18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Narobił ambarasu

phrontch • 2021-02-23, 00:28
Ale chciał dobrze




bloodwar

2021-02-23, 05:11
Ktoś kto miał fantazję zrobić taki mały, lekki wózek z takim dłuuugim chwytakiem mógł przewidzieć, że gdzieś na jakimś magazynie znajdzie się debil, który będzie próbował włożyć baaardzo ciężką paletę na najwyższe piętro...

nowynick

2021-02-23, 07:01
bloodwar napisał/a:

Ktoś kto miał fantazję zrobić taki mały, lekki wózek z takim dłuuugim chwytakiem mógł przewidzieć, że gdzieś na jakimś magazynie znajdzie się debil, który będzie próbował włożyć baaardzo ciężką paletę na najwyższe piętro...



taki wózek i polecenie ktoś mu dał, może coś tam było w instrukcji, która 15 lat temu zaginęła. Jak się projektuje takie rzeczy to muszą być debiloopdrorne...

donkapusta

2021-02-23, 07:47
Miał zdjąć z półki ładunek i zdjął.

Silton

2021-02-23, 09:19
bloodwar napisał/a:

Ktoś kto miał fantazję zrobić taki mały, lekki wózek z takim dłuuugim chwytakiem mógł przewidzieć, że gdzieś na jakimś magazynie znajdzie się debil, który będzie próbował włożyć baaardzo ciężką paletę na najwyższe piętro...



Długość wysuwu niema znaczenia. To operator musi wiedzieć co robi i na co pozwala jego maszyna.
Każdy wózek ma maksymalną wagę którą może podnieść ale ta waga się zmienia z wysuwem mostu. Czyli im wyżej tym mniej można podnieść.
Dodatkowo na udźwig ma wpływ odległość środka ciężkości ładunku od środka wideł.
Na filmie podnosi w okolicach 1000kg. Obstawiam że na takiej wysokości i wielkość wózka mógł co najwyżej podnieść bezpiecznie 300kg.



ququa

2021-02-23, 17:58
Silton napisał/a:

Długość wysuwu niema znaczenia. To operator musi wiedzieć co robi i na co pozwala jego maszyna.
Każdy wózek ma maksymalną wagę którą może podnieść ale ta waga się zmienia z wysuwem mostu. Czyli im wyżej tym mniej można podnieść.
Dodatkowo na udźwig ma wpływ odległość środka ciężkości ładunku od środka wideł.
Na filmie podnosi w okolicach 1000kg. Obstawiam że na takiej wysokości i wielkość wózka mógł co najwyżej podnieść bezpiecznie 300kg.





Niby oczywiste, a ja spotkałem sie zalepianiem taśmą krancówek, w maszynie.

Res0r

2021-02-23, 18:27
Na moje oko castorama kilka lat temu jak jeszcze mieli niebiesko żółte ciuszki. Regały MAGO, które są dość solidne też o tym świadczą i dlatego nie zawalił się magazyn jak na innych filmikach. To urządzenie to dość nowy "pies" i spokojnie podnosi takie ciężary na tą wysokość. Ten rotband był na podwójnej palecie bo pewnie wcześniej ta z towarem straciła nogę. Widać że ta pod spodem jest znacznie mniejszej nośności i pewnie się złamała a towar się przechylił na bok.

polakwrocek

2021-02-25, 01:22
Instrukcja do każdego urządzenia MUSI być na magazynie. Do tego windy tego typu mogą przeważnie unosić gdzieś do 2 półki.
Wyżej potrzeba już widlaka elektryka , lub windę boczną.