18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

National Suicide Prevention Lifeline (NSPL)

k1...........1c • 2013-03-23, 19:57
Czasem jeden przyjaciel... (daje do myślenia) warto obejrzec chodziazby ze względu na muze uprzedzając pytania:
FFDP - - Coming Down


(1080p)
/watch?v=ptzzU7jFQwo

Kuriki

2013-03-24, 12:48
spieriz,

Cytat:

Chłopie, to jak jesteś jego przyjacielem, to zrób coś, aby ten jego ból zniwelować i dać mu radość. W końcu od tego chyba są przyjaciele, prawda? Tak przynajmniej mi się wydaje.



Jeśli jestem jego przyjacielem to wynika z tego, iż pomóc się staram. Lecz gdy nie mogę, wtedy dopiero dochodzę do wniosku, że nie będę przeszkadzał się zabić- chociaż tyle mogę zrobić.

Sytuację nieźle odzwierciedla zdanie: "Jeśli kochasz to pozwolisz odejść" :emo:

Cytat:

Dlaczego ma się zabić? Przez to, że ktoś mu spieprzył życie? Jak już pisałem, każdy chce żyć. On też by chciał być szczęśliwy jak inni. Dlaczego by mu w tym nie pomóc? Nic na tym się nie straci, jedynie zyskają obie strony - ta osoba będzie bardziej szczęśliwa, a my będziemy się cieszyć, że komuś pomogliśmy.



Jak wyżej :emo:


Cytat:

"Kto namową" - jeśli mu powiesz "idź się zabij";
"lub przez udzielenie pomocy" - chodzi tutaj o coś w rodzaju eutanazji.



Dokładniej bym prosił bo coś takiego można łatwo poddać nadinterpretacji i nie chce mi się wierzyć, że jest taki nieścisły choć bardzo ważny zapis w kodeksie.

darecki328,
darecki328 napisał/a:

Prawda jest taka że samobójstwo to rozwiązanie które jest zarezerwowane tylko i wyłącznie dla tchórzy.



Bzdura. Idąc tym tokiem myślenia można dojść do wniosku, iż tchórzem jest ten kto nie chce ratować związku z człowiekiem, który otwarcie twierdzi, że już nie kocha i nie chce mieć ze tym niekochanym nic wspólnego. Albo: tchórzem jest osoba, która zaprzestała prób podniesienia dwutonowego głazu siłą własnych mięśni. Tak samo z ludźmi popełniającymi samobójstwa na przesłuchaniach by nie wydać ważnych informacji i/lub nie cierpieć bezsensownie.

Jeśli dla kogoś szczęście jest absolutnie poza zasięgiem albo nie ma już siły o nie walczyć to się zabija i to nie jest tchórzostwo tylko zwyczajny brak sił. Zdarza się. I nazywanie samobójstwa "tchórzostwem" jest niesmaczne, a w dodatku obraża cierpiących ludzi, którzy raczej nie zasłużyli na obrażanie :emo:

skinskin

2013-03-24, 14:05
genialna muzyka, zespol robi tez muzyke do sons of the anarchy

Cysiek

2013-03-24, 15:05
" Cza... !!!chodziazby!!!... " Czy tylko ja widzę ten błąd ?

k1...........1c

2013-03-24, 15:10
Cysiek napisał/a:

" Cza... !!!chodziazby!!!... " Czy tylko ja widzę ten błąd ?



nie mogę już zmienić... to jest sadol coś musi kogoś wkur#$% XD

mi...........ji

2013-03-24, 16:43
Kuriki napisał/a:

Nie kapuje tego :-?

Gdy ktoś chce się zabić to zazwyczaj ma dobry powód i kompletnie nie dostrzegam sensu w przedłużaniu czyichś cierpień. Załóżmy, że mój przyjaciel chce się zabić i mówi mi o tym dlaczego etc. Jak bym stwierdził, że on naprawdę będzie miał w życiu więcej bólu niż radości to bym mu nie przeszkadzał w samobójstwie.

Ale też bym nie pomagał by nie zostać skazanym - to chyba można łatwo pod któryś paragraf podpiąć... To chyba to " .

Strasznie to nieprecyzyjnie napisane. Jest na sali jakiś prawnik, który objaśni ten art. 151 bardziej?


Wracając do samobójstwa, uważam, że jeśli ktoś ma bardzo przerąbane to niech się zabija, a gdy ktoś jest zwichrowany psychicznie i chce się zabić bo się w palec uderzył to niech idzie to terapeuty :emo:



I właśnie z powodu takiego przyjaciela bym się zabił...

Flaishryuu

2013-03-24, 20:31
Za śmiertelne pie**olnięcie pięcioma palcami zawsze piwo.

DonBoczini

2013-03-26, 22:06
Jest to może na YT ?

k1...........1c

2013-03-28, 00:57
DonBoczini napisał/a:

Jest to może na YT ?



jestes bystry jak woda w kiblu XD

(1080p)
/watch?v=ptzzU7jFQwo

:lol: