18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Najpierw SOPA, teraz CISPA

Charles_Manson • 2012-05-15, 21:53


Cytat:

Amerykańska Izba Reprezentantów zatwierdziła zapis prawny, który według grup promujących prywatność i wolność słowa, jest zagrożeniem dla wolności obywateli.

Po kilkunastu tygodniach buntu społeczności internetowej, amerykański Kongres zdecydował się wstrzymać prace nad kontrowersyjna ustawą SOPA (Stop Online Piracy Act - Stop Piractwu w Internecie). Nie oznacza to jednak, że SOPA zniknęła z wokandy.

Chodzi tutaj o CISPA (Cyber Intelligence Sharing and Protection Act) - ustawa przeszła stosunkiem głosów 248 do 168. O co tyle szumu, skoro w założeniu CISPA ma służyć bardziej bezpiecznemu internetowi? Dlaczego niektórzy nazywają CISPA następcą SOPA?

Zapis nakazuje dostarczycielom usług internetowych dzielenie się zbieranymi informacjami z rządem, w tym z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych oraz Narodową Agencją Bezpieczeństwa, o ile w sieci zostaną wykryte jakiekolwiek zagrożenia (atak, złośliwy kod, strona phishingowa, botnet, itd). Firma ISP nie może w takim przypadku chronić danych osobowych osoby podejrzewanej.

W praktyce zapis ten zwalnia ISP od wcześniejszego zakazu ujawniania szczegółów dotyczących transmisji danych, o ile ten nie został zniesiony przez niezawisły sąd. Co więcej, firma ISP, która ujawni takie dane, nie może być później pozwana przez poszkodowanego.



Zachęcam do obejrzenia, dosyć intrygująca sprawa.

elvese1

2012-05-19, 17:35
1. Przeczytaj
2. Zrozum treść
3. Zastanów się
4. Zabierz jakiekolwiek stanowisko w tej sprawie.
Jeżeli stosujecie sie tylko do 4 punktu to ch*j wam głęboko w dupsko, pozniej w morde , pozniej znowu w dupko i znowu w morde.

szponiasty

2013-04-20, 10:44
"Cyber Intelligence Sharing and Protection Act, czyli CISPA, to propozycja prawa w Stanach Zjednoczonych, która pozwoliłaby między innymi na udostępnianie informacji o ruchu w Internecie między niektórymi prywatnymi firmami i organizacjami rządowymi. Twórcy prawa twierdzą, że chodzi o zabezpieczanie się przed cyberatakami, monitorowanie terrorystów oraz badanie zagrożeń. Biały Dom jest zdania, że ten akt narusza prawa obywatelskie i nie zapewnia odpowiedniego poziomu poufności. Akt został odrzucony przez Senat w zeszłym roku. W lutym, po lekkiej modyfikacji, powrócił do Izby Reprezentantów i zostanie poddany głosowaniu dziś lub jutro."

http://www.dobreprogramy.pl/CISPA-2.0-zbliza-sie-glosowanie-prezydent-Obama-zapowiedzial-veto,Aktualnosc,40692.html



Jak to przejdzie, to po sadolu :(

Warto wspomnieć, że Obama już raz obiecywał w przeszłości zawetować "kontrowersyjne" ustawy, jak NDAA. A skończyło się tak, że podpisał ją, w noc sylwestrową... :D

ramzei

2013-04-20, 10:55
Gdyby się nie dzielili to by wyszło c**a :krejzi: