18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nie udzielaj pierwszej pomocy rannemu

SnoopTG • 2010-06-05, 09:13
bo jeszcze Ci napie**olą.

akcja zaczyna się od około minuty.


serdel1

2010-06-05, 21:51
Nimr0d napisał/a:

Jangcy - no pewnie każdy powinien pomóc kolesiowi napie**olić tego cwe*a co potrącił młodego... ale ty i tak masz na myśli lanie właśnie typa w czapce który wg mnie wymierza sprawiedliwość przed przyjechaniem policji która zapewne ch*ja mu zrobi jak kasiasty :homer:


Czyli Ty, jakbys potracil wybiegajace na ulice dziecko to zamiast udzielic mu pomocy - sp***olilbys?
Pogratuluj rodzicom odpowiedzialnego syna... :samoboj:

ras7a

2010-06-05, 22:11
świetne Volvo stoi na poboczu. 8-)

Ec...........on

2010-06-05, 22:16
Lew napisał/a:



Leży w pozycji bocznej ustalonej... mnie więcej

Zależy od sytuacji, jak widać ofiara przytomna jest więc można



Hhahhaha ale ty bery ciśniesz. Widać w szkole na PO cię jeszcze nie nauczyli.

lalka

2010-06-05, 23:19
nom, fajny ojciec, lejąc się wlazł na dziecko które widać miało połamane nogi. zajebisty ojciec. porządnie naj***ć nie umie tylko po całej ulicy biega.

Lew

2010-06-06, 00:39
Echelon napisał/a:



Hhahhaha ale ty bery ciśniesz. Widać w szkole na PO cię jeszcze nie nauczyli.



podkładać nie wolno kiedy ktoś leży na plecach(utrudniamy oddychanie),
koleś podłożył kurtkę tak by szyja nie była wygięta zbyt mocno, nie leżała na asfalcie, poszkodowany jest przytomny, owszem gdyby dzieciak był nieprzytomny lecz oddychał to łeb odchylamy lekko w tył i podkładamy rękę by się nie cofną i tym samym ułatwić oddychanie

Poza tym nie zrobił tego gwałtownie podnoszą łeb wyysoko i w ogóle tylko wsuną kurkę pod głowę.

Nimr0d

2010-06-06, 12:23
serdel1 - nie i naprawdę nie wiem z czego to mogłeś wywnioskować no ale w sobotę prawie o 22 zapewne byłeś juz zaj***ny...

deesys

2010-06-06, 23:34
Jeśli tak jak w tym przypadku ( wypadek komunikacyjny ) jest możliwosć urazu kręgosłupa w odc szyjnym to głowy nie ruszamy i zabezpieczamy w ustalonej pozycji. Ruszamy tylko wtedy gdy pacjent jest nieprzytomny i by sprawdzić oddech/udrożnić drogi oddechowe.

Jeśli wiemy że w wypadku nie doszło do urazu kregosłupa osobie nieprzytomnej możemy podłorzyć pod szyję zwinietą bluze ( etc ) by pozostawić udrożnione drogi odechowe.

Ec...........on

2010-06-07, 12:00
Lew napisał/a:



podkładać nie wolno kiedy ktoś leży na plecach(utrudniamy oddychanie),
koleś podłożył kurtkę tak by szyja nie była wygięta zbyt mocno, nie leżała na asfalcie, poszkodowany jest przytomny, owszem gdyby dzieciak był nieprzytomny lecz oddychał to łeb odchylamy lekko w tył i podkładamy rękę by się nie cofną i tym samym ułatwić oddychanie

Poza tym nie zrobił tego gwałtownie podnoszą łeb wyysoko i w ogóle tylko wsuną kurkę pod głowę.



Nie wolno wcale podkładać ;) I nie podkłada się żadnej ręki. Jak 'łeb' dobrze ułożysz to się nie cofnie. Amator :samoboj:

Kamilo031

2013-04-01, 11:57
Dlaczego mnie sie takie sytuacje nie zdarzają :D tylko takim typom machającym rekami uchodzi wszystko na sucho .. Powinien dostac wpie**ol , moze byc sie opamiętał .