18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Narodowcy

Hauer88 • 2013-10-21, 17:02
Krótka charakterystyka i poniekąd odtrutka medialnych pomyj nt. ruchu narodowego


zerwikaptur

2013-10-21, 17:13
jedyna słuszna ideologia ,popieram ten ruch od lat jestem czlonkiem od 4 lat i jestem z tego dumny

Motor Lublin

satan696

2013-10-21, 17:21
I kochany i sławny naziol z sadola znów w akcji : ] Jak tam w ONR czuje się narodowo-socjalna część znów obrażają ich nazywając naziolami ? :< Biedni, powinni być politycznie poprawini. Kocham konsekwętność ONR raz mówią że nie są naziolami a potem holocher wspomina o narodowo-socjalnej grupie w strukurach ONR i RN, a ten cytat na końcu utwierdził mnie w tym bo ani razu nie zostaje rzucona nazwa naziści tylko hitlerowcy oraz faszysci. + ta propaganda promowania policji w Grecji w czasach zamieszek(dziwnym trafem sporo policjantów w Grecji przynależy do Złotego Świtu, a ta organizacja bawi się w obozy dla opozycji lub ogłasza że ma broń) OFC zostanę nazwany lewakiem :< bo wyzywam święty i wychwalany pod niebiosa ONR.

psiwytrysk

2013-10-21, 17:21
Chyba już lepsze państwo lipy i złodziei Po PiS niż te zjeby z ONRu.



15243

2013-10-21, 17:25
@satan696

dla osob twojego pokroju powinny być łagry w waszej ukochanej rosji

Lololoney

2013-10-21, 17:25
Pytacie mnie po której stronie barykady stoję?
Po żadnej... Ostateczną decyzję podejmę, gdy nadejdzie odpowiedni czas...

I tak, tylko dlatego, że pozdrawiacie się salutem rzymskim... Po co Wam to, skoro wiecie, że to woda na młyn dla mediów?! Jakoś podhalańczycy byli w stanie zrezygnować ze swych symboli ze swargą po wojnie i jakoś nikt na tym nie ucierpiał... Poza tym, na zdrowy rozsądek - co ma do cholery wspólnego Polska z cywilizacją rzymską, że w ten sposób się pozdrawiacie!?
Choć nie cierpię poj***nego lewactwa, to czasami irracjonalność waszych zachowań sprawia, że niewiele się różnicie...

satan696

2013-10-21, 17:31
@15243 Hahahaha jakiego pokroju ? Mówiłem o tym jak kocham lewice czy coś, przykro mi że nie kocham hipokryzji lewicy. Widocznie jakiemuś kolejnemu fanowi 88 spostrzeżeń nacisnąłem na odcisk.

Sam wiem że np swastyka jest w symbolice Słowian czy innych grup etnicznych ale mimo to nie używam tego symbolu bo jest on splugawiony przez nazistowskie gnidy.

Hauer88

2013-10-21, 17:35
Lololoney napisał/a:

[...]




Potocznie nazywa się to salutem rzymskim, w rzeczy samej jest to najzwyklejsze pozdrowienie którego narodowcy w Polsce używali od lat 20. Obecne ruchy narodowościowe nawiązują do tamtych tradycji.



Ork.Fajny

2013-10-21, 18:08
Hauer88 napisał/a:

Potocznie nazywa się to salutem rzymskim, w rzeczy samej jest to najzwyklejsze pozdrowienie którego narodowcy w Polsce używali od lat 20. Obecne ruchy narodowościowe nawiązują do tamtych tradycji.


Warto też tutaj dodać ludziom którzy rzucają się o salut hitlerowski/rzymski że zwykłe machnięcie dłonią poprzez podniesienie jej do góry na chwilę w geście przywitania to także salut rzymski, tylko historycznie w wersji dla tych którym nie chciało się całej ręki unosić. Niektórych ostry ból dupy po tym łapie.

satan696 napisał/a:

Sam wiem że np swastyka jest w symbolice Słowian czy innych grup etnicznych ale mimo to nie używam tego symbolu bo jest on splugawiony przez nazistowskie gnidy.


Przykład całkowicie nie analogiczny do salutu.
Salut rzymski był używany w Europie od czasów Rzymu do czasów współczesnych przez wielu ludzi jako powitanie.
Swastyka jednak jako element pogański spoza Rzymu nie ostała się tak szeroko w kulturze chrześcijańskiej Europy.

Lololoney

2013-10-21, 18:12
Hauer88 napisał/a:


Potocznie nazywa się to salutem rzymskim, w rzeczy samej jest to najzwyklejsze pozdrowienie którego narodowcy w Polsce używali od lat 20. Obecne ruchy narodowościowe nawiązują do tamtych tradycji.



Wikipedia napisał/a:


Salut rzymski

[...]

Symbol faszystowski
W praktyce zastosował go we wrześniu 1919 roku poeta Gabriele D'Annunzio, który wraz ze swoimi oddziałami salutował po zdobyciu Fiume. Faszyści włoscy, którzy w swej propagandzie chętnie sięgali do kultury starożytnego Rzymu (np. tytuł duce ma rodowód starożytny), zaadaptowali ten gest od D'Annunziego wraz z innymi jego rytuałami.



Przypadek?

Ork.Fajny

2013-10-21, 18:17
Wyjdź stąd... Jeśli ktoś uważa że salut to prasktycznie wymysł faszystów a od czasów Rzymu do końca I WŚ nikt go nie używał oraz ktoś kto nie wie że Polska kultura pochodzi od kultury Rzymsko-katolickiej, to nie powinien tutaj pisać, tylko ryć po źródłach historycznych na tematy na które chce się wypowiadać...

Lololoney

2013-10-21, 18:25
Ork.Fajny napisał/a:

Wyjdź stąd... Jeśli ktoś uważa że salut to prasktycznie wymysł faszystów a od czasów Rzymu do końca I WŚ nikt go nie używał oraz ktoś kto nie wie że Polska kultura pochodzi od kultury Rzymsko-katolickiej, to nie powinien tutaj pisać, tylko ryć po źródłach historycznych na tematy na które chce się wypowiadać...


Aha... Czyli, czystym zbiegiem okoliczności jest to, że salut rzymski wrócił do łask u włoskich faszystów ok. 1920 i akurat polscy nacjonaliści w tym samym okresie także zaczęli go używać...
Ale ok, z pewnością przeczytałeś na ten temat miliony książek i wiesz lepiej, więc przyznam Ci rację...

Ork.Fajny

2013-10-21, 19:55
Idioto... On nie wrócił do łask niczyich bo nigdy nie zniknął... Był powszechnie znany i używany od czasów Rzymu poprzez średniowiecze aż do początków XX wieku.

Lololoney

2013-10-21, 21:20
Ork.Fajny napisał/a:

Wyjdź stąd...


Ork.Fajny napisał/a:

Idioto...


No i niby jak tu traktować was na poważnie?

Ork.Fajny

2013-10-21, 23:08
Mnie? To ty wykazujesz się brakiem wiedzy historycznej a próbujesz nadrobić faktem że nie interesuje mnie "kulturalna" dyskusja z kimś kto nie wie nic na dany temat.
Powiedz mi lepiej jak mam ciebie traktować na poważne kiedy fałszujesz tu historię...?