18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nie dał rady

markop4321 • 2012-03-06, 20:17
,,nie pójdzie za letki jest" widok kierowcy uderzającego głową o podsufitkę bezcenny

Miki6830

2012-03-08, 16:27
John Deere napisał/a:

Do fri.K Przyczepa Wielton 12 ton. Co to jest frontera chyba nowy model jakiś ? Zetor Forterra 95 90 KM Przyczepa jest na normalnych kołach. Nie było tam mokro więc sie raczej nie "zagłębiała". A w rolnictwie używa się takie 2 osiówki bo do tandemu raczej nie podepniesz 2 przyczepy. Widać na początku że podczas ruszania ciągnie na 4 koła. Nowy złom ? Ty pewnie o takim zakupie możesz pomarzyć tylko ;d Gdyby miał obciążnik na przednim tuzie pewnie by dał rada.


Ta Forterra ma 115 KM.

clemenza

2012-03-08, 19:58
i to są te jeeebane zetory ! gówno nie przełożenie. normalny zachodni sprzęt by zajęczał, ale by wyszedł, a to skacze jak przedpotopowe traktory ;/

fri.K

2012-03-08, 19:58
John Deere napisał/a:

Do fri.K Przyczepa Wielton 12 ton..

Nie chciało mi się grzebać w katalogu Wieltona, porównałem wymiarowo do Pronar T663 (10t) i z doświadczenia wiem że tam wchodzi o 1,5t więcej niż ustawa.
John Deere napisał/a:

Co to jest frontera chyba nowy model jakiś ?

Podałem zakres mocy z katalogu.
John Deere napisał/a:

Przyczepa jest na normalnych kołach.

Właśnie, a nie na rolniczych np 385/65 R22
John Deere napisał/a:

Nie było tam mokro więc sie raczej nie "zagłębiała".

Niezjeżdżona gleba jest na tyle miękka że koło się zapada, przeciąg kiedyś przeładowany zestaw 40t po takim terenie, zrozumiesz.
John Deere napisał/a:

A w rolnictwie używa się takie 2 osiówki bo do tandemu raczej nie podepniesz 2 przyczepy.

Za tandemem możesz podpiąć dwie osie. Wszystko ma swoje wady i wady. Tandem jest bardziej wywrotny i
wymaga mocnego zaczepu w ciągniku, ale te kilka ton na tylnej osi robi różnicę, no i o wiele łatwiej jest manewrować tym nawet przy 20t.
John Deere napisał/a:

Widać na początku że podczas ruszania ciągnie na 4 koła.

W nowych ciągnikach to dość fajnie działa nawet bez wymuszenia, ale gdy pojawi się znaczna różnica obciążeń między kołami jednej osi to wtedy widać różnicę. Porównaj zachowanie MF255 lub U1614 do Fendt-ów z przekładnią Vario, czy tego właśnie Zetora. Może ktoś wie w czym tkwi sekret? Raczej nie w tym że stare mają już więcej przejechane, bo Ursusy od nowości tak się zachowują. Zatem gdy spodziewamy się znacznego obciążenia lepiej wcześniej włączyć blokadę mechanizmu różnicowego by wycisnąć ile się da z przyczepności.
John Deere napisał/a:

Nowy złom ? Ty pewnie o takim zakupie możesz pomarzyć tylko ;d

Ja złomem nazywam wszystko, od komputerów przez samochody po ciągniki. Mam doświadczenie z U1614, F716, F412 i innych. Ceny Fend-tów zapewne znasz, prawda?
John Deere napisał/a:

Gdyby miał obciążnik na przednim tuzie pewnie by dał rada.

Mocy nie brakowało, zatem każde 100kg ma znaczenie.

clemenza napisał/a:

i to są te jeeebane zetory ! (...) normalny zachodni sprzęt by zajęczał, ale by wyszedł, a to skacze jak przedpotopowe traktory ;/

JH czy Fendt-y są cięższe od tego zetora przy tej samej mocy, no i zgadzam się JH zrobiłby wir w baku, ściągnął asfalt/beton i poszedł z przyczepą lub bez ;) Fendt chyba dzięki resorowanej osi by nie podskakiwał, no i miałby lepszy start dzięki Vario.

~Conscribo

2012-03-08, 20:04
fri.K napisał/a:


Mocy nie brakowało, zatem każde 100kg ma znaczenie.



kłurwa, rolnicy wychodzą wreszcie z ukrycia :D

kemotr

2012-03-08, 20:07
Jacek86s napisał/a:

@up
tego "wiesniaka" traktor wiecej warty jest niz wszyskie fury w twojej rodzinie


sama przyczpa jest więcej warta

fri.K

2012-03-08, 20:09
Conscribo napisał/a:

rolnicy wychodzą wreszcie z ukrycia :D

Czy też pasjonaci.
Niby bycie programistą to fajna sprawa, nie licząc oczu, to zdrówko i kasa, ale raz na jakiś czas wypad na wioskę dla mnie jest świetny. Wielkie zabawki, wciąganie kilku kilogramów kurzu na godzinę i wysyłek jak na zawodach strongmen. To potrafi ucieszyć :)

ziomal20084

2012-03-08, 20:16
Denerwuja mnie takie mieszczuchy, ktorzy gadaja na wisniakow, a tak naprawde to nie stac ich na większosc sprzetu jaki posiadaja rolnicy. Sam jestem rolnikiem to wiem.
Takie traktorek ponad 100tys kosztuje.

dziaad

2012-03-09, 09:20
brawo eksperci :erniepalm:

~Conscribo

2012-03-09, 10:33
ziomal20084 napisał/a:

. Sam jestem rolnikiem to wiem.
Takie traktorek ponad 100tys kosztuje.



Nie okłamujmy się, większość z tych "rolników" którzy mają taki sprzęt, z rolnikami ze wsi mają niewiele wspólnego ;)

i coś na rozluźnienie:


John Deere

2012-03-09, 14:55
Miki6830 napisał/a:


Ta Forterra ma 115 KM.



To jest model 95 a 95 ma 90 koni :)

fri.K napisał/a:

Porównaj zachowanie MF255 lub U1614 do Fendt-ów z przekładnią Vario,


Widze że trafiłem na swojego ;d

Heh nie ma ich bardzo co porównywać Fendt a Ursus to niebo a ziemia. Masz racje że lepiej od razu na blokadzie wyjeżdżać.
Cene fendta znam, mało kto pozwala sobie na zakup nowego.
JD w lekkich pracach potrafi zrobić wir w baku ale już w cięższych spalanie jest ok.

Pozdro ;d