18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nasze Pochodzenie i Bóg

Kooron • 2010-01-12, 14:48
Zobaczmy jeszcze raz skąd pochodzimy i wyciągnijmy wnioski


Nihoo

2010-01-13, 00:36
Myssyni napisał/a:

Kończąc, chciałbym dodać, że sam wierzę, aczkolwiek nie popieram kościoła. Nie lubię Watykanu, papierza, gdyż nienawidzę, jak ktoś mi się wtrąca w moje prywatne życie, mówi co mam robić, i stara się udowodnić, że lepiej ode mnie wie, co jest dla mnie dobre... Żyję po swojemu i jest mi z tym dobrze.

Dziękuję.



Z tym ogłupianiem po części o to mi chodziło ale tez o to że:
1. Jak chcesz coś mieć bądź coś zdziałać czy zmienić nie módl się tylko zacznij działać.
2. Bóg nie istnieje.
3. Religia jest tak zbudowana że bardzo często przeczy sama sobie.
4. Zły często żyje w luksusach gdy dobry gówno ma i musi zapie**alać więc nie ukarze Bóg złego a człowiek i też nie zawsze, dobrego nie wynagrodzi bo nie ma jak gdyż nie istnieje.
5. Słyszał ktoś o zwoju przy zwłokach które uważano za szczątki Jezusa? Napisane tam było (mniej więcej bo nie pamiętam dokładnie) żeby nie budować żadnych pomników ani świątyń na jego część ponieważ JEST TYLKO CZŁOWIEKIEM. Watykan zniszczył dokumenty i ogłosił że to herezja i dokument był sfałszowany.
6. Nic cię nie czeka po śmierci i nikt za nic po niej nie wynagrodzi a wręcz okradnie.
7. Maria Magdalena (nie biorę tego z samego filmu "Kod Davinci" tylko z kilku dokumentów) przez kościół prostytutka a w rzeczywistości żona Jezusa.
8. Ewolucja była i jest to udowodnione, kościół jej nie dopuszcza.
9. Adam i Ewa. Jak niby powstali normalni ludzie bez żadnych schorzeń jak geny rodzeństwa nie mogą się ze sobą łączyć gdyż kolidują? (nie pamiętam prawidłowej nazwy tego)

Koniu HH

2010-01-13, 00:41
kochani ateiści , cóż was tak irytuje i dręczy i z czymżesz tak walczycie przecież Boga nie ma ;-) poza tym skoro jesteście ateistami to powinniście to mieć w dupie a widzę tu w ch*j waszych wywodów "otwierających oczy głupich wierzących" , spójrzcie na to z tej strony , skoro was nie obchodzi to co my pie**olimy to jak to działa w drugą stronę...? może pora skończyć tą nędzną dyskusje wielcy prorocy? bardziej w dupie od tego to mam już tylko dwunastnice :-(

brzyt

2010-01-13, 00:44
raku, przy czym, ze ci zydzi chcieli sobie po prostu pojsc, a to faraon ich trzymal i ubijal po kolei. oni nic nie mieli do jego wiary. chcieli po prostu byc wolnymi ludzmi ;)

z drugim zdaniem zgadzam sie w 1oo%. kto nie chce byc nawrocony nie da sie nawrocic chocby nie wiem co.


waski, sory, ale mam wrazenie, ze nie za bardzo zrozumiales wszystkie poprzednie posty :szczerbaty:

Koniu HH

2010-01-13, 00:58
hahahahahah jeszcze coś napisze bo mnie wąski rozj***ł hahahaha
1.Myślisz że modle się o wygraną w totka albo podwyżkę w robocie...? tępy argument , zresztą takie coś to było nawet w biblii
2.Udowodnij ... (nie , nie udowodnię że istnieje to jest kwestia pie**olonej WIARY nie ma nigdzie dokumentu z napisem "TO JA BÓG-TAK NAPRAWDĘ TO ISTNIEJĘ. P.S NIE BIJCIE MI SYNA"
3.Jaka religia? jeśli chodzi ci o chrześcijaństwo to religia ma mało wspólnego z wiarą więc sp***alaj , tępy argument
4.W Biblii było że wszyscy są równi blablabla ocenie zostaniemy poddani na sądzie ostatecznym więc...tak , sp***alaj!
5.Nawet ateiści cię pewnie wyśmieją...niedźwiedź grylls to znalazł? czy może w fakcie o tym było?
6.U.D.O.W.O.D.N.I.J - ultra durny otępiony wąski odpie**alacz dający niepotwierdzone informacje Jezusowate
7.Masz wstęp do akt watykańskich? a może to leżało obok tego o dżizusie? (poza tym KLD to przedewszystkim świetna książka , film to gwałt na tym tytule)
8.Kościół tak...wiara w Boga nie....więc LA LA LA sp***ALAJ LA LA LA...
9.tu powiem wulgarnie żeby to do ciebie dotarło ... PO k***A j***nE PIERWSZE TO BIBLIA NIE k***A MOŻE BYĆ CZYTANA DOSŁOWNIE BO WYCHODZI HARY POTER k***A JEGO MAĆ! PO pie**olONE OBSRANE DRUGIE TO Z JAKIEGO ZAFLEGMIONEGO ch*jA MIELIBY BYĆ RODZEŃSTWEM !!!??? :shock:

ps. darujcie sobie oświeceni ateiści...raczej już nie wrócę do tego tematu
ps2. zapomniałem dodać że w dupie mam wasze zdanie
ps3. tak wiem , wy moje też , szanuje to

Nihoo

2010-01-13, 01:09
Koniu HH napisał/a:

9.tu powiem wulgarnie żeby to do ciebie dotarło ... PO k***A j***nE PIERWSZE TO BIBLIA NIE k***A MOŻE BYĆ CZYTANA DOSŁOWNIE BO WYCHODZI HARY POTER k***A JEGO MAĆ! PO pie**olONE OBSRANE DRUGIE TO Z JAKIEGO ZAFLEGMIONEGO ch*jA MIELIBY BYĆ RODZEŃSTWEM !!!??? :shock:



I kto tu jest tępy?
A ich dzieci to co?
Nie rodzeństwo?
O nich mi chodziło.
Ogółem wypowiedź genialna
Nie muszę mieć dostępu do ich akt by coś o tym wiedzieć.
Zamiast "BLA BLA BLA" czyli najinteligentniejszych twoich słów mogłeś zwyczajnie ominąć.

Mniejsza.
To tylko moje zdanie i nie chciałem przez nie nawracać czy przekonywać tylko je wyrazić.

Koniu HH

2010-01-13, 01:26
no to najpierw odpowiem na pytanie
tępy jesteś TY.
teraz do rzeczy...
co do "dzieci Adama i Ewy...BIBLII NIE TŁUMACZYMY DOSŁOWNIE , CHODZIŁO O ROZWÓJ ŻYCIA ALE TO BÓG STWORZYŁ ŻYCIE..."
teraz dalej...
wiem że moja wypowiedź robi wrażenie , dziękuje ;)

skoro nie musisz mieć dostępu do akt Watykanu to z skąd o tym wiesz jaśnie-oświecony?

moje inteligentniejsze słowa od BLABLABLA to np. Biblia albo ateista , czy też słowo k***a , w sumie to wszystkie są inteligentniejsze od tego :)

a co do końcówy to:
doskonale , ale ja miałem kaprys się dopie**olić , jestem chamski i wredny i ch*j ci do tego? rażą cię przekleństwa chłoptasiu? jestem głupszy od ciebie bo mówię "PIES SIĘ ZJEBAŁ " zamiast "mój ssak czworonożny wydalił z siebie wodoro-metan"???
nawet nie próbuj podejmować jakiejkolwiek kłótni bo zjadam ciebie i twoje pie**olone brednie na śniadanko. :*

the_satyr

2010-01-13, 03:40
co do wątku z zabijaniem przez boga powiem tylko jedno słowo: potop...
pozdrawiam... ;]

brzyt

2010-01-13, 07:03
nastepny :ok***a: :ok***a:

Nihoo

2010-01-13, 07:27
Źródła to Internet, Discover, National Geographic a oglądam dokumenty związane z Religią odkąd powstała platforma Cyfra+ czyli 1998 i to przez dokumenty się stałem Ateistą ale mniejsza.

Tępy nie jestem ale nie zamierzam się kłócić i zbędnie wyzywać.
Nie chce ktoś to niech nie wierzy.
A jak ktoś wierzy w Boga to jego problem.
To co napisałem wyżej dla każdego wiernego będzie stekiem bzdur tak jak dla mnie jest religia.
Trudno

Co do Biblii...
Jeszcze kilka lat temu kazali nam brać ją dosłownie a Watykan ogłosił że nie może być brana dosłownie wraz z rozwojem nauki i gdy katolicy zaczęli coś podejrzewać.

brzyt

2010-01-13, 08:40
waski nie pisz juz, bo mam o tobie gorsze zdanie z twoim kazdym kolejnym postem.
osmieszasz sie.

aran

2010-01-13, 08:49
z fanatykami sie nie dyskutuje, trzeba ich tępić

luki24

2010-01-13, 12:46
brzyt napisał/a:


zauwaz ze mowisz o czyms co powstalo kilka tysiecy lat przed nasza era, kiedy ludzie modlili sie do ogniska albo do strumyka. tak. z pewnoscia ten strumien chcial ich kontrolować


Do dupy a nie do strumyka, nie pomyślałeś że jakiś "szaman" kazał im się modlić bo inaczej woda zaleje całą wioskę, ale on poza modlitwami ma jeszcze jeden sposób... odprawi czary będzie ok tylko że nie za DARMO (wtedy kasiory nie było to pewnie wziął za "usługę" pare świniaków albo kazał się utrzymywać jak to teraz księża robią do tego może jeszcze wyr*chał kilka dziewic z wioski)

brzyt

2010-01-13, 16:33
ta, bo w czasach prehistorycznych ludzie mysleli o tym, zeby wycyckać swoich ziomkow :homer:
nie zachowuj sie jakbys czerpal swoja wiedze z wikipedii

gupia_mapla

2010-01-13, 16:35
luki24 napisał/a:


Do dupy a nie do strumyka, nie pomyślałeś że jakiś "szaman" kazał im się modlić bo inaczej woda zaleje całą wioskę, ale on poza modlitwami ma jeszcze jeden sposób... odprawi czary będzie ok tylko że nie za DARMO (wtedy kasiory nie było to pewnie wziął za "usługę" pare świniaków albo kazał się utrzymywać jak to teraz księża robią do tego może jeszcze wyr*chał kilka dziewic z wioski)



A czytałeś może jakiekolwiek książki Wojciecha Cejrowskiego. On dużo wie o Indianach, Dzikich i ogólnie o tym jak żyli i żyją. Wszystkie plemiona są religijne i nie dlatego, że szaman tak kazał, lecz z natury. Z natury są religijni, bo wierzą, że istnieje Siła, która stworzyła to wszystko.

PS. Chciałem jelenia zacytować, a postawiłem mu piwo :/

myownspace

2010-01-13, 16:59
lvkas112 napisał/a:

arggumenty sie nie skonczyły. tylko czy jest sens ich używać?? wydaje mi sie ze nie. a teoria dojenia z kasy powstala dzieki takim ludziom jak aran. jałmużna nie jest przymusowa



teoretycznie nie jest przymusowa fakt.... ale dla przykładu
jeżeli już wierzysz i bronisz tego w co wierzysz to powinieneś żyć w/g zasad swojego "Boga" (przynajmniej w religii chrześcijańskiej)
czyli np. dwoje kochających się ludzi powinno pobrać sie w kościele ślubując oficialnie przed Bogiem , ślubu udziela kapłan ...idą z prośba do kapłana o udzielenie ślubu słyszysz że za ceremonie tu najlepsze KAPŁAN BIERZE CO ŁASKA (czyli bedzie kochanieńki 350zl) i Ty mi nie powiesz ze to nie wyzysk !?!?!?!?!?