18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nauka

maksymilian45 • 2015-09-05, 06:12
Z serii - i tak tego nie zrozumiesz.

W............R.

2015-09-05, 08:59
A właśnie, że zrozumiem. Silnie higrofobiczny proszek, który pod wodą jest otoczony bąblem powietrza, a napięcie powierzchniowe wytwarzane przez ciśnienie jest na tyle duże, że tworzą się takie kształty.

Cyrk

2015-09-05, 10:27
@up i tu się z toba nie zgodzę. Zdecydowana większość z nas na dostęp do całej wiedzy ludzkości (internet). To, że ktoś z tego skarbca wybiera filmy z kotami oznacza, że jest debilem, a nie, że ktoś z niego robi debila...

PS. W ch*j dużo przecinków mi wyszło ;)

HalfGod

2015-09-05, 11:46
na h*j mi taki proszek? Nie umiem oddychać pod wodą.

krzyks

2015-09-05, 12:44
@up
Na ch*j... no i do wody.. ch*ja. A jak c*pka będzie wilgotna to też zadziała...

TechnoVikingSven

2015-09-05, 14:46
@Cyrk
Rebeliant chyba miał na myśli system edukacji - człowiek który w szkole poznaje różne ciekawe praktyczne tematy szuka ich potem sam w internecie. Wypożyczy książkę z biblioteki na ten temat. Zapyta ojca/wujka czy matkę/babcię. Porozmawia z na ten temat z inną osobą z która też o tym słyszała - wymieni poglądy, opinie, przeprowadzi twórczą dyskusję.
A człowiek którego w szkole uczyli że nie musisz wiedzieć czemu, jak i po co, tylko w pytaniu 22 zaznaczyć odpowiedź "A" nie będzie szukał - czego miałby szukać? skąd miałby wiedzieć że takie coś jest? kto niby zaszczepił w nim ciekawość, wolę dowiedzenia się więcej? gdzie u niego pole na kreatywne myślenie poza nawiasem?

jastszomp

2015-09-05, 17:17
Uwaga jestem ekspertem.

Ten środek to piasek omimoleptyczny który po kontakcie z izomerami wody dekumbubuluje.

ddss

2015-09-05, 17:33
Up, mylicie się.

Pomyślcie co gdyby nauczanie stało się efektywne dla wszystkich, a przedmioty były niekonwekcjonalne i rowijające młode talenty.

Gdzie do jasnej k***y pracodawca znalazł by pracownika do Maka, Te$ko, Alk*mu Itp itp

Think Think !

Bankracy

2015-09-05, 17:57
@up na studiach polonistycznych

cola1111

2015-09-05, 18:38
Rebeliant_ZPF
Debile byli, są i będą, bez względu na system edukacyjny. Co dokonało według Ciebie, to super pokolenie urodzone przez 1984 rokiem?? Wielkie g**o dokonało. Za komuny sprzedawali się Ruskowi, teraz sprzedają się Niemcowi i Amerykanowi. Mieli ogromny potencjał w 1989roku i co zrobili?? Znowu zrobili wielkie gówno.
Dzisiejsza polska młodzież czyta najwięcej książek w historii całego stulecia (tak to prawda, mówili o tym dzisiaj w radiu), młodzież czyta więcej niż jej ''super wykształceni'' rodzicie i dziadkowie, mimo iż książki to ułamek w porównaniu z np internetem.
Wbrew pozorom, polskie młode pokolenie (mówię tu o normalnych ludziach a nie patologii, która zaczęła palić fajki w gimnazjum) jest dobrze wykształcone i dobrze wykonuje fachową pracę. Problem tylko w tym, że pokolenie ich rodziców nie stworzyło przyjaznych warunków do rozwoju, co poskutkowało masową emigracją zdolnych młodych Polaków, albo wciągnięciem ich w fekaliowy wir szarej, niesprawiedliwej polskiej rzeczywistości.
Mieszkam na małej wsi i widzę jak zachowuje się młode pokolenie a jak zachowuje się stare pokolenie. Młodzi mają marzenia, znaczna część studiuje, jak nie znajdzie pracy po studiach to pomaga rodzicom albo wyjeżdża. Dzieci nie przypominają patologi, są dobrze wychowane i odnoszą się z szacunkiem do innych. Na 100 przypadków znajdziemy tylko 2-3 przypadki totalnych degeneratów. A jak wygląda starsze pokolenie?? 30% facetów to alkoholicy, mają wszystko w dupie, najważniejsze to zachlać. Żonki zamiast pilnować swojej dupy, to obgadują wszystkich wokół. Patrząc na rodziców (którzy według Ciebie mieli zagwarantowaną edukację na ''poziomie'') to młode pokolenie (z tą ch*jową edukacją) powinno być 10x gorsze od kochanych rodzicieli, a jakoś tak się nie dzieje. Dla czego??

PS Odnoszę się tylko do mojego otoczenia, nie wiem jak sprawa wygląda w dużych miastach, ale wątpię aby młodych debili było więcej niż starych...

W............R.

2015-09-05, 19:47
@Rebeliant_ZPF Dzięki za poprawienie :) Pisałem oczywiście na kolanie, nie sprawdziwszy, a mogłem (nauczka na przyszłość). Masz poniekąd rację, natomiast widzisz winę w skutkach, a nie przyczynach. Przyczyną główną jest to, że niszczy się każdą jednostkę wybijającą się ponad przeciętność. Świat zamiast elit tworzy sobie idoli przodujących w przeciętności. Tak było od zawsze - wbrew obiegowej opinii nie jest to zjawisko nowe. Jedyna różnica jest taka, że poruszamy się szybciej, mamy dostęp do szerszych gron ludzi, więc dynamika społeczeństw nadaje przeciętnym i głupcom wykładniczo większą siłę przebicia niż - powiedzmy - w XIX w. Dzisiaj Chopin nie głodowałby, tylko nie dostałby się nawet do konserwatorium.

tranzystor

2015-09-05, 20:21
Rebeliant_ZPF napisał/a:

Za jedno, góra dwa, pokolenia będą żyli wśród nas debile posiadający jedną umiejętność (niczym w USA dziś).




Już tak jest, w przypadku ludzi urodzonych po 1990 roku, których objęła gruntowna "reforma" z "redukcją" "edukacji",

Dexterous

2015-09-05, 23:53
Rebeliant_ZPF napisał/a:

@W.S.N.R.: Hydrofobowy. Nie zmienia to faktu, że Polacy urodzeni przed 1984 rokiem mieli zagwarantowaną edukację na poziomie wystarczającym aby zrozumieć jak działa świat. A potem stwierdzono, że Polaków też trzeba ogłupić, aby czasem się nie zbuntowali i obecnie młodzież jest głupia jak but. Za jedno, góra dwa, pokolenia będą żyli wśród nas debile posiadający jedną umiejętność (niczym w USA dziś). I tak będzie się znało osobę, która potrafi tylko i wyłącznie nalewać paliwo. Dziś ktoś kto umie nalewać tylko paliwo jest chory umysłowo (wszelkiej maści choroby genetyczne czy wady płodu powstałe w czasie ciąży czy też wirusy/bakterie atakujące płód i niemowlęcia). Takich niedorozwojów chcą z nas zrobić i już tak z nas robią. A małolaci są już za głupi by to pojąć. Wolą myśleć - po ch*j mi matematyka w życiu. Są za głupi by pojąć po co. Światły człowiek wie po co mu matematyka czy biologia czy chemia, mimo, że ponad połowę zapomni. Potrzebne to jest aby umysł był wyćwiczony i potrafił myśleć samodzielnie. Świat ludzi zasługuje na zagładę jeśli tym sk***ysynom na samej górze uda się zrealizować plan globalnego niewolnictwa umysłowego i ekonomicznego nad którym obecnie pracują.



Cysterna zimniuteńkiego piwa dla Ciebie, przyjacielu. Chociaż ja zdaję się być już z tego ogłupionego pokolenia :(

an...........ad

2015-09-06, 00:20
Komuniści mieli dobre szkolnictwo i na tym się przejechali, obecny rząd nie powtórzy tego błędu.
Debilami łatwiej się rządzi.

ernest6991

2015-09-06, 23:27
Rozwój internetu dostarczył nam olbrzymiego dostępu do informacji uwolnionych od mediów, właśnie jakoś po 89, teraz masz dostęp do ogromnego zasobu wiadomości na temat rodzaju ludzkiego, także i do tych na temat jego sp***olenia dlatego teraz niektórzy uważają, że współczesne pokolenia to debile, ponadto ten sam internet przyspieszył rozwój kultury społeczeństwa co w następstwie jak nigdy dotąd oddaliło światy młodszych i starszych, starsi nie zawsze rozumiejąc świat młodych określają go po prostu mianem głupich jak i samą młodzież. Mam 22 lata, przeczytałem około tyś. książek ~300 str., aktualnie sprzątam pokoje w hotelu , w UK.