18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nasze matki, unsere Väter

LICH0 • 2013-06-24, 10:35
Ostatnio huczy o tym przekłamanym serialu niemieckim, w którym niemcy(a może już Zjednoczone Emiraty Niemieckie?) zrzucają na nas winę z mordowanie żydków.
Miłego!



LICH0

2013-06-24, 15:22
Brutal90 napisał/a:

@up
Skoro film fabularny i zdarzenia nigdy nie miały miejsca to by myśleli, że II WŚ nie było :D trzeba rozgraniczyć ludzi myślących i zj***nych. Ja czy Ty to zrozumiem, ale 20 innych już nie. To tak samo jakbym wziął 20 sadoli na popijawę takich normalnych sadoli ^^ to gwarantuje Ci, że 18 by normalnie funkcjonowało, a 2 po wypiciu by zaczęło r*chać kozy :D zjeby są wszędzie, nic się nie poradzi ;/



I tu się mylisz - poradzi się - należy wyłączać z obiegu przekłamane media, które indoktrynują ludzi zamiast ich edukować. Trzeba też rozpocząć pracę u podstaw, zainwestować w szkoły i porządne wykształcenie przyszłych pokoleń i dbać o dobre imię naszych przodków, którzy zapłacili najwyższą cenę abyśmy my mogli żyć w lepszym kraju - własnym kraju.
Film fabularny osadzonych w czasie II WŚ. Bękarty Wojny też były prawdziwe? Bo II WŚ tak.

bloodwar

2013-06-24, 16:53
Film jest mocno naciągniety, typowy "niemiecki" film wojenny - owszem, pokazano okrucieństwo wojny "z każdej strony" (gdzie "czarnymi charakterami jest każda ze stron - jak to na wojnie ) ale nie pokazano tego w skali - gdyby film miałby być "w skali" na minutę filmowania każdego Żyda zabitego przez AK przypadałoby kilkaset godzin pokazujących Żydów mordowanych przez Niemców (wszak Żydów zabitych przez AK była ledwo garstka, a tych zabitych przez Niemców kilka milionów!). A tak, nieuświadomiony historycznie młody Niemiec może odnieść wrażenie, że AK to było coś jak SS tylko że walczyli po drugiej stronie barykady i to wrażanie nie jest w żaden sposób korygowane ani przez komentarz lektora ani przez jakieś dołączone do filmu posłowie.

Meretrix

2013-06-24, 17:30
Przecież to tylko film... można równie dobrze nakręcić o wygranej Polaków z Niemcami

sadol6969

2013-06-24, 17:43
I ch*j, niech mają nas za faszystów, nazistów, ksenofobów to może uchronimy się przed ciapato-pejsatą zarazą.

oc...........an

2013-06-24, 17:53
Libertinus, z całym szacunkiem, ale NIE to jest totalna wyjebka ze wszystkich - i z niemców, i z Rosjan, i z Polaków, i z Lewicy i Prawicy. Śmieszna gazeta, okraszona przekleństwami i wzbogacona o ból dupy ;) Nie wiem jakim cudem można po przeczytaniu NIE lub Angory uwierzyć w winę Polski. Coś tu troszkę przesadziłeś.


Owszem, serial nie jest najwyższych lotów, ale to przecież typowe dla każdego kraju: Rosja - 9 Rota: prawda wyglądała całkowicie inaczej, bo nikt nie zapomniał o żołnierzach i większość 9 Kompanii przeżyła. USA - mnóstwo filmów, choćby "Zielone Berety", "Byliśmy żołnierzami", "Hurt Locker" czy nawet ostatnio "Act of Valor" które próbują pokazać USA jako bohaterów... Nie od dziś wiadomo, że na kompleksach można zarobić, dlatego nie ma co się dziwić, że Niemcy próbują również "ocieplić" swój wizerunek.

Ale mówiąc o niemieckiej kinematografii nie możemy zapomnieć o bardzo ważnym filmie produkcji niemieckiej, jakim jest "Upadek" - niby troszeczkę ocieplał wizerunek fuhrera, bo pokazywał go od ludzkiej strony, ale robił to tak inteligentnie i delikatnie, że do dziś jest to jeden z lepszych filmów o tematyce II wojny.

A "Nasze matki..."? Cóż, gdybyśmy zamiast syfu pokroju "1920: Wojna i Miłość", który jest bardziej "Biednym Pearl Harbour" niż Polskim "Szeregowym Ryanem" lub równie słabego "1920: Bitwa Warszawska" nakręcili porządną drogą produkcję z pomocą hamerykanów (co jak co, ale USA filmy potrafi robić) to możliwe, że lud "zagranicom" nie łykałby tak łatwo "Naszych matek..." bo nie byłby aż tak wiarygodny.

A, zapomniałem również o Niemieckim "Stalingradzie", który bez żadnych przekłamań bardzo ładnie pokazał ludzką stronę największego oblężenia w historii ludzkości.


BTW: ciekawy "Stalingrad" Rosjanie teraz kręcą, będzie to propaganda, ale pewnie całkiem znośna (zauważcie, że powstaje pod auspicjami Columbia pictures - to co mówiłem wcześniej - przy produkcji wysokobudżetowych filmów warto współpracować z USA):



(ta ścieżka dźwiękowa :3 )

Czego nie mówić o Rosjanach, ale celebrować II wojnę i oczerniać niemców to oni potrafią :amused:

Budżet filmu to 30 000 000 dolanów

@broodwar

Jak już wspomniałem, niemcy dali światu "Stalingrad" i "Upadek", więc ten serial wcale nie jest typowo niemiecki - on jest o klasę niżej od typowych niemieckich filmów.

LICH0

2013-06-24, 18:54
DUST DEVIL, Ruskie zaraz po wyjściu na jaw zbrodni katyńskiej zrzucili winę na niemców co i tak nie jest usprawiedliwieniem dla samych niemców!

oc...........an

2013-06-24, 20:03
Libertinus napisał/a:

DUST DEVIL, Ruskie zaraz po wyjściu na jaw zbrodni katyńskiej zrzucili winę na niemców co i tak nie jest usprawiedliwieniem dla samych niemców!



Znam historię ;) Ale jak to ma się do tego co napisałem? Przecież ja się pytam jakim cudem po przeczytaniu NIE można stwierdzić, że Polska jest winna drugiej wojny? Sorry, że się uczepiłem, ale parę razy czytałem NIE i tematami numeru były satyra pokroju "Czy chcemy prezydenta kurdupla?" (w odniesieniu do Lecha kiedy jeszcze nie był prezydentem). A Angora to zbiór artykułów z różnych gazet i najczęstsze tematy to "Zaczadzenie w Dąbrowie Górniczej" czy inne tematy stricte z życia kraju. A Ty twierdzisz, że po przeczytaniu takich gazet ludzie zaczynają wierzyć w "alternatywną historię". Tylko o to się pytam :)

LICH0

2013-06-24, 20:27
DUST DEVIL napisał/a:



Znam historię ;) Ale jak to ma się do tego co napisałem? Przecież ja się pytam jakim cudem po przeczytaniu NIE można stwierdzić, że Polska jest winna drugiej wojny? Sorry, że się uczepiłem, ale parę razy czytałem NIE i tematami numeru były satyra pokroju "Czy chcemy prezydenta kurdupla?" (w odniesieniu do Lecha kiedy jeszcze nie był prezydentem). A Angora to zbiór artykułów z różnych gazet i najczęstsze tematy to "Zaczadzenie w Dąbrowie Górniczej" czy inne tematy stricte z życia kraju. A Ty twierdzisz, że po przeczytaniu takich gazet ludzie zaczynają wierzyć w "alternatywną historię". Tylko o to się pytam :)




No może dlatego, że NIE(t) założył komuch? Hmmm? NIE(t) to PZPRowska gazetka.

Vilibert

2013-06-24, 20:30
Oczywiście a Polacy nawet palcem nie kiwną. Bo musimy być prozachodni proeuropejscy, pro lewicowi, pro tolerancyjny. Tylko dlaczego to wszystko kosztem naszej tożsamości? Mam 18 lat i gdyby nie olimpiady z historii i wyjątkowo dobry nauczyciel, byłbym jak niektóre osoby z mojego LO uważające ten serial za coś dobrego bo pokazuje PRAWDĘ. Wiem, ze trudno w to uwierzyć, ale tak jest... Może powinniśmy oddać nasz kraj niemcom, może wtedy będziemy szczęśliwi? Bycie niemcem jest w końcu lepsze...

LICH0

2013-06-24, 21:10
Vilibert napisał/a:

Oczywiście a Polacy nawet palcem nie kiwną. Bo musimy być prozachodni proeuropejscy, pro lewicowi, pro tolerancyjny. Tylko dlaczego to wszystko kosztem naszej tożsamości? Mam 18 lat i gdyby nie olimpiady z historii i wyjątkowo dobry nauczyciel, byłbym jak niektóre osoby z mojego LO uważające ten serial za coś dobrego bo pokazuje PRAWDĘ. Wiem, ze trudno w to uwierzyć, ale tak jest... Może powinniśmy oddać nasz kraj niemcom, może wtedy będziemy szczęśliwi? Bycie niemcem jest w końcu lepsze...




pie**olisz głupoty tam gdzie zaznaczyłem na żółty. :)
Więc sam widzisz dlaczego inni w to wierzą bo są NIEDOUCZENI!

oc...........an

2013-06-24, 22:06
Libertinus napisał/a:



Co, niektórzy czytelnicy takich periodyków jak GejzetaAborcza, NIE(t) czy Angora już w to wierzą. [że Polska jest winna napaści niemiec na PL w 39' - dop. autora]



Na pytanie "dlaczego?" dostaję odpowiedź:

Libertinus napisał/a:


No może dlatego, że NIE(t) założył komuch? Hmmm? NIE(t) to PZPRowska gazetka.




Ale ty jesteś idiotą :facepalm: ty wogole kiedykolwiek miałeś NIE w rękach? Pewnie nie, ale swój prawicowski bełkot i tak musiałeś wepchnąć na siłę. k***a, nie to gazeta satyryczna i komentuje to co OBECNIE dzieje się w PL. Nigdy nie napisali nic, co by nawet wskazywało, że Polska jest w jakimkolwiek stopniu winna drugiej wojnie czy agresji niemiec, no ale jeśli jesteś aż tak pewien, że po przeczytaniu NIE niektórzy zaczynają wierzyć w winę Polski to daj konkrety. To samo Angora, k***a wasza mać. Za dużo "Uważam Rze" się naczytałeś i ci już mózg wyprało

:trzesieee:

LICH0

2013-06-24, 22:10
Satyra też może być stronnicza i ośmieszać tego kogo nie lubimy. Koniec rozmowy, nie będę pisał z kimś kto ma Lenina w avaterze i symbol zbrodniczego systemy pod nickiem :ok: oraz zaczyna zdanie od wyzywania.
ps. nie czytam gazet. Wystarczy mi to co widzę na własne oczy i informacje w internecie, które potwierdzą się na kilku niezależnych stronach.

Kserx

2013-06-24, 22:30
dobrze niech nagrywają sobie lepiej dla nas :)
żaden żyd już nie przyjedzie do nas :)
i szmatogłowi pomyślą "o allach skoro źli Polacy ci niewierni zniszczyli tak tych żydów to nas też to spotka" :D

Vaffanculo

2013-06-25, 07:23
oglądając trailer "Stalingrad" czułem większe ciarki i dreszcze niż podczas oglądania większości polskich filmów historycznych. Żeby w ten sposób nakręcono 'Bitwę pod Wiedniem" to Oscar byłby murowany a tak wielkie gówno z tego wyszło.

Dymekx

2013-06-25, 10:59
DUST DEVIL napisał/a:



Na pytanie "dlaczego?" dostaję odpowiedź:




Ale ty jesteś idiotą :facepalm: ty wogole kiedykolwiek miałeś NIE w rękach? Pewnie nie, ale swój prawicowski bełkot i tak musiałeś wepchnąć na siłę. k***a, nie to gazeta satyryczna i komentuje to co OBECNIE dzieje się w PL. Nigdy nie napisali nic, co by nawet wskazywało, że Polska jest w jakimkolwiek stopniu winna drugiej wojnie czy agresji niemiec, no ale jeśli jesteś aż tak pewien, że po przeczytaniu NIE niektórzy zaczynają wierzyć w winę Polski to daj konkrety. To samo Angora, k***a wasza mać. Za dużo "Uważam Rze" się naczytałeś i ci już mózg wyprało

:trzesieee:



A pie**ole Lenin ty p... hipokryto, k***a sam selekcjonuje ludzi na prawice i lewice "(...)Pewnie nie, ale swój prawicowski bełkot (...)". Lewak który podszywa się pod patriotę, takich jak ty cech*je hipokryzja. Sam wróg zrywów patriotycznych wszystko co patriotyczne skrytykujesz boś lewak, nie mówię o tym komentarzu ale o wszystkich jakie czytam z twej strony. Po prostu powiedz, że lewaczek z ciebie a lewaczek ma daleko do patrioty + pysk Lenina. Mówisz, że każdy może kłamać i, że powinniśmy to olać, własnie nie tak jak durne żarciki o Polsce czy innej powinny być piętnowane. I o tym trzeba mówić właściwie śmiejesz się z prawicowców, patriotów itd. Jakie jest twoje stanowisko? Pewnie żadne bo masz wyj***ne a jak po pysku dostaniesz to z płaczem lecisz do którejś ze stron.