18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Nagrody Darwina - cz. I

Centurion • 2007-10-05, 00:13
Nagrody Darwina są przyznawane co roku za najbardziej idiotyczny rodzaj śmierci. Laureatów tego mało chwalebnego wyróżnienia wybierają co roku internauci na stronie Nagrody Darwina (www.darwinawards.com).
Nagrodę nazwano na cześć Karola Darwina, twórcy teorii ewolucji i doboru naturalnego. Laureaci, unicestwiwszy swe wyjątkowo "głupie" geny, doprowadzili przecież do polepszenia zasobu genetycznego ludzkości!


1. Iracki terrorysta Khay Rahnajet, nie nakleił wystarczającej ilości znaczków na liście bombie i powróciła ona do niego oznaczona "zwrócić nadawcy". Otworzył list i wyleciał w powietrze. Podobna historia przydarzyła się kolumbijskiemu terroryście Fernando Varro, który wysłał paczkę z bomba do ambasady USA. Na przesyłce zapomniał jednak nakleić znaczka, więc poczta zwróciła ją nadawcy. Varro otworzył pakunek i wyleciał w powietrze.

2. Francuz, Jacques LeFevier postanowił popełnić samobójstwo. Aby mieć pewność, że próba samobójcza się powiedzie stanął na urwisku i przywiązał kamień do szyi. Następnie wypił truciznę i podpalił swoje ubranie. Próbował nawet zastrzelić się podczas skoku, ale kula chybiła przecinając linę z kamieniem. Woda morska, do której wpadł niedoszły samobójca, ugasiła ogień, a zalewając usta, spowodowała wymioty, które usunęły truciznę z żołądka. Jacques został wyciągnięty z wody przez rybaków i odwieziony do szpitala, gdzie zmarł z powodu wychłodzenia organizmu.

3. Wyróżniony został również Filipinczyk o imieniu Augusto, który, grożąc granatem ręcznym, uprowadził samolot lecący z Davao do Manili. Zrabował współpasażerom równowartość 25 tys. dolarów, odbezpieczył granat, wrzucił zawleczkę do kabiny i wyskoczył na spadochronie domowej roboty. Spadochron nie zdołał zahamować lotu ku ziemi, zresztą Augusto wciąż ściskał odbezpieczony granat. Policja znalazła później na ziemi dwie dłonie. Tyle tylko pozostało z niefortunnego porywacza.

4. Angielski lekarz amator odkrywca nowej metody leczenia biegunki. Jak każdy wynalazca, przetestował ja najpierw na sobie. Metoda polegała na wykonaniu lewatywy z... cementu. Dzięki skomplikowanej operacji "odkrywcę" uratowano.

5. 49-letni Rodney z więzienia w Arizonie w ramach protestu odmawiał korzystania z toalety w celi - i jak to określił przedstawiciel władz więziennych - robił pod siebie. Protest się przedłużał, posadzka robiła się coraz bardziej śliska... Rodney poślizgnął się, upadł, rozbił sobie głowę i umarł.

6. Następny laureat nigdy się pewnie nie dowie, ze wygrał konkurs na najodważniejszego. W sylwestrową noc Brazylijczyk Antonio postanowił wraz z przyjaciółmi zagrać z rosyjską ruletkę. Nie mieli broni, ale od czego pomysłowość. Zwycięzcą miał zostać ten, kto najdłużej wytrzyma z zapalona petardą w zębach... wygrał Antonio. Jego pogrzeb był bardzo uroczysty.

7. Nie zawsze blokowanie dróg przynosi spodziewane rezultaty. Licząc na szybki zysk, szajka bandytów z Bangladeszu zablokowała samochodem z wyłączonymi światłami drogę i oczekiwała na ofiarę. Rolnik przewożący w ogromnej ciężarówce kilka krów nawet ich nie zauważył. Pięciu rabusiów zginęło na miejscu, szósty w stanie ciężkim trafił do więzienia - przeżył i dostał tylko dyplom honorowy.

8. Następny laureat, to klasyczny oszust ubezpieczeniowy - Tyrolczyk Andreas. Po ubezpieczeniu się w kilku firmach na życie i zdrowie postanowił zainscenizować zamach na swoje życie. Nieznani bandyci mieli napaść na niego i okaleczyć. Poprosił swojego kuzyna o pomoc i ten na odludnej wiejskiej drodze uciął mu nogę. Niestety żaden z nich nie znał zasad pierwszej pomocy, a karetka pogotowia przyjechała trzy kwadranse po tym, jak Andreas wykrwawił się na śmierć.

9. Podobno niezdrowo jest ucinać gałąź na której się siedzi. Okazuje się, że ucinanie tej nad głową też może być szkodliwe dla zdrowia. Przekonał się o tym 18 lutego 2002 Hawajczyk Joshua. Nocą poszedł do lasu, żeby uciąć gałąź z bardzo twardego drzewa koa (za taką gałąź można zarobić nawet 50 dolarów). Po wdrapaniu się na drzewo i przymocowaniu linami do pnia, Joshua zaczął piłować gałąź będącą bezpośrednio nad nim. Martwego Joshuę policja znalazła na drzewie, zabójcza gałąź leżała na ziemi.

10. Po tym, jak żona odeszła od Louisa Deti z Belgii, zaczęły się kłopoty z podziałem majątku. Żona upomniała się o połowę domu i sprawa trafiła do sądu - bez skandali i awantur. Kiedy więc pewnego dnia w ich domu padł strzał i policja znalazła pana Deti martwego, wszyscy ich znajomi byli zdziwieni. Uznano, że to samobójstwo i zaczęto szukać broni. Kiedy jeden z policjantów uchylił jakąś szafkę, o mało nie zginął, ur*chamiając samostrzał. W ciągu kolejnych trzech tygodni poszukiwań znaleziono jeszcze dwadzieścia różnych pułapek. Ładunek był nawet w skrzynce z piwem. Uruchomić się miał, gdy skrzynka zostanie opróżniona do połowy. Wszystkie te wybuchowe niespodzianki pan Deti budował przez cztery lata, i przeznaczył dla swojej eks-żony, gdyby przypadkiem proces wygrała. Niestety zawiodła go pamięć!

Voland

2010-08-25, 23:12
Nr 2 - coś to naciągane. Bardzo niewielka szansa że coś takiego zaszło, głównie te przestrzelenie liny nie jest zbyt normalnym zjawiskiem

Gienek2

2011-04-27, 11:20
pchanie się na hama samolotem do Rosji też pachnie Darwinem....

Jo

2012-06-02, 12:08
Może to nie nagroda Darwina ale prześmieszna sytuacja. Pewien koleś w USA kupił sobie paczkę bardzo drogich cygar. Następnie, żeby nie być stratnym - ubezpieczył je od ognia (dowolnego rodzaju spalenia), po czym wypalił sobie jednego po drugim aż do końca paczki. Po tym wszystkim zwrócił się do firmy ubezpieczeniowej w związku z tym, iż należy się mu odszkodowanie, ponieważ cygara zostały spalone. Umowa to umowa, więc ubezpieczyciel wypłacił całą kwotę odszkodowania. Koleś zadowolony dostał następnie pozew do sądu, skazujący go o 24 celowe podłożenia ognia. I cała kwota do zwrotu plus jeszcze ze swojej kieszeni...

lofix1

2012-06-08, 11:57
w usa kilka lat temu pewien kakroć postanowił zrobić włam do sklepu agd rtv w środku nocy. zamierzał dostać się do środka budynku z góry, dlatego też wdrapał się na dach. było ciemno a musiał mieć obie ręce wolne dlatego latarkę wziął do papy. wszystko szło zgodnie z planem do momentu kiedy nie poślizgnął się na gzymsie i spadł w dół, na tyle nieszczęśliwie że latarka uszkodziła mu podstawę czaszki przerywając natychmiast nadzieję na nową plazmę. ale nagroda sie należy :)

JohnnyRocketfingers

2012-07-03, 15:36
Cytat:

Nagrodę nazwano na cześć Karola Darwina, twórcy teorii ewolucji i doboru naturalnego. Laureaci, unicestwiwszy swe wyjątkowo "głupie" geny, doprowadzili przecież do polepszenia zasobu genetycznego ludzkości!Ja słyszalem ze tak zostala nazwana nagroda za najwieksza glupote i nie na czesc Darwina tylko z racji, ze gdy przedstawil swa teorie wwszyscy sie z niego smiali i uwazali za idiote.

LICH0

2012-08-07, 18:48
Głupota ludzka nie zna granic :D

Szczygiel

2012-09-06, 18:26
widzę, że tu co chwilę jest coś odkopywane, to i mi się to przypomniało

HEDONISTYCZNI MIŁOŚNICY POMPOWANIA
"Rząd musi skończyć z tą obrzydliwą zarazą pompowania - powiedział rzecznik prasowy szpitala Nakhon Ratchasima zgromadzonym dziennikarzom. -Jeśli nie wykorzenimy tej perwersji, zniszczy ona śmietankę męskiej populacji Tajlandii". Ratchasima wystąpił na konferencji prasowej zwołanej po przywiezieniu do szpitala resztek ciała trzynastoletniego Charnchaia Puanmuangpaka. "Większość używa zwykłych pompek rowerowych - wyjaśnił. - Wsadzają wężyk w odbyt i pompują rowietrze, osiągając chwilową satysfakcję seksualną. Jest to grzech przeciw nakazom boskim. Charnchai posunął się jeszcze dalej. Najpierw użył dwucylindrowej pompki nożnej, ale nawet to nie było dla niego dostatecznie podniecające. Chełpił się znajomym, że wypróbuje kompresor na najbliższej stacji benzynowej.
Znajomi rzucili mu wyzwanie, by rzeczywiście to zrobił, zatem Charnchai pod osłoną ciemności wkradł się na stację, wsadził sobie rurę głęboko w odbyt i wrzucił monetę do maszyny. Zginął właściwie na miejscu. Przechodnie są wciąż szoku. Jakaś kobieta sądziła, że to fajerwerki, i zaczęła klaskać".
"Jeszcze nie znaleźliśmy wszystkich części ciała -powiedział rzecznik policji. -Pompowanie to diabelska rozrywka. Musimy przeciwstawić się szatanowi" - dodał Ratchasima.

Spiddy

2012-09-20, 21:34
Tak skoro rozmawiamy o nagrodach Darwina - jestem zdziwiony, że nie ma na liście Polaka, który urządził sobie zabawę "odkrój sobie coś piłą mechaniczną" i sam wygrał ucinając sobie głowę.
(Mam nadzieję, że nie muszę dodawać, iż panowie byli pod wpływem promili)

MrSpook

2012-09-24, 01:03
Niektóre te pozycje zawitały na netcie, jak się wdzwaniało numer dostępowy przez modem 56kb/s...

Daronk

2012-09-27, 14:54
Nie jest to nagroda za najgłupszą śmierć, tylko za usunięcie swojej puli genetycznej z obiegu - da się przeżyć i zdobyć nagrodę. Zresztą fakt, że numer 2 to tylko legenda każe zastanawiać się nad resztę listy...

Kubuhh

2012-11-04, 12:54
co dziś wysyp tematów sprzed 5 lat..

Marko Polak

2012-11-19, 13:05
Co to k***a? Bylo, bylo, bylo... A admini spia k***a, j***na mafia komputerowa haha :)