18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Największy przekręt w historii III RP

job_twaju_mać • 2013-04-03, 17:00
Zamieszczam tutaj iście sadystyczny artykuł o tym jak zwykli obywatele Rzeczpospolitej zostaną wydymani przez OFE.

Cytat:


Po ogłoszeniu pomysłu “emerytury programowanej” przez OFE, czyli wypłacanej przez 10-16 lat po osiągnięciu wieku emerytalnego, wszyscy w zasadzie osłupieli. Nikt nie rozumie o co chodzi. Nikt nie spodziewał się tak niebywałej i bezczelnej prowokacji. Jakby OFE zależało, żeby politycy MUSIELI je zlikwidować. I to jest - moim zdaniem - jedyne racjonalne wytłumaczenie tego kroku. “Rynki finansowe” uznały, że zyski zostały już zrealizowane i pora ten cyrk zamknąć, bo zaczyna się wypłata świadczeń.

Wprowadzeniu OFE towarzyszyła euforia emerytur pod palmami.

Jestem akurat ze środowiska, które od początku było przeciw OFE: z powodów ideologicznych (podatek pod przymusem państwa na rzecz prywatnych firm), zdroworozsądkowych (gigantyczne, niespotykane prowizje i koszty transakcyjne systemu) i ekonomicznych (OFE kupowały głównie obligacje rządowe pobierając za to gigantyczne prowizję - rząd wprowadził do systemu zupełnie zbędnego pośrednika, który inkasował od polskiego podatnika miliardy złotych za nic - te same obligacje Pani na poczcie sprzedaje za prowizję 0%!).

Sojuszników to za wielu nie mieliśmy. A “oszołom”, “oszołomstwo”, to słowa do których w kontekście OFE się przyzwyczailiśmy.

Po ogłoszeniu pomysłu “emerytury programowanej” przez OFE, czyli wypłacanej przez 10-16 lat po osiągnieciu wieku emerytalnego, wszyscy w zasadzie osłupieli. OFE mówią, że owszem, mogą też poza tym horyzontem - jak im się dodatkowo zapłaci albo wykupi ubezpieczenie “od długowieczności”!!! Nikt nie rozumie o co chodzi. Nikt nie spodziewał się tak niebywałej i bezczelnej prowokacji.

Jakby OFE zależało, żeby politycy MUSIELI je zlikwidować.

I to jest - moim zdaniem - jedyne racjonalne wytłumaczenie tego kroku. “Rynki finansowe” uznały, że zyski zostały już zrealizowane i pora ten cyrk zamknąć, bo zaczyna się wypłata świadczeń.

OFE zarobiły przez te wszystkie lata na czysto, dla siebie miliardy złotych. Teraz przychodzi czas wypłat dla emerytów - czas zwijać interes. Zyski zostały zrealizowane.

To zresztą nie jedyne koszty, które poniósł podatnik - sam system komputerowy dla ZUS, który ZUS był w ogóle niepotrzebny,ale OFE niezbędny - kosztował 5 miliardów złotych!

Nie wiem czy od początku taki był biznes plan interesu OFE - zamknąć po zrealizowaniu odpowiednich zysków. Wielu ludzi zapewne popierało go z powodu braku znajomości rzeczy. Niemniej uważam, że nie można tak zostawić transferu kilkunastu miliardów złotych od polskiego podatnika do prywatnych kieszeni.

OFE to największy przekręt w historii III RP i ci którzy go umożliwili powinni stanąć przed Trybunałem Stanu. Nie twierdzę, ze byli w spisku, którego efekty się własnie materializują. Zapewne “nie wiedzieli, że tak się to skończy” i pewnie to jest prawda. Tylko jeśli brak im kompetencji - to nie powinni pchać się na najwyższe urzędy w Polsce. A jeśli się pchali - niech za to odpowiadają.

Nie może być tak, że Rzeczpospolita zmusiła pod groźbą więzienia swoich obywateli, żeby nie wiadomo za co, napchali miliardami złotych prywatne firmy i żeby było to bezkarne i odpowiadali tylko “przed Bogiem i historią”. Powinien się tym zająć Trybunał Stanu.



źródło: http://dziennikpolski.com.pl/uncategorized/przekret-nr-1-w-historii-polski/

meil1

2013-04-03, 17:04
Jest mi po prostu smutno czytając coś takiego - komuś bardzo zależy żeby zniszczyć Polskę...

Grusiasiusia

2013-04-03, 17:25
Polskę sprzedali, nazwa została ale tylko dla niepoznaki, od 81 roku jesteśmy tylko rynkiem, który ma wchłaniać towary...

hello_world

2013-04-03, 17:26
Oto odpowiedź, komu zależy aby zniszczyć Polskę:



Do 2015 roku, czyli końca tej kadencji rządu, Nasze (Polaków) pieniądze po 25 latach "zbierania" idą się, za przeproszeniem, pie**olić do prywaciarzy.
Ale ciemny lud nie wyjdzie na ulicę, bo tych, którzy są zdolni wyjść jest może i wystarczająco, ale są oni rozsiani po całej Polsce i nie przekonają sceptyków pomysłu obalenia rządu.
Tyle, Polak to jednak wyrobnik całego świata, a żydzi nas dymają w kakao. Amen

PS: Aha, nie jestem katolem (fanatykiem Jahwe Akbar), nie oglądam TvTrwam, po prostu daawno temu natknąłem się na ten film i zainteresowałem się jego zawartością a nie otoczką religijną ;)

sauerps

2013-04-03, 17:28
największy przekręt to PO z tą k***ą donaldem na czele... powtarzam sie, ale po prostu ch*jstwa nienawidzę

KlinikaAborcyjna

2013-04-12, 08:50
Cytat:


I to jest - moim zdaniem - jedyne racjonalne wytłumaczenie tego kroku. “Rynki finansowe” uznały, że zyski zostały już zrealizowane i pora ten cyrk zamknąć, bo zaczyna się wypłata świadczeń.



że co ?! "rynki finansowe " chyba chciałeś napisać towarzystwa emerytalne OFE uznały że czas zwijać interes a nie rynki finansowe .

Cytat:

Nie może być tak, że Rzeczpospolita zmusiła pod groźbą więzienia swoich obywateli, żeby nie wiadomo za co, napchali miliardami złotych prywatne firmy



No to raczka do góry kto był straszony więzieniem ?
Człowieku to uchwaliła władza którą społeczeństwo sobie wybrało a że nikt nie protestował to inna sprawa .
Zrobili "reformę" i stało się czy chciałeś czy nie stałeś się uczestnikiem II filaru .

I teraz najważniejsze : nie płacisz przecież dodatkowej składki na OFE , to ze składki na ZUS jest odprowadzona część środków do OFE .

A to że cały system nie wypalił to inna sprawa , i to że z naszej kasy na emeryturę utrzymujemy tych j***nych złodziei z OFE to woła o pomstę do nieba .