18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Najszybsze

Darson666 • 2012-12-25, 14:30
Z serii sadistic uczy: kilka najszybszych na świecie samolotów załogowych

Najszybszy samolot napędzany silnikiem tłokowym - Rare Bear

Pierwszy lot tego samolotu odbył się 13 września 1969 roku. Oparty o konstrukcję wraku Grummana F8F Bearcata znalezionego przez Lyle'a Sheltona i wyposażony w silnik Wright R-3350 (używany również w bombowcu B-29 Superfortress) pobił ze swoim konstruktorem rekord prędkości (21 sierpnia 1989) na dystansie 3 km osiągając 850.26 km/h.


Najszybszy samolot użyty w operacji wojskowej - Lockheed SR-71 Blackbird

Nieuzbrojony samolot szpiegowski, używany do lotów głównie w pobliżu terytorium ZSRR. Jeden z pierwszych samolotów, które posiadają cechy stealth (tutaj: soczewkowaty przekrój kadłuba, tytan jako materiał konstrukcyjny, specjalna farba ,,iron ball"). Podczas 25 letniej służby żaden z SR-71 nie został zestrzelony. Prędkość maksymalna: 3529 km/h (28 lipca 1976).
Link do ciekawych zdjęć


Myśliwiec MiG-25

Potrzeba matką wynalazku! Niemożność zestrzelenia powyższej wrogiej maszyny rakietami oraz projekt XB-70 Valkyrie spowodowała rozwój sowieckiego projektu myśliwca przechwytującego o parametrach szybkościowych wystarczających do zestrzelenia SR-71. W 1973 izraelskie radary wykryły MiGa-25R, który leciał z prędkością prawie (3.26 Ma)*****, jednak samolot ten uszkodził swoje silniki - osiąganie takiej prędkości przeciążało konstrukcję.
*****Podawana gdzieniegdzie prędkość 3990 km/h jest nieprawdziwa i oznacza 3,26 Macha na poziomie morza. Ze względu na niższe ciśnienie i temperaturę prędkość 3,26 Macha w tym przypadku oznacza około 3600 km/h.

Bonus w komentarzu!
Piwo za komentarz o nak***ianiu komentarza, nie chcę zajmować za dużo miejsca na ewentualnej głównej :D .

bigi1991

2012-12-25, 19:00
A ode mnie ciekawostka o SR-71 Blackbird. Jest on wykonany w dużej części z tytanu którego złoża są tylko w Rosji, a w ówczesnym ZSRR. Amerykański wywiad został zatrudniony do jego zdobycia podczas zimnej wojny:)

Darson666

2012-12-25, 19:06
@up
Sprawdziłem, wg wikipedii mijasz się z prawdą.
PanBrowar napisał/a:

@up ciężko o dokładne dane SR-71 skoro to samolot szpiegowski :D Może hamburgery nie potrafiły utrzymać niektórych rzeczy w tajemnicy tak dobrze jak ruscy ale trudno tu o konkretne dane. A za temat szacun, piwko leci :D


Jak zatem wyjaśnisz fenomen Strefy 51? :hitler:

borisklinga

2012-12-25, 19:49
Rare-Bear'a można zobaczyc co roku na zawodach RenoAirRace, coś w stylu podniebnego nascara :) Oraz wiele innych maszyn z czasów II wojny (oczywiscie przerobione, modyfikowana, podrasowane)
Filmik nie oddaje tego co czuje się będąc "blisko", słysząc na żywo dzwiek 2000 konnych iwięcej silników !
Gdy zbliza się grupa 3-5 maszyn to ziemia dosłownie drży
polecam filmik



PanBrowar

2012-12-25, 20:20
@ Darson666 O jakim fenomenie mówisz, sprecyzuj być może nie wiem o co Tobie dokładnie chodzi, może i prawda że jej teren wciąż jest pod ścisłą kontrolą i nikt nie ma prawa postawić nogi na jej terenie ale ciężko mi uwierzyć że przetrzymywano tam UFO i mimo medialnego szumu wokół niej wciąż przeprowadzane są tam ściśle tajne eksperymenty, chociażby projekt Aurora. Ponoć powstało tam wiele prototypów i samolotów szpiegowskich których dokumentacja techniczna była objęta najściślejszą tajemnicą wojskową ale ile w tym prawdy to zapewne nie wie nikt.

Darson666

2012-12-25, 20:47
@up
Po prostu była to najbardziej tajna część terytorium USA a teraz pewnie nawet wycieczki szkolne tam jeżdżą, żeby oglądnąć to, co było kiedyś najtajniejsze. Teraz jest tam jedynie teatrzyk, cały cyrk musiał przenieść się gdzie indziej ;-) . Informacja supertajna, a wiedzą o niej już wszyscy. Z wiary w ufo wyrasta się tak jak z wiary w inne tamto i owamto, wiem z własnego doświadczenia ;-) .

PanBrowar

2012-12-25, 21:08
No i mówię dokładnie o czym Ty mówisz :D Dlatego napisałem że nie sądzę że obok wycieczek (rodem ekspedycji turystycznych do Prypeci) dzieje się tam cokolwiek objętego klauzulą tajności. A co do ujawnienia istnienia tej strefy to chyba wszyscy wiemy jaki był tego powód ;) To samo tyczy się dokładnych danych samolotów które ponoć tam powstały :)

Brzydkii

2012-12-25, 21:41
borisklinga napisał/a:

Rare-Bear'a można zobaczyc co roku na zawodach RenoAirRace, coś w stylu podniebnego nascara :) Oraz wiele innych maszyn z czasów II wojny (oczywiscie przerobione, modyfikowana, podrasowane)



Za przerabianie, tiuningowanie i inne modyfikacje maszyn z II wojny światowej należy się soczysty ku*as w dupsko i krzyżyk na drogę.

Fisz_

2012-12-25, 22:33
@up

Niekoniecznie. Niektóre z tych maszyn nie były cudami techniki, więc grzebanie i wyciskanie z nich tego, co powinny osiągnąć, z jakąś nadwyżką zasługuje bardziej na browara, niż ku*asa w dupsko.

..choć w jednym przyznam ci rację - nie ma nic piękniejszego, niż śmigająca w powietrzu grupa Spitfire'ów.. :)

Gremz

2012-12-26, 00:23
Co do SR-71, to profesor od awioniki na wykładzie mówił, że miały spory problem z bakami i wpływem rozszerzalności cieplnej na nie spowodowane prędkością. W każdym razie, albo startowały z cieknącymi (i wzrost temperatury je uszczelniał), albo lądowały z cieknącymi (bo wzrost temperatury powodował pękanie). Nie pamiętam do końca.