18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nie wyprzedzamy z prawej

phrontch • 2020-03-12, 19:49
Właśnie dlatego




Rayne1999

2020-03-12, 23:58
Z prawej nie wyprzedzamy ale dzieci po drodze też nie powinny biegać

BylemTuKiedys

2020-03-13, 04:57
Rayne1999 napisał/a:

Z prawej nie wyprzedzamy ale dzieci po drodze też nie powinny biegać



Nie powinny ale skoro widzą sznur samochodów stojących to raczej sie nie spodziewają, że jeszcze im ktoś wyjedzie w tej przestrzeni.

SpeedyG

2020-03-13, 07:02
Wy chyba nie macie prawka. W Polsce motocyklista lub nawet rowerzysta może wyprzedzać/ mijać/ omijać z prawej strony i jak dobrze nie spojrzysz w lusterka i wymusisz to wypadek czy stłuczka będzie z twojej winy. (Chodzi mi o jazdę w korku/ w mieście na tym samym pasie).
Poj***ne prawo, ponieważ część "motorzystów" w korku w taki sposób zapie**ala bezmyślnie i prowokuje wypadek.

kabaszma

2020-03-13, 08:28
Bo w korku się przeciska a nie zapie**ala tak samo jak wygląda a nie wybiega zza auta. Oboje siebie warci

Sonal

2020-03-13, 08:59
Takie zdarzenie mogłoby się trafić w każdą stronę - więc nie jest to argument o wyprzedzaniu z prawej czy lewej strony.

SpeedyG napisał/a:

Wy chyba nie macie prawka. W Polsce motocyklista lub nawet rowerzysta może wyprzedzać/ mijać/ omijać z prawej strony i jak dobrze nie spojrzysz w lusterka i wymusisz to wypadek czy stłuczka będzie z twojej winy. (Chodzi mi o jazdę w korku/ w mieście na tym samym pasie).
Poj***ne prawo, ponieważ część "motorzystów" w korku w taki sposób zapie**ala bezmyślnie i prowokuje wypadek.



Nie ma jakiegoś wyjątku dla pojazdów jednośladowych. Każdy pojazd może z prawej strony wyprzedzać (jeżeli spełni warunki, m. in. wyznaczone pasy ruchu) - O ILE się zmieści - i tu gabaryty jednośladu dają przewagę i możliwość na takie manewry - w nie specjalne przepisy, których nie ma.
Ale... bardzo rzadko. Bo w większości pasy ruchu są na tyle wąskie i rozdzielone linią ciągłą (!)- iż motop*zda nie jest w stanie przeciskać się przez korek bez wielokrotnego wykroczenia polegającego na najechaniu na linię ciągłą. Tu nie ma w PoRD żadnych wyjątków. Każde najechanie=wykroczenie.
Po drugie bardzo często swoim głupim manewrem mają szansę załapać się na inne wykroczenie - tj. wyprzedzanie na lub przed przejściem dla pieszych, jeżeli korek samochodów się toczy, a więc mamy w wykonaniu motop*zdy kodeksowe wyprzedzanie.

fieryangel

2020-03-13, 16:26
SpeedyG napisał/a:

Wy chyba nie macie prawka. W Polsce motocyklista lub nawet rowerzysta może wyprzedzać/ mijać/ omijać z prawej strony i jak dobrze nie spojrzysz w lusterka i wymusisz to wypadek czy stłuczka będzie z twojej winy. (Chodzi mi o jazdę w korku/ w mieście na tym samym pasie).
Poj***ne prawo, ponieważ część "motorzystów" w korku w taki sposób zapie**ala bezmyślnie i prowokuje wypadek.


Żadne prawo nie zmusi nikogo do używania mózgu.