18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Najciekawsze teksty polskich komentatorów

keyc • 2013-10-19, 20:11
Panie i Panowie, specjalnie dla Was porcja najlepszych wypowiedzi naszego półświatka komentatorów sportowych. Enjoy.



"Jedzie cały peleton, kierownica koło kierownicy, pedał koło pedała"

"Mirosław Trzeciak zdobył gola po indywidualnej akcji całego zespołu" - Dariusz Szpakowski

"Bracia-blizniacy Frank i Ronald de Boerowie, z których większość gra w Barcelonie" - Dariusz Szpakowski

"Jeszcze trzy ruchy i Włoszka będzie szczęśliwa" - Artur Szulc

"Gdyby ta piłka wpadła do bramki, z pewnością byłby gol" – Mirosław Trzeciak

"Gol jest wtedy, kiedy piłka całym swoim obwodem przekroczy odległość równą obwodowi piłki" - Andrzej Zydorowicz

"Podanie do Rivaldo... Rivaldo, szuka swojej lewej nogi" - Bożydar Iwanow

"Swietłana Fomina jest bardzo doświadczona i dużo daje" - trener Roman Haber

"Piłkarz polewa sobie wodę głową" - Dariusz Szpakowski

"Można to wyczytać z wyrazu twarzy konia, gdy jest zbliżenie" - Wojciech Mickunas

"Pani Szewińska nie jest już tak świeża w kroku, jak dawniej"

"Chyba tylko Norweg Bjoerndalen, który niczym ptak biegnie na tych nartach" - Marek Kaczmarczyk


gonzo1902

2013-10-20, 21:26
Z tymi braćmi to było Frank DE BOR i jego brat bliźniak Ronald DE BER :D

johny_walker

2013-10-20, 22:30
"szukał szczęścia między nogami przeciwnika..." :D

Cube11

2013-10-21, 11:20
lol mialem pisałem o tym prace maturalną z polaka xD

DudkovMajor

2013-10-21, 21:14
"Włodek Smolarek krąży jak elektron koło jądra Zbyszka Bońka.

:D rozj***ł i koniec.

100. Zieloni, jak przystało na zielonych, grają w zielonych strojach. (Wojciech Bernard)

99. Jest to walenie głową w dobrze ustawiony, twardy mur. (Jacek Banasikowski)

98. Ronaldo, Ronaldo… Podwojony przez francuskich obrońców. (Andrzej Janisz)

97. Bramkarz za to zagranie powinien ujrzeć co najmniej żółtą bramkę. (Jacek Laskowski)

96. Nie gwarantuję, że zajmiemy wysokie miejsce, bo to jest obosieczne i tego. (Zbigniew Franiak)

95. W zespole „Wojskowych” rozstrzelał się Nyćkowiak. (Jacek Łuczak)

94. Zadajemy sobie czasem w tym meczu pytanie, czy Amica to Benfica. (Krzysztof Ratajczak)

93. Praktyka często przeczy teorii. I jest to dobre zarówno dla teorii jak i dla praktyki. (Jacek Jońca)

92. Przegrali ten mecz bez najmniejszych problemów. (Zbigniew Franiak)

91. Ja do mnie, ty do ciebie… (Andrzej Twarowski)

90. Biorąc pod uwagę przebieg całego meczu, należy powiedzieć, że wynik 2-2 jest dla obu zespołów absolutnie remisowy. (Krzysztof Ratajczak)

89. A Karolak ma na imię Piotr, za co przepraszamy. (Krzysztof Hołyński)

88. Mecz z Boliwią był rozgrywany na takiej wysokości, że Brazylijczycy musieli grać w maskach gazowych. (Radosław Nawrot)

87. Turnieje zaczynają się różnie i ten się tak właśnie dla nas zaczął. (Autor nieznany)

86. Dostałem sygnał z Warszawy, że mają już państwo obraz, więc możemy spokojnie we dwójkę oglądać mecz. (Dariusz Szpakowski)

85. Kibice Lecha i Wisły powyzywali się na meczu. Niestety z daleka. (Jacek Łuczak)

84. Niewiele mogę postawić na nasze zwycięstwo z tej mojej skromnej renty. (Tomasz Frankowski)

83. Chemik zagrał ustawieniem 10+1, gdzie 10 to obrońcy. (Radosław Nawrot)

82. A jednak była bramka. No to niech będzie, mamy 1-0. (Dariusz Szpakowski)

81. Śnieg to jest coś najzwyklejszego na świecie dzisiaj w Polsce. (Autor nieznany)

80. Trzeba być niewidomym z niewidomym psem przewodnikiem, żeby nie zauważyć, że piłka o 70 cm przekroczyła linię bramkową. (Wojciech Jagoda)

79. Ta radość jest niesamowita. Ludzie się bawią, tańczą się. (Jan Tomaszewski)

78. I znowu niecelne trafienie! (Dariusz Szpakowski)

77. Miejmy nadzieję, że ta jego emerytura nie będzie trwała zbyt długo. (Paweł Andrzejewski)

76. Sidorczuk popatrzył w lewo, potem w prawo… Ah! Jaka duża ta bramka! (Krzysztof Ratajczak)

75. Brak wyczucia percepcji prawej nogi. (Jan Tomaszewski)

74. I tak jak wszyscy komentatorzy, przepraszam za wszystkie błędy, jakie popełniłem, ale taka jest piłka. (Jan Tomaszewski)

73. Franciszek Smuda zbyt radykalnie przeczyścił swój zespół. (Krzysztof Mrówka)

72. Dellas już jest dla Greków bogiem, ale gdyby wykorzystał tę sytuację na pewno awansowałby w tej hierarchii. (Dariusz Szpakowski)

71. Jurek bardzo żyje. Śmiem podejrzewać, że nawet najbardziej ze wszystkich zawodników Liverpoolu. (Autor nieznany)

70. Duńczycy zachwycali wtedy swoją grą świat i całą Europę. (Dariusz Szpakowski)

69. Dużo nieporządku wynikło z tego chaosu. (Włodzimierz Lubański)

68. To jest naganne, ale tak trzeba robić. (Jacek Gmoch)

67. Sędzia ma dwa zegarki, ponieważ jest to zbyt ważny mecz by odmierzać jego czas przy pomocy tylko jednego czasomierza. (Andrzej Zydorowicz)

66. Gra Portugalii nudna jak autostrada z Lizbony do Porto. (Andrzej Janisz)

65. Co za radość! Eusebio wreszcie będzie płakać! (Dariusz Szpakowski)

64. Bardzo podoba mi się Cassano. Ma śliczny ruch z biodra. (Jacek Gmoch)

63. A to na państwa ekranach bracia-bliźniacy Frank i Ronald de Boerowie, z których większość gra w Barcelonie. (Dariusz Szpakowski)

62. Bardzo lubię ten jęk zawodu, to przeciągłe ouuu, gdy piłka przechodzi tuż nad poprzeczką. (Zbigniew Boniek)

61. Johann Cruyff dokonywał bardziej zmian taktycznych niż zmieniających taktykę zespołu. (Dariusz Szpakowski)

60. Wybił piłkę na tak zwaną pałę. (Jan Tomaszewski)

59. Nie będę komentował tego zagrania, ale… Zdarza się najlepszym. (Andrzej Zydorowicz)

58. Udało mu się znaleźć miejsce między nogami obrońcy. (Dariusz Szpakowski)

57. Ileż to drzew z dżungli amazońskiej wycięto, ileż to ton papieru zużyto, żeby opisać historię tego chłopaka. (Tomasz Zimoch)

56. Piłka wybiła palec Sensiniemu. Popatrzmy na powtórkę… auuu…ouuu…uuu. To jest bardzo bolesne; sam kiedyś miałem wybity palec i o mało nie straciłem przytomności. (Włodzimierz Lubański)

55. Puścił Bąka lewą stroną. (Dariusz Szpakowski)

54. Blanco ma garb na plecach. Tak go będę nazywać, bo tak się porusza. (Zbigniew Boniek)

53. Argentyna w nieoczekiwanych momentach potrafi zadać ból i cierpienie rywalowi. (Mateusz Borek)

52. Po przerwie mróz nie zelżał, wręcz przeciwnie, wiatr nie osłabł. (Artur Szulc)

51. Na boisko weszli już Beldzy i Holendrowie. (Andrzej Zydorowicz)

50. Krople deszczu są coraz większe. Najpierw miały rozmiar ziarnka grochu, potem były wielkości jakiegoś kółka, a teraz są jak piłeczki golfowe. (Andrzej Janisz)

49. O matko! Sędzia tak gwizdnął, że czołem niemal dotknął kolan. Chyba całą pojemność wydechową płuc wydmuchnął w gwizdek. (Andrzej Janisz)

48. Szwedzcy obrońcy przypominają takie laleczki z obrotowymi głowami. (Autor nieznany)

47. Niezależnie od postępów techniki we współczesnej medycynie, zawsze warto mieć przy sobie kawałek plasteliny. (Tomasz Zimoch)

46. Sędzia powiedział Gonzalezowi, że złoty łańcuch to on może nosić na dyskotece, a tu go musi zdjąć. (Włodzimierz Szaranowicz)

45. Czarnoskóry Tetteh był najjaśniejszą postacią tego meczu. (Tomasz Sędzikowski)

44. Brazylijczycy popełnili błąd, przegrywając w półfinale z Nigerią. (Andrzej Zydorowicz)

43. Trzy minuty, czyli zatem około 100 sekund. (Jacek Laskowski)

42. Do tej fazy, w której przegrywający przegrywa, mamy jeszcze trochę czasu… (Dariusz Szpakowski)

41. Wiemy już prawie wszystko, choć nie znamy jeszcze zwycięzcy i zespołów, które zajmą drugie, trzecie oraz czwarte miejsce. (Krzysztof Ratajczak)

40. Protestuje teraz Serb cypryjski… Chociaż może Cypryjczyk serbski… Właściwie to nie wiem, czy dobrze powiedziałem. (Jacek Banasikowski)

39. Trifon Iwanow przypomina znanego nam z bajek Rumcajsa. (Autor nieznany)

38. Crouch wygląda na paralityka, ale podobno sporo ćwiczy. (Włodzimierz Szaranowicz)

37. I wtedy Tomasz Augustyniak pociągnął ze swojej połówki… (Krzysztof Piskuła)

36. Dziugnięcie takie o kilka centymetrów mogłoby spowodować faul, a w efekcie rzut karny może. (Jan Tomaszewski)

35. Zaczęła się przerwa. Piłkarze mają teraz 15 minut na przemyślenie wszystkiego. Właściwie to jeśli policzyć, że 2 minuty idą z boiska do szatni i 2 minuty z szatni na boisko to trzeba odjąć 4 minuty, a więc mają tylko 11 minut na myślenie. (Jacek Jońca)

34. Strzelanie rzutów karnych nie ma nic wspólnego z piłką nożną. (Włodzimierz Lubański)

33. „Dziwny jest ten świat”, śpiewał kiedyś Czesław Miłosz… (Maciej Kurzajewski)

32. Witam państwa ze stadionu w Antenach. (Jacek Gmoch)

31. Włodek Smolarek krąży jak elektron koło jądra Zbyszka Bońka. (Dariusz Szpakowski)

30. Gol jest wtedy, kiedy piłka całym swoim obwodem przekroczy odległość równą obwodowi piłki. (Andrzej Zydorowicz)

29. Veron złapał się teraz za włosy! Chociaż właściwie to nie miał się za co złapać. Bo jest łysy. (Jacek Banasikowski)

28. Podbiegłem, kopłem… no i wpadła. (Mariusz Śrutwa)

27. Mam nadzieję, że po zamrożeniu piłkarz nadal będzie nadawał się do gry. (Andrzej Szeląg)

26. Bayer ma świetną penetrację poprzeczną. (Andrzej Strejlau)

25. Szkoci grali jednak w kratkę. (Radosław Nawrot)

24. Trener spojrzał teraz na zegarek, żeby dać swoim podopiecznym ostatnie wskazówki (Łukasz Płuciennik)

23. Mihajlovic nie wejdzie już chyba na boisko, to wielka strata dla drużyny Jugosławii, dotychczas 1 bramka w turnieju, co prawda samobójcza, ale to było przypadkiem. (Jacek Banasikowski)

22. Patrick Vieira to taki wysoki brutal. Ale potrafi czynić dobro. (Andrzej Janisz)

21. Szwedzi są o tyle niebezpieczni, że nie są groźni. (Stanisław Terlecki)

20. Lars trochę się zmienia, jeszcze nie tak dużo, ale jeszcze troszkę więcej. (Ebi Smolarek)

19. To nie był strzał! To był postrzał! (Autor nieznany)

18. Gol wyrównujący Golmohammadiego. Gol… czyli gdzieś tam Allach przewidział, że on będzie grał. (Włodzimierz Szaranowicz)

17. Słabą stroną Józefa Młynarczyka jest to, że nie jest Portugalczykiem. (Andrzej Woźniak)

16. Wolałbym, żebyśmy grali mniej spotkań. Mniej meczów to mniej okazji do jakiejś wpadki. (Marek Jóźwiak)

15. On teraz wziął stopy Krzynówka między swoje uda… (Andrzej Janisz)

14. Koniarek w tej sytuacji zachował się, jakby był w krzakach z butelką wina. (Maciej Szczęsny)

13. Ciekawe, co w Montpellier, bo zdaje się, że tam dzisiaj jakieś zamachy bombowe zapowiadali. Tak się składa, że gdy odbywają się Mistrzostwa Świata, to zawsze temu towarzyszą jakieś dodatkowe atrakcje. (Włodzimierz Szaranowicz)

12. To piękny prognostyk przed kolejną klęską Polaków. (Zbigniew Tylka)

11. Mają bessę. To znaczy hossę. To znaczy bessę. To znaczy… źle im idzie. (Jacek Gmoc
10. Ale wszędzie wcześnie wcześniej. (Grzegorz Mielcarski)

9. Ta bramka nie mogła być uznana, gdyż – jak widać w powtórce – bramki nie było. (Dariusz Szpakowski)

8. I teraz kolejna sytuacja – korner. I bramkarz. Ja nie wiem… muchy chyba łapie. (Jacek Gmoch)

7. Przeleciałem całą ławkę rezerwowych Borussii Dortmund. (Tomasz Hajto)

6. Jeden z zawodników Trynidadu i Tobago ma kłopoty z pachwiną. Albo z przeponą. Nie mogę dostrzec za co on się tam trzyma. (Przemysław Pełka)

5. Janas chyba zmienił zdanie, choć Brożek był już rozebrany. (Dariusz Szpakowski)

4. Bardzo piękna sceneria. Są tu gady, płazy, ptaki… (Jacek Banasikowski)

3. Na boisko wszedł nierozgrzany Piecyk. (Autor nieznany)

2. Kultura kładzenia trawy w Holandii jest istotnie wielką kulturą. (Antoni Piechniczek)

1. Bardzo chcielibyśmy grać u siebie, bo gra u siebie ma ten atut, że się gra u siebie. (Dariusz Rzeźniczek)

Perfidnie i z premedytacją, podj***ne z: http://www.czasfutbolu.pl/100-najwiekszych-komentatorskich-wpadek-w-historii/