszystko to prawda, fajne info i chcial sie podzielic. natomiast takie robienie ludzi w ch*ja to juz ostra przesada, wymyslanie historii ktore sa nie prawdziwe i rozpowszechnianie ich. koles powinien zostac wyslany do slininy, do wiezienia.

Aksal

2015-12-31, 07:48
@HODOR dokładnie coś mi się nie zgadzało, zwłaszcza, że znając nasze media pewnie na każdym portalu by o tym trąbili (w końcu rekord świata dla Polaków :D ). Zawsze warto sprawdzać źródło informacji

eaz

2015-12-31, 07:51
Ja raz wypiłem z kumplem pułke na dwóch, niby niewiele. W biedrze byliśmy po piwo i dalej nic nie pamiętam. Obudziłem sie jak już mnie psy alkomatem badały. Wyszło 0,4 promila, sami nie mogli uwierzyć. I poszedłem spać dalej :) . Nigdy nie miałem problemów z piciem, znaczy z dużą ilością picia, w sumie to teraz siedze i se wódke polewam.