18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Namierzanie komórek

Srasquacz • 2014-03-14, 09:56
Czytając dziś artykuł [Satelity odbierały sygnały z zaginionego malezyjskiego samolotu boeing 777] na Onetcie, natrafiłem na coś ciekawego. Wiadomo, że włączona komórka nadaje informacje do stacji nadawczych i dzięki triangulacji siły nadawania można zlokalizować komórkę (AGPS) no i oczywiście za pomocą GPSa (ale te dane nie są wysyłane automatycznie).

W wymienionym artykule stoi:
Cytat:

To podobna sytuacja jak z wyłączonymi telefonami komórkowymi, które nadal wysyłają informacje typu "jestem tutaj" do lokalnej sieci komórkowej - powiedział informator agencji AP.



Ktoś coś więcej wie o wyłączonych, nadających telefonach? Chyba rzeczywiście trzeba baterię wyciągać za każdym razem.

Ant1984

2014-03-14, 10:30
Trzeba by trzymać komórkę w ołowianym pudełku. Nie wiem, czy folia aluminiowa zatrzyma sygnał, nie próbowałem jeszcze :P

erhard

2014-03-14, 11:12
Każda zwykła klatka Faradaya powinna zatrzymywać jakikolwiek sygnał.

onx

2014-03-14, 12:28
wyjęcie baterii też może nie wystarczyć. Służby specjalne mogą skorzystać z baterii wewnętrznej - tej która podtrzymuje "biosa". Telefon będzie do wyrzucenia, ale na namierzenie wystarczy.

en-em

2014-03-14, 13:48
wyjęcie baterii+ wyjęcie karty sim

niepowtarzalny

2014-03-14, 17:58
wsadzenie telefonu w torebke po czipsach pomoze? widzialem taki patent w filmie "Wrog publiczny"

Srasquacz

2014-03-14, 18:07
onx napisał/a:

wyjęcie baterii też może nie wystarczyć. Służby specjalne mogą skorzystać z baterii wewnętrznej - tej która podtrzymuje "biosa". Telefon będzie do wyrzucenia, ale na namierzenie wystarczy.



Tyle że najpierw muszą coś wgrać do ciebie. Skoro telefon jest wyłączony, baterie nie podtrzymują urządzenia odbiorczego więc i informacja o rozpoczęciu "działania" nie zostanie odebrana przez telefon. Ponoć Chińczyki masowo wszczepiają podobne wynalazki do produkowanych przez siebie urządzeń... ile jest made in czina każdy wie.

crystaldragon

2014-03-14, 21:57
Ale ty wiesz że Onet nie jest wiarygodnym źródłem informacji ?

JestTamKto

2014-03-14, 22:55
Wbrew pozorom w naszych telefonach są montowane układy i instalowane takie oprogramowanie, że aż włos się jeży. Kiedyś była afera z iPhone, że usługa w nich instalowana sama robi zdjęcia, to się nazywało FaceTime czy coś takiego. Inna sprawa, w telefonach są montowane układy, które wykrywają czy jest zamontowana bateria wyprodukowana przez producenta telefonu czy tańszy zamiennik. Jeśli jest to zamiennik to telefon nie używa żadnych trybów oszczędzania energii i efekt jest taki, że bateria mimo tego że jest nowa, trzyma nam krócej niż stara bateria. Przykładem może być technologia CryptoAuthentication od Atmela.
A co do montowania dodatkowych baterii wewnętrznych w telefonach to jest to zadanie dość ciężkie, ponieważ telefon podczas wysyłania jakichkolwiek danych przez sieć komórkową pobiera znaczny prąd (przykład: Xperia L, bateria 1750mAh, czas rozmów ok. 9h) więc masa samego telefonu i jego rozmiar znacznie by się zwiększyły. Z drugiej strony wiele politycznych rozmów "nieoficjalnych" toczy się przy wyjętych bateriach z komórek...
Nie jestem ekspertem, odrobiłem tylko pracę domową ^^

zakart

2014-03-15, 11:24
Kocham ten kraj ekspertów. Najpierw World Trade Center i terroryzm, potem Małysz, Gołota, Kubica, afrykańskie wuwuzele, Tupolew, Majdan, a na koniec zaginiony malezyjski samolot Boeing 777. Ja pie**olę. Strach się odzywać....

olex

2014-03-16, 13:44
z ifona baterii nie wyciagniesz, wylaczona komorka nadal dziala

patrykh

2014-03-16, 20:36
Ja polecam wysadzić telefon FP3 wczoraj sam się przekonałem że pomaga.

agropol

2014-03-27, 14:59
Ciężko coś na ten temat powiedzieć, chociaż zawsze mnie zastanawiało, dlaczego producenci smartfonów podają czasem w specyfikacji czas działania telefonu... wyłączonego. Ostatnio włączyłem swoją starą nokię 6310i znalezioną w szufladzie. Leżała tam 3 lata, po włączeniu miała 2 kreski. Sony xperia po 2 miesiącach leżenia wyłączoną na pełnej baterii nie daje się włączyć. Pewnym jest, że ten telefon po wyłączeniu zużywa baterię. Po co? Nie mam pojęcia.