18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Newsweek

Aeon • 2013-02-05, 21:21
Będąc w empiku natrafiłem na ciekawy dodatek do gazety. Pomyślałem... nie k***a, nie zawiode sadola ! Gazeta ma niewątpliwie ciekawą politykę wydawniczą :D


Beowolf2

2013-02-05, 21:34
Ale to Grodzkie ma być tym obcym, czy predatorem?

Bard_Zerald

2013-02-05, 21:48
Pewne jest tylko, że na pewno nie będzie reprezentować ludzi

Koniec Świata

2013-02-05, 22:12
Bardziej brzydzę się Pawłowicz niż Grodzką. Jak widzę tę zaplutą PiSzczałkową gębę to srać mi się chce. Pani, tfu, profesor. Nic dziwnego, że ten kraj ciągle w ciemnej dupie skoro takie kulfony reprezentują kadrę naukową. Gnój, smród, rozkład i ciemnogród.

Doceniam wyszukane poczucie humoru decydentów Newshita.

Anomen

2013-02-05, 23:06
Jakby się zastanowić, to od kiedy Lis został redaktorem naczelnym "Newsweeka", to to czasopismo ma coraz więcej wspólnego z fantastyką.

Koniec Świata

2013-02-05, 23:17
Anomen napisał/a:

Jakby się zastanowić, to od kiedy Lis został redaktorem naczelnym "Newsweeka", to to czasopismo ma coraz więcej wspólnego z fantastyką.



Podobnie jak Gazeta Wolska. Nigdy nie przepadałem za Newsweekiem. To taki tabloid i chałtura, chociaż kiedyś było inaczej, a zepsuł się jeszcze zanim Lis został naczelnym. Wprost też ssie. Najlepsza jest Polityka. Przegląd też jest niezły.

chubaca

2013-02-06, 00:04
Musze przyznać, że poczucie humoru redakcji newsweeka jest świetne(odnośnie tylko tego przypadku)
Widziałem dużo takich śmiałych i prowokujących coverów u tej gazety - zazwyczaj takie covery w swoim przekazie były jednoznaczne (czytelnik wiedział jakie główne było przesłanie danego wątku).
Ale tutaj widzę że prezentacja tego coveru jest trochę subtelniejsza - nie jest taka bezpośrednia w przekazie.
Argumentuję tym, iż nie wiem czy łączenie okładki z tym prezentem jako ogólny przekaz, jest intencjonalne czy po prostu jakiś głupi zbieg okoliczności. Uważam, że to jest kwestia interpretacji.
A jeśli chodzi o interpretacje ! to analizowanie tego wątku może być bardzo zabawne.
Odnosząc się do pytania Beowolf2, tak można zinterpretować tą zależność - w bardzo prosty sposób.
Zauważcie ułożenie postaci Pawłowicz i grodzkiej.
Pawłowicz jest po lewej stronie a Grodzka po prawej.
Teraz przyj-żyjcie się okładce filmu.
Predator po lewej a obcy po prawej.
Czyli ogólnie spekulując Pawłowicz jest predatorem, a Grodzka Obcym w kontekście ułożenia postaci.

Identyfikacja Pawłowicz z predatorem.

Widać tutaj cechy wspólne tych postaci odnosząc się do relacji jaka panuje pomiędzy Pawłowicz i Grodzką czyli ogólnie tą sytuację jaką przedstawiły nam media.
Jak niektórzy z was interesują się postacią predatora albo oglądali filmy z nim, to mniej więcej wiedzą jak opisać predatora.
Do cech zachowania predatora należy oraz można zaliczyć jego brutalność, tendencję łowieckie oraz uparte atakowanie ofiary, dodatkowo można dołożyć jeszcze inteligencje
Te nie które cechy można przypasować Pawłowicz
- odnosi się brutalnym językiem w stosunku do Grodzkiej, czyli Grodzką atakuję
- ma status profesora w dziedzinie prawa
- Może też być nie atrakcyjna fizycznie (twarz), ale to akurat nad interpretacja, do tego trzeba zrobić badanie.

Identyfikacja Grodzkiej do Obcego.

Te zagadnienie akurat jest dosyć proste, przy tym punkcie odwołam się jedynie do cech fizycznych, ponieważ nie wiem jakie komunikaty zwrotne dokonuję Grodzka (pewnie jest to postawa negatywna, w stylu np: " co to za mowa nienawiści ?!")
Jak wiadomo Obcy nie jest za ładny, niektórych może obrzydzać a nawet wzbudzać strach (takie odczucia należy zapamiętać przy porównaniu.
Główną cechą obcego jest nie tylko jego aparycja fizyczna, ale także motyw przemiany. Obcy ma cztery stadia przemiany 1. kokon - 2. facehugger - 3."glizda" - 4. Dorosły osobnik.
Dodatkowo Obcy jest istotą bezpłciową tzn, do procesu rozrodu uczestniczy tylko królowa, czyli sama się zapładnia(tego nie jestem pewien, jak ktoś wie to może skorygować)
I ostanie, Obcy jest ofiarą dla Predatora.
Zbierając te dane można wyznaczyć podobieństwo tych dwóch postaci.
- Wygląd fizyczny, jak wiem większość uważa że jest brzydka jak but.
- Motyw przemiany, proste - na początku był facetem, a później się przeobraził w kobietę( czy w pełni to nie wiem)
- Bezpłciowość, tutaj mam na myśli, iż nie którzy mają problem przy identyfikacji Grodzkiej/Grodzkiego, czyli prosto ujmując jest nijaki.
- Grodzka stała się ofiarą ataków ze strony Pawłowicz.

Podsumowując, Predator i obcy są kosmitami czyli istotami nie z tego świata, z czego my ludzie ich obserwujemy i znamy różnice pomiędzy my i oni. W tym ujęciu ta polityczna para i jej zachowanie są nam tak obce i niedorzeczne że myślimy że są z innej planety( w szczególności Grodzka) A co z nami jako ludźmi znajdującym się w tym świecie konfliktu tych osobników?
Ano, pamiętacie hasło tego filmu? "Ktokolwiek wygra... my przegramy."
Czyli nie zależnie po jakiej stronie dyskusji staniemy Pawłowicz czy Grodzkiej i tak jako obserwatorzy będziemy mieli przesrane w postaci kolejnych żenujących newsów od naszych kochanych obiektywnych mediów.

Podkreślam, iż ten post który zamieściłem jest wyłącznie subiektywną interpretacją i jakby co możecie skorygować określone błędy albo dodać nowe dane.

kajzerPL

2013-02-06, 00:40
k***a jedna mała afera w sejmie a media już sobie znalazły nowego idola :/ Teraz będzie w kółko Grodzka i Grodzka, aż do zrzygania k***a.

Cy...........rg

2013-02-06, 03:35
Mam ten egzemplarz, dziś kupiłem i przyznam się szczerze, że kładłem go na kasie przednią stroną do dołu, a nosiłem zrulowany, bo ten ryj Grodzkiej jest po prostu straszny.


Wiem, wiem, moja morda nie lepsza. :*

De...........ct

2013-02-06, 03:37
Czytałem kiedyś Newsweek, przez duże N. Teraz w śmiesznych czasach "newsweek" promuje pedalstwo, lewactwo i ch*j wie co jeszcze. Ostatnio napisali obszerny artykuł o tym jak to babka z babką i facet z facetem fajnego bachora mogą wychować.. nie, dziękuje.

DisH0noreD

2013-02-06, 05:09
za alien vs predator w opakowaniu w gazecie newsweek w empiku zawsze piwo

~Tołdi

2013-02-06, 05:29
Podbijają sprzedaż, nic nowego jak na ch*jową gazetę.

Sajgonski

2013-02-06, 06:32
Ręce precz od Pawłowicz.

androgenius

2013-02-06, 06:36
k***a, że też są jeszcze ludzie czytający gazety :homer:

Raar

2013-02-06, 07:21
Noo