18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Najlepszy Przekaz w Mieście - Kołysanka

weeds • 2012-03-12, 23:48
Przekaz dobry... Dają rade nawet. Ale i tak pewno w finale przegrali by z 7 letnia dziewczynką.


cannabis7777

2012-03-13, 11:17
90% rymów na czasownikach = podstawówka

Grillowany

2012-03-13, 11:22
robertoo napisał/a:

Grillowany high five, jedyne co to nie moge Ci wybaczyc ze Ostrego nie wymieniles.



Wiadomo, w moim poście mogłem jeszcze wymienić wielu zawodników, aczkolwiek przyznam Ci rację, zapomniałem o Adamie, a powinien się tam znaleźć.

Sarkos napisał/a:

Grillowany ale tak jest z każdym (prawie) gatunkiem muzyki. Posłuchaj tego co teraz w telewizji nazywa się rockiem, przecież to się, k***a, nóż w kieszeni otwiera. Radio? Ze stacji nadających na terenie Warszawy coś porządnego puszcza tylko Antyradio i Radio Kampus, reszta to gówno. Najśmieszniejsze, że to "gwiazdki" nie piszą własnej muzyki, tylko podpie**alają stare, świetne kawałki (nie wszyscy oczywiscie i nie wszystko). W sumie jedynym zespołem, który opiera się na coverach i jest zajebisty to Apocalyptica.



A to też prawda. Żeby tylko jak najwięcej zarobić jak najmniejszym kosztem. Wiadomo, nie tylko w Polsce takie rzeczy się dzieją, ale zauważyłem, że w nasze społeczeństwo trafia tylko to co ... proste. Prosty przekaz, dlatego inteligentne składy czy grupy (mówię już generalnie, a nie typowo o rapie) są po prostu spychane na drugi plan, nie są zauważane i promowane, co jest rzeczą dosyć smutną. Skoro rap przedstawia rzeczywistość taką jaka jest (nie zawsze, ale dosyć często), co niestety nie podoba się mass-mediom, to nie jest puszczany w radiach czy TV. Jestem pewny, że podobnie jest z każdym innym gatunkiem, który mógłby otworzyć oczy lub odbiega od oklepanych standardów. Wniosek jest jeden - żeby coś tworzyć to trzeba to tworzyć na własną rękę i nie ma innego wyjścia. W mediach sprzedaje się wszystko to co jest słit i co kupią ludzie.

Na koniec mistrzowska zwrotka Ero z numeru Molesty "Martwię się":

"Choć dziś u mnie wszystko gra słońce świeci i jest pięknie
wciąż obok przykrych spraw nie umiem przejść obojętnie
tu gdzie płacę podatki składki ch*j wie co jeszcze
gdy czegoś potrzebuję traktują mnie jak powietrze
dobry przykład to nasza służba zdrowia
nie masz sosu by dać w łapę sam się zacznij operować
dalej zobacz dzieci meneli wciąż są bose
a na niejednym z osiedli dziś znów ktoś wyłapie kosę
takie realia nikt tu się nie śmieje
tak jak dziecko w trzecim świecie, które od tygodnia nie je
dzieciaki w Somalii wyjeżdżają na bomby
dziś znów zamiast kopać piłkę będą kopać groby
wiem coraz mniej wody, ej ziemia wysycha
tu fanatyczne łowy prowadzą morderczy Jihad
na koniec spytaj dlaczego kłamią media
czemu nie ma w nich rapu skoro żyją tym osiedla
"

Sl...........nx

2012-03-13, 12:28
Zawsze powtarzałem, że kiedyś w tekstach pieśni i wierszy gloryfikowało się podniosłe wartości.
Dzisiaj w większości tekstów hh gloryfikuje się nieudacznictwo, marginalizm, biedę...
To dziwne, że świat się stacza?

Przecież na tekst w stylu "reprezentuję biedę", normalna odpowiedź powinna brzmieć "nie różnisz się niczym od rumuna, który pucuje mi lampy, gdy stoję na światłach". Jednak ludzie się zachwycają...

Aishenbai

2012-03-13, 12:31
Ułóż ch*jowy tekst i idź do polsatu
Na czasownikowych jedź, heh, sport dla wacków
Jury Cię spropsuje, rodzice nie uwierzą
Bo kto by chciał mieć syna który nawija jak mezo

slowak

2012-03-13, 13:05
e tam, pie**olicie, pomagają chłopaki dzieciakom i to się chwali;)

ogonix

2012-03-13, 13:18
nie gadajcie, że w "większości" bo to nie jest prawda. wszystko zależy od rodzaju rapu, wiadomo, że w rapie ulicznym (np HG, ZIP, Molesta, Peja itd) jest poruszany temat biedy, bo to jakby codzienny temat i w ten sposób docierają do swoich odbiorców, ale nie zapominajmy, że jest masa ekip/raperów którzy bardzo rzadko poruszają te tematy. nie powiedziałbym też, że bieda czy marginalizm jest w rapie gloryfikowany, wręcz przeciwnie - te tematy są wspominane, ale bardziej w celu dodania otuchy i zmotywowania do wyjścia z patologii, a nie utwierdzają w przekonaniu, że ulica jest zajebista i lepiej kraść i jarać lolki niż pracować.


Wkurwiony_Zygfryd

2012-03-13, 13:21
pieto90 napisał/a:

kuleje technika jak ch*j, flow też z dupy. Może żyją na tych "brudnych ulicach", ale po żelikach i ciuchach nie sądzę ;)


uwierz mi, że są.

Roszp

2012-03-13, 14:46
Łozo jak zwykle musiał wspomnieć jak to uwielbia styl muzyki który panowie reprezentują. Jaki z niego człowiek renesansu. Nawet jak pedał wygląda.

PGY

2012-03-13, 15:31
Jeden Osiem L vol.2 popie**alający w ciuchach WSRH. Sam bym może tego lepiej nie zrobił, ale ja się nie pcham. :roll:

kamiljot

2012-03-13, 15:42
Zawsze mnie rozjebują "biedne dzieciaki z ulicy" w koszulkach za 120 zł za pieniądze mamy. Jakież oni mieli trudne dzieciństwo. No cóż, tylko im współczuć.

Multi

2012-03-13, 15:51
Nie dość, że poziom rapu niski jak kaczyński, to jeszcze chcą się wypromować poprzez telewizję. Jak nie są w stanie zaistnieć w podziemiu to niech lepiej siedzą w domu. Promocja poprzez polsat? Mogę im gwarantować świetlaną przyszłość na scenie rapu niczym mezo.

paczek1262

2012-03-13, 16:09
Rap to Laikike1, Bisz, Łona, VNM, Jimson, Smarki Smarki, Wankej. A nie jakieś pedałki na czasownikowych rymach

mooop12

2012-03-13, 16:15
Zj***ny rap :]

Manian

2012-03-13, 16:22
ch*j im w dupę WSRH sie za nich wstydzi

Dalione

2012-03-13, 17:17
Grillowany zostałem Twoim fanem ! :) Również kocham rap, ale lubię też odskoczyć do innego gatunku muzyki ale.. Lubię rap z U.S.A, najlepiej pełen oldschool, z Polski też mam kilku artystów na oku i nie piszę tu o tych co śpiewają o "zjaranych osiedlach" ;) . Pozdro!