18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Najbardziej niesamowity fakt o Wszechświecie

Dz...........ak • 2013-02-13, 20:28




Utwór w tle: The Cinematic Orchestra - To Build a Home


kermiot

2013-02-13, 21:09
spryecyne y ideami sadistica, ale piwo leci
ctrl+z debilu...

ds...........gr

2013-02-13, 21:42
Za tego typu film ode mnie zawsze piwo, uwielbiam oglądać filmy o powstaniu świata, wszechświecie, materii itp. ;)

Sl...........nx

2013-02-13, 21:44

Jesse.Pinkman

2013-02-13, 21:48
Za kosmosy zawsze piwko. Pozdrawia zbakany astronauta.

radek225

2013-02-13, 21:50
Ameryki ten film nie odkrył, wiedziałem to już w podstawówce. Po Wielkim Wybuchu, gdy Wszechświat ostygł na tyle, by cząstki elementarne mogły się połączyć w atomy, jedyny pierwiastek jaki był w młodym Wszechświecie to wodór i hel. CAŁA reszta pierwiastków jaka powstała, powstała w dawno już nie żyjących gwiazdach. Tak więc żelazo w Twojej krwi i samochodzie, węgiel w piecu i węglowodorach z których się składamy, złoto wchodzące w skład enzymów, czy biżuterii - to wszystko powstało miliardy lat temu w gwiazdach. Śmiało można powiedzieć, że jesteśmy dziećmi gwiazd.

Bakkermman

2013-02-13, 21:51
Naoglądali się? To teraz spłacać dług narodowy, bo państwo każe...

job_twaju_mać

2013-02-13, 21:53
Przecież człowieka stworzył Bóg, więc nie wiem na ch*j te całe pie**olenie o wybuchających gwiazdach i atomach.

mik777pl

2013-02-13, 22:17
up
Pierun k***a:D milcz i podziwiaj:)

Mavver57

2013-02-13, 22:19
A najlepsze jest to, że ludzie nie są świadomi tego iż to "coś", a nie wszystko natura i prawa fizyki nas stworzyły.

genghiskhan

2013-02-13, 22:27
radek225 napisał/a:

Ameryki ten film nie odkrył, wiedziałem to już w podstawówce. Po Wielkim Wybuchu, gdy Wszechświat ostygł na tyle, by cząstki elementarne mogły się połączyć w atomy, jedyny pierwiastek jaki był w młodym Wszechświecie to wodór i hel. CAŁA reszta pierwiastków jaka powstała, powstała w dawno już nie żyjących gwiazdach. Tak więc żelazo w Twojej krwi i samochodzie, węgiel w piecu i węglowodorach z których się składamy, złoto wchodzące w skład enzymów, czy biżuterii - to wszystko powstało miliardy lat temu w gwiazdach. Śmiało można powiedzieć, że jesteśmy dziećmi gwiazd.


Dzieci gwiazd. Kiedyś to już słyszałem, ale dzięki, że mi przypomniałeś ;-) To ma sens - i mowię tu całkiem serio, to nie trolling.

davinci666

2013-02-13, 22:28
Morał z tego taki jesteśmy zbudowani z jąder ...


gwiazd .

jamiemonovitz

2013-02-13, 22:30
Neil DeGrasse Tyson pojawia się na sadolu rzadko, ale jeśli już go tu widzę to jest pie**olnięcie! P.S. Polecam klipy na yt z nim związane, naprawdę warto obejrzeć

radek225

2013-02-13, 22:36
@ genghiskhan pewnie chodzi Ci o książkę "Dzieci wszechświata". Kiedy siedziałem w pudle i udało mi się dorwać do więziennej biblioteki, wypożyczyłem ją. Książka jest z 1972 albo 1973 roku. Została napisana przed wystrzeleniem Voyagerów, jednak mimo to nie odczułem żadnej przepaści intelektualnej między moją rozległą wiedzą o Wszechświecie, a tym, co w tej książce było zawarte. Co ciekawe, bardzo trafnie było w niej oszacowane, jak daleko od Układu Słonecznego następuje heliopauza, mimo, że na 100% wiemy to od bardzo niedawna. Książka jest napisana bardzo ciekawie, bez pseudonaukowego bełkotu. Pamiętam, jak byłem w połowie, otwiera się cela, wchodzi klawisz i mówi, bym się pakował, bo rodzice wpłacili za mnie kaucję ;) . Wtedy naprawdę czułem smutek, że nie doczytam świetnej książki.