18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nastolatek sprzedał nerkę, żeby kupić iPada

Vicious • 2011-06-04, 15:16


Gdy rodzi się tak wielkie marzenie jakim jest chęć posiadania iPada,
pozostaje już tylko zdać się na los i czekać aż się spełni.
A los chciał, że 17-letni Chińczyk Xiao Zhang trafił w internecie na ogłoszenie proponujące 8,5 tysiąca złotych za sprzedaż nerki.

Po wstępnych negocjacjach, w których udało się podbić cenę do 22 tysięcy, Zhang pojechał na operacje do szpitala.
Po trzech dniach wrócił do domu bez nerki, z widoczną blizną, nowym iPadem i laptopem.
Na jego nieszczęście, tak wielu zmian nie udało się ukryć przed matką, która zgłosiła przestępstwo na policji.
Próby dotarcia do handlarzy organami spełzły jednak na niczym. Do agentów, z którymi kontaktował się Zheng, nie można już było się się dodzwonić, a oddział urologii, na którym wykonano operację, zaprzeczył, jakoby w ogóle miała ona miejsce.
Przypadek Zhenga wywołał burzliwą dyskusję w chińskich mediach.

Nowe Chiny wkraczają w kapitalizm, ale wymiana nerki na iPada to już nie materializm, ale raczej manifest antymaterializmu. Czyżby nadszedł czas kapitalizmu wirtualnego.

dziubeg

2011-06-05, 11:12
Nie rozumiem o co tyle krzyku. Przecież bardzo ładnie się wygoiło.

modzgi

2011-06-05, 11:16
dobrze że chociaż zapłacili...
mogli wyciąć wszystko i trupa wywalić do rowu

Wilku94

2011-06-05, 11:39
Trzeba być upośledzonym żeby sprzedać nerkę i kupić ipada.

_R...........s_

2011-06-05, 11:46
ja pie**ole o k***a mać, pie**olony zółty debil, i niech ktoś mi powie że japonia jest kilka lat przed resztą świata, może technologie mają, ale szału nie ma, tylko tyle ze infrastrukturę mają najbardziej rozwiniętą, technologicznie nie górują nad resztą świata, a jeśli chodzi o kulturę to jak tak ma wyglądać przyszłość to wole pie**olnąć sobie w łeb, małe ludziki żyjące na 3m kwadratowych, pracujący 20 godzina na dobę, zapie**alają bez celu, coraz bardziej zboczeni i chorzy na głowę, pie**ole

gwiazdunia

2011-06-05, 11:46
a moim zdaniem dobrze zrobił. Przyjemne z pożytecznym. oddał nerkę - ocalił komuś życie, a przy okazji na pocieszenia ma ipada, a nie jak większość frajerów oddaje organy itp.za free, bo zobaczyli czyjąś tragedię

miedziak

2011-06-05, 12:03
kudlaty1125, Prosimy o czytanie ze zrozumieniem. Akcja się działa w Chinach, a nie w Japonii ;-)

Stachu Wichura

2011-06-05, 13:45
ano racja, w Japonii jest dobrobyt i nie muszą się kroić żeby kupić sobie ipada :)


161ZT650

2011-06-05, 14:20
w japonii jest kultura i wychowanie tylko brać z nich przykład w przypadku jakiejs tragedii

Chapam_dzide_Allahowi

2011-06-05, 18:51
dramat czlowieka napewno nie rozumial konsekwencji swojego czynu .. pogratulowac

KingOfEvil

2011-06-06, 13:51
Po części fake, nerkę sprzedał za $ 3.7 tys i kupił dwa iPady i jednego iPhona 4G. Niema co powinniście się uczyć ubijania interesów od niego. Nerki już nie będzie miał a iPhon/iPad za dwa lata będzie już stary i gówno warty (czyt. 5x tańszy).


kudlaty1125 napisał/a:

ja pie**ole o k***a mać, pie**olony zółty debil, i niech ktoś mi powie że japonia jest kilka lat przed resztą świata, może technologie mają, ale szału nie ma, tylko tyle ze infrastrukturę mają najbardziej rozwiniętą, technologicznie nie górują nad resztą świata, a jeśli chodzi o kulturę to jak tak ma wyglądać przyszłość to wole pie**olnąć sobie w łeb, małe ludziki żyjące na 3m kwadratowych, pracujący 20 godzina na dobę, zapie**alają bez celu, coraz bardziej zboczeni i chorzy na głowę, pie**ole



Gówno prawda, następny hipokryta który nie odróżnia Chin od Japonii. Jak i Chiny tak i Japonia są potęgą militarną, gospodarczą, technologiczną. Tylko taka jest różnica że w Chinach jest kurewski wyzysk i jednostkę mają w dupie. W Japonii to już inna bajka. Ale tak czy siak te kraje są bardziej rozwinięte technologicznie od wysławianych wszech i wobec Stanów Zjednoczonych.

Coś do antyglobalistów -> pie**olicie o tym wyzysku całym po czym idziecie kupować iPhony które są produkowane w Chinach.
Azjata dostanie dolara za dzień, a wy kupujecie te słitaśne wysławione gówna za kilkaset dolarów. Brawo.

ul...........rt

2011-06-06, 15:03
@up
Japonia potęgą militarną?Jestem ciekaw ile Ty masz różnych rzeczy Made in China?Co do Stanów Zjednoczonych akurat przyznam Ci rację.Są ch*ja warci