18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Niebieski Wieloryb

BrianGriffin • 2017-03-17, 18:06
Cytat:


Szczecińska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie samookaleczenia się trzech uczniów. Komunikat ostrzegający wydał kurator oświaty. Chodzi o grę pod nazwą Niebieski Wieloryb (Blue Whale Challenge), która w Rosji ma już na koncie nawet ofiary śmiertelne, które popełniły samobójstwa.
(...)

Gra "Niebieski Wieloryb" powstała w Rosji i jest aktualnie coraz bardziej popularna wśród dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Uczestnicy gry rejestrują się na stronie internetowej, podając pełne dane osobowe, w tym swój numer telefonu, na który następnie otrzymują zadania do wykonania. Codziennie otrzymują jedno ustalone zadanie. Zadania polegają mi.in. na samookaleczeniu (wycięcie żyletką określonych znaków na nogach czy rękach), oglądaniu w internecie filmów z treściami sadystycznymi czy też wykonywaniu innych podobnych zadań. zlecanych przez tzw. opiekunów. W ostatni, pięćdziesiąty dzień, uczestnik otrzymuje zadane skoku z wysokiego budynku i odebrania sobie tym samym życia. W Rosji i na Ukrainie w ostatnim czasie samobójstwo w tych okolicznościach popełniło blisko 200 dzieci. Niestety, można spodziewać się, iż gra będzie docierać do coraz większej liczby dzieci, które są podatne na tego rodzaju manipulacje.


http://szczecin.naszemiasto.pl/artykul/szalenie-niebezpieczna-gra-dotarla-do-szczecina-sa-trzy,4051230,artgal,t,id,tm.html



Ktoś wpadł na ciekawe materiały związane z nową zabawą? :kawa:

hell.no

2017-03-18, 06:52
Nie widzę problemu, niedojeby wyrżną się sama. Mam tylko nadzieję, że zadania nie każą im krzywdzić innych, jeśli nie, to hulaj dusza.

Niech ktoś to prześle do tych wszystkich SJW jeśli łaska.

Qbiini

2017-03-18, 08:13
Ewolucja w praktyce! Dobrze!

OblesnyKnur

2017-03-18, 08:35
Warto w to grac? Jaka jest nagroda za wygrana?

Godryg

2017-03-18, 09:56
Ok pora na kapitana- ta gra to fejk i zwykła internetowa pasta, nigdy nikt w to nie zagrał nigdy nie było żadnych ofiar. A osoby będące opiekunem trafiłyby do więzienia jako za namawianie do samobójstwa.

Krokodyl, słoneczko, a teraz niebieski wieloryb...... zwykłe internetowe clickbaity *odlatuje*

Ja...........ro

2017-03-18, 11:14
Pucoslaw - od kiedy gra w sloneczko to bajda? Sam gralem w sloneczko nie raz, dupa boli ale zabawa przednia! :krejzi:

izuleczka

2017-03-18, 12:46
Ktoś, coś link do strony?

sw...........ny

2017-03-18, 12:49
Też mnie dziwi, że w necie nie ma żadnych materiałów. Chociaż już od dawna krążą "zasady".
To jest totalna bzdura. A nazwa, nawiązująca do "jedynego stworzenia świadomie decydującego się na samobójstwo" to już po prostu dobry żart :D
Dzieciaki łaziłyby po dwa miesiace z wyrytym żyletką wielkim wielorybem na ręce i naprawdę nikt tego nie zauważył? Nie mam na myśli rodziców, bo jak wiadomo, różnie bywa.
Gorsze jest, to, że tego typu fejki łatwo rozprzestrzeniają się w necie i szybko mogą stać się inspiracją do tworzenia prawdziwych "gier", które nie wypływają łatwo jak wieloryb, bo opierają się na innych zasadach.

kopnijkota

2017-03-18, 13:32
Na Wiejskiej mogli by w to pograć.

~Angel

2017-03-18, 15:26
Gra trochę nudna już dwa razy ją przeszedłem :krejzi:

Pogos

2017-03-18, 17:30
a niech skaczą z tych budynków
przynajmniej populacja ruskich zmniejsza się

wigan77

2017-03-18, 20:03
haha zajebiste wincej. czekam na polska edycje

igorkbk

2017-03-20, 10:46
Prawda jest taka, że ten caly Niebieski wieloryb to jeden wielki...


~Faper Noster

2017-03-20, 21:08
Znalazłem taki oto ciekawy tekst. Przeklejam całość, ale wygodniej się czyta oryginał - link pod spojlerem

Historia w skrócie.
W sieci panoszy się nowa zaraza. Przez media społecznościowe młodzi ludzie wciągani są w niebezpieczną grę. Przez 50 dni muszą wypełnić 50 kolejnych, coraz bardziej makabrycznych zadań. Zarywanie nocy, oglądanie depresyjnych filmów, samookaleczanie. Ostatnim wyzwaniem jest popełnienie samobójstwa. Wszystko to w mistycznej otoczce dziwnych numerów, haseł, tajemnych pozdrowień, a także… wielorybów (i motyli). Choć folklor internetowy jest fascynujący, nie będę tu opisywał szczegółów gry z powodów, które, mam nadzieję, staną się jasne w miarę czytania tekstu.

spoiler

Źródło: http://mitologiawspolczesna.pl/niebieski-wieloryb-krotko-o-nowej-niebezpiecznej-legendzie/

HeXeN00

2017-11-02, 15:41
Ja życzę śmierci każdemu komu przychodzi myśl żeby w to zagrać
Niech giną tępe ścierwa