18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nagonka nabiera szybkości - o "Pokłosie"

Nathaniel_Demerest • 2012-11-08, 12:14
Nadeszły czasy, w których od obcokrajowca nie usłyszysz że Polak był bohaterem, że jako pierwszy stawił czoła hitlerowcom, że chłopi i mieszkańcy miast ukrywali Żydów podczas II WŚ - mimo, że karą za ten czyn było stracenie całej rodziny. Dziś usłyszysz od niego o "Polskich Obozach Zagłady" w których zabijaną Żydów (i tylko ich). Wspomni również o mordowaniu Żydów przez Polaków, choćby w Jedwabnym i wiele innych "niusów".

Czemu zwrot nius (właściwie news)? - otóż dlatego, że dzisiejsza opinia globalna na nich opiera swą wiedzę.
A nius, o którym będzie dziś mowa to premiera filmu Władysława Pasikowskiego, pt. "Pokłosie", opowiadającego o mieszkańcach polskiej wsi, którzy podczas drugiej wojny światowej zamordowali grupę Żydów.

O filmie jest teraz głośno i będzie jeszcze długo (budżet na to pozwala), bowiem film ma cel, którym jest wpojenie w Polaków poczucia wstydu, winny i odpowiedzialności często nie za swoje czyny.

Tyle tytułem wstępu, napisanego przeze mnie. Dalsza część tekstu będzie pochodziła z artykułu Romualda Szeremietiewa:


'W gazetach można przeczytać entuzjastycznie pisane wiadomości o premierze i zachwyty nad filmem Andrzeja Wajdy („wspaniały, poruszający film”). Cytują też wypowiedź Bogdana Zdrojewskiego, ministra Kultury i... Dziedzictwa Narodowego, który wyraził podziw dla reżysera za "odwagę podjęcia trudnego tematu". A Pasikowski nakręcił film o mieszkańcach polskiej wsi, którzy podczas drugiej wojny światowej zamordowali grupę Żydów.

Słowa ministra skomentował Internauta (pod notatką w dziennik,pl toczy się dyskusja):
~Jarząbek2012-11-07 07:40 Jaka odwaga?! Dziś w Polsce żeby dokopać Polakom nie trzeba żadnej odwagi! Odwaga to by była jakby ktoś np. nakręcił film o okupacji radzieckiej, i zachowaniu społeczności żydowskiej!

A co tak zachwyciło Wajdę? W filmie Pasikowskiego „Psy” mamy obrzydliwą scenę jak pijani esbecy wynoszą na ramionach zapitego nieprzytomnego kumpla, śpiewając „Balladę o Janku Wiśniewskim”. Teraz reżyser poszedł dalej i w nowym jego filmie mamy sekwencję jak to polscy chłopi przybijają do krzyża człowieka, który chciał zadbać o groby zamordowanych Żydów. A chłopi, wszak katolicy, robią to dlatego, że Żydzi byli sprawcami ukrzyżowania Jezusa Chrystusa. Cóż ciemny polski lud! Prawda jaki wyrafinowany intelektualnie pomysł? Doktor Joseph Paul Goebbels by tego lepiej nie wymyślił. Reżyser opowiada w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej", że sfilmowanie czegoś takiego podsunął mu jednak nie Goebbels, ale jakiś kolega. Pasikowski mówi, że długo nie był przekonany, czy warto coś takiego kręcić, ale zmienił zdanie, gdy przeczytał jakąś książkę makabrycznego bajkopisarza Jana Grossa.

I nagle Pasikowskiego olśniło: „Pomyślałem sobie wtedy, że to jest to. Za to "warto" zabić na drzwiach stodoły.” – za co? Za ukrzyżowanie Chrystusa??? I tak powstała opowieść filmowa Pasikowskiego o dziejach Kalinów (taka słowiańska odmiana Kaina) tworząc „nierozerwalną, logiczną całość”, a na początku tego był pomysł o krzyżowaniu, jednak „prawda jest taka, że zacząłem od końca” - tłumaczy się reżyser.
Związki Pasikowskiego z Grossem są tak oczywiste, że podkreślił je nawet w recenzji „Gross trafia pod strzechy” „Tygodnik Powszechny” (Nr 46/2012). W recenzji czytamy: „Wieś w filmie Pasikowskiego została zbudowana z samych klisz: antysemickie graffiti wita już na przystanku, a tłuszcza ogniem i siekierą broni zdobytego w niejasnych okolicznościach mienia.” I recenzent, jakby przerażony tym co napisał dodaje: „Trudno dyskutować z filmem, który bezwzględnie powinien był powstać. Jeszcze trudniej krytykować pierwszą tak spektakularną próbę zmierzenia się z przeklętym tematem „polskich sąsiadów” na gruncie kina popularnego. Władysław Pasikowski musiał nakręcić „Pokłosie”, bo nie widać w dzisiejszej Polsce nikogo, kto mógłby zrobić to lepiej.” No proszę – „trudno dyskutować”, a „jeszcze trudniej” film „krytykować”, chciałoby się rzec, nawet nie wypada źle traktować obrazu, który „powinien był powstać” i to „bezwzględnie”, zwłaszcza, że reżyser „musiał” film nakręcić. Nie wiadomo kto go do tego zmusił, ale uwaga recenzenta, że nie ma nikogo, kto zrobiłby to lepiej jest przesadna. Jest przecież spora grupka reżyserów potrafiących nie gorzej od Pasikowskiego popluwać na Polskę, byle tylko można było na takiej „twórczości” zarobić, a ciągle można!

Wspomniałem o dyskusji pod notatka o premierze filmu. Można tam przeczytać kilka przytomnych opinii.
„~Palligniot2012-11-07 09:48 Teraz czekamy na film pokazujący druga stronę tzn. kolaborację ludności żydowskiej z najeźdźcą sowieckim, współsprawstwo w zsyłkach i łapankach partyzantów, donosicielstwo na chłopów ukrywających żywność, błyskawiczna reorientacja antypolska i wchodzenie w struktury władzy sowieckiej. To bolesne doświadczenia, których konsekwencją było nasilenie wrogich postaw wobec ludności żydowskiej. Bez pokazania tych wątków nie sposób zrozumieć wzajemnych relacji z mniejszością żydowska na wschodnich terenach II RP
Zupełnie inny film powinien powstać na relacje wzajemne w GG. Tu czekamy na prawdę o Granatowej Policji i żydowskich szpiclach denuncjujących własnych rodaków i pomagających im Polaków, Domagamy się także pokazania represji wobec Polaków pomagających Żydom przez Niemców.
Postsżydotkomuniści w rodzaju Wajdy, Pasikowskiego, Holland, to propagandziści a nie poszukiwacze prawdy. Ta ich nie interesuje, ich zadaniem jest wykrzywić rzeczywistość.

I kolejna wypowiedź:
~~~18632012-11-07 09:29 Swoją wizje Polski miał Piłsudski, miał Dmowski. Mieli ją także Hitler i Stalin i to właśnie ich plan jest realizowany w tak zwanej III Rzeczpospolitej. Plan ten to kilkanaście milionów pozbawionych tożsamości, zmanipulowanych ludzi i obca elita. Skutkiem obcości tej obecnej elity jest choćby rytualne przepraszanie za dokonaną przez Niemców zbrodnie w Jedwabnem, co uzasadnia tak powszechne dziś określenie „polskie obozy śmierci”. Powyższe stwierdzenie natychmiast odwołam, jeśli ktokolwiek poda podobne temu wydarzenie, kiedy w państwie prawa świeckiego duchowni zatrzymali toczące się śledztwo. Miało miejsce w Jedwabnem, gdy wyniki śledztwa rozmijały się z oczekiwaniami ich wspólnoty, a niespalone zwłoki ofiar dawały pewność wykrycia prawdziwych sprawców zbrodni. Tak jak Katyń był kłamstwem założycielskim PRL-u, tak Jedwabne jest kłamstwem założycielskim „III Rzeczpospolitej”. W ten właśnie sposób pozbawia się nas i nasze dzieci dumy z przynależności do najbardziej katolickiego narodu Europy, dumy z bycia Polakami. Z Narodu, który przez kilkanaście lat kosztem nieprawdopodobnych ofiar, przez długie okresy samotnie, wielokrotnie zdradzany, prowadził walkę z dwoma totalitaryzmami czyni się dziś wbrew prawdzie twórców „obozów śmierci” i winnych palenia w pogromach swoich sąsiadów. Mają w tym swój wielki udział środowiska dziś rządzące naszym krajem.”

W zasadzie wszystkie głosy w dyskusji tak zabrzmiały. Ujawnił się też jeden odmienny:
~hehe2012-11-07 09:15 Na forum sami prawdziwi Polacy i katolicy (czytaj: nieudacznicy, lenie, szowiniści i antysemici). Pozdrawiam zaplutych jadem.
Prawda jaka merytoryczna i pozbawiona jadu wypowiedź.

Mamy taki obraz polskiej rzeczywistości: głosy rozsądne i wyważone Polaków i szkalującą, żerującą na Polsce tzw. elitę.



Czas najwyższy, aby Polacy obudzili się - wiem, wiem, to nazistowskie wszak zawołanie, ale co można powiedzieć, gdy tak wielu ciągle nie widzi, że w polskim chlebie zalęgły się robaki.

Dziwić może jedno, że Bogdan Zdrojewski chce być ministrem takiego "dziedzictwa", jakie pokazuje Pasikowski, chyba że minister też należy do „odważnych” jak pan reżyser! A może Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie o polskie dziedzictwo i kulturę chodzi?'

Od siebie dodam tylko jeden cytat, który pozwoli wyjaśnić nagonkę na Polaków w ostaniach latach:

Cytat:

"Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym"

Izrael Singer (1943) – były sekretarz generalny Światowego Kongresu Żydów w latach 2001–2007



Żydowskimi żądaniami, o których mówi Singer są 65 miliardy dolarów, które Polska miała wypłacić za "Polskie zbrodnie na narodzie Żydowskim", które bliżej nie zostały zdefiniowane, a tym bardziej udowodnione.
Oczywiście Polska nie wypłaciła tychże pieniędzy, bo nawet nie miała z czego, bowiem właśnie tyle ile żądają Polski budżet ma wpływów (które nie pokrywają się z wydatkami).

!Timon

2012-11-08, 23:33
Odrobina przenośni, może chociaż kilka osób zrozumie:

<przenośnia>

Polska to marka, my jako Polacy chcemy, żeby ta marka była dobra bo oznacza to duży kredyt zaufania przy nawiązywaniu nowych relacji. Będą lojalni, pracowici, nie ukradną.

To jak mercedes - z góry zakładasz, że się nie sp***oli bo to przecież MERCEDES.

I teraz jedni ciężko pracują na wizerunek Polski w świecie i nagle pojawia się ktoś kto zaczyna opowiadać, że wśród Polaków są sk***ysyny które mordują sąsiadów.

To jakby w salonie mercedesa sprzedawca powiedział: znakomite auto, godne polecenia, warto kupić. I nagle podchodzi drugi sprzedawca puszcza Ci oczko i mówi, że te mercedesy to znowu nie takie świetne są bo turbina/rozrząd/coś innego sp***oli się za 10 000km i będziesz pan płacił 20 tys ojro za wymianę i musiał zostawić auto miesiąc w serwisie.

</przenośnia>

Kumacie analogię?
Nie ma sztuka-sruka k***a! Wprawdzie jedna czy dwie bzdurne produkcje nie zniszczą naszego wizerunku, ale 5 czy 10 już tak. Ktoś zapyta dlaczego jeden ma nakręcić a drugi nie, dlatego NIKT nie powinien mieć moralnego przyzwolenia na kręcenie takich gniotów. Miałem iść na to do kina, poczytałem recenzje i nie pójdę bo to jedyny cywilizowany sposób walki z gównianymi filmami.


@Prometeus Coprophagus

Widzisz jest powiedzenie głupszym się ustępuje. Bardzo mądre powiedzenie które miało nas odciągać od agresji. I wiesz do czego doszło?
Doszło do tego, że DEBILE nami rządzą bo wszyscy mądrzy im ustąpili. Głupocie się nie ustępuje, konkurencja i walka to część życia ludzi/społeczeństwa. Pierwszy który uzna, że nie ma sensu się szarpać właśnie dał z siebie zrobić głupiego i przegrał.

di...........os

2012-11-08, 23:33
pesanserinusminor napisał/a:

weźcie tego lewackiego debila uświadomcie, że jest tu w ch*j niepoważany a jego nick oddaje to, czego nawchłaniał się jego ptasi móżdżek, może zgodnie ze swoim lewackim pie**oleniem zafunduje sobie eutanazje skoro mamusia nie zdążyła z aborcją



Czy gdy nawrócę się na waszą wiarę, natchniony chórem spod tego artykułu wieszcza waszego - to znaczy, gdy postanowię zostać antysemitą bezwarunkowym, czy już będziesz mógł mnie nazwać prawicowcem?

Bo zdaje się, że kolega, którego raczysz mianem "lewak", nie powiedział w tej dyskusji nic, co klasyfikowałoby go jako zwolennika lewicowego światopoglądu.

Eurek

2012-11-08, 23:36
Drodzy Sadole i Sadolki specjalnie dla tego kurewskiego postu założyłem konto.

1. Ja rozumiem prawo do wolności słowa etc. i nie przeszkadza mi co pie**oli ten koleś

2. Z drugiej strony po ch*j się bierze za coś czego nie rozumie, nie zna i widocznie poznać nie chce

3. Jeżeli ktokolwiek z was uważał na historii wie ze to o czym opowiada film " tzw pogrom w Jedwabnem" zdążyło się naprawdę, wiec moje pytanie: czemu nie nakręcić o tym filmu.

4. patrząc obiektywnie ktoś kto lamie schematy tak jak pan Pasikowski musi być albo głupi albo cholernie odważny

5. patrząc obiektywnie na resztę jego filmów pan Pasikowski głupi nie jest

6. hieny zawsze dorwą się do czegoś, a jeszcze jak ktoś pokazuje narodowe wady i słabości zdepczą go jak psa. Zwłaszcza reporterzy którzy za źródło informacji i opinia wzięli sobie internetowe fora.

7. nie mam nic do żydów. trochę moim zdaniem niektórzy przesadzają z tym rozpamiętywaniem holokaustu (ciut mi tu naszego byłego premiera i Smoleńsk przypominają), wiec jestem zarówno za filmami o ich ratowaniu jak i zabijaniu, równie dobrze mógłby być to film o cyganach czy muzułmanach

8. Nie rozumiem myślenia ludzi na temat winnych tego typu tragedii, pogromów etc. kogoś komu wyprano mozg propaganda (dość popularne ostatnio słowo wiec polecam zajrzeć do słownika co ono naprawdę oznacza) nie można obwiniać. winni byli Ci którzy propagowali takie myślenie - Hitler Stalin i ich bezpośredni oficerowie

9. Zarówno my jak i żydzi nie jesteśmy niewiniątkami

10. polecam obejrzeć film po cichu z czystymi myślami niepodsycanymi tego typu artykułami ani nawet pozytywnymi. niech każdy sam zrobi rachunek sumienia i spróbuje chociaż wybić się ponad tło i zajrzeć w głąb fabuły

Oto moje 10 przykazań na temat

di...........os

2012-11-08, 23:39
nathaniel.demerest napisał/a:



Póki co, ty jesteś jedyną osobą która uważa że jest w stanie mnie zmanipulować swą propagandą.
To jakie "działa" wytoczyli Żydzi na Polaków pisałem w poprzednich wypowiedziach, więc te Twoje marne gadki o propagandzie antysemickiej wychodzą mi bokiem.

I jeszcze jedno, jeżeli myślisz że dam się wplątać w rozmowę w której muszę powtarzać krotnie razy argumenty już przytaczane, to jesteś w błędzie.



Nie ma czegoś takiego jak "wojna psychologiczna" pomiędzy Polską, a żydami.
Bo po cóż ktokolwiek miałby toczyć wojnę z płotką, jaką niewątpliwie na arenie międzynarodowej jest Polska? Ty tworzysz sobie tę wojnę w głowie.

feranos

2012-11-08, 23:47
A co my np wiemy o bodajże Chinach i Formozie ze szkoły? Gówno, przynajmniej mnie nie uczyli o tym niczego. Co wiemy o drugiej wojnie światowej mordowaniu chińczyków przez japońców i w ogóle o jej przebiegu w Azji? Gówno - mnie niczego nie uczyli, opieramy się tylko na Pearl Harbor, a i tak większość tam to wątek miłosny. No i każdy słyszał o atomówkach. Jest wiele rzeczy, których my się nie uczymy i o których nie mamy pojęcia, podczas gdy wymagamy od swoją drogą lekko upośledzonych, ale zawsze ludzi z zachodu, żeby znali prawdę kto mordował żydów i dlaczego. Ok to nie fair ze strony mediów (bo to głównie ich wina), że stworzyli skrót "Polskie obozy zagłady" (nawet o ile pamiętam były jakieś próby zakazania używania takiej nazwy, ale wszyscy mają nas w dupie), wiadomo że to lekkie sk***ysyństwo, że w 2009 nie dali Sendlerowej nagrody Nobla, tylko Obamie za to, że nie wiem (serio nie wiem za co, chyba nikt nie wie), ale przede wszystkim chęć wiedzy ludzi się laicyzuje i maleje wprost proporcjonalnie do jej dostępności i ludzie znają tylko to co jest w filmach (mówię o większości, nie o wszystkich i głównie o zachodzie) a skoro sami walimy sobie taki samobóje, to proszę bardzo.
Typek powinien zostać posądzony o zdradę wartości narodowych.

!Timon

2012-11-08, 23:51
@Eurek

Jaką mamy korzyść z tego, że będziemy się pokazywać w złym świetle? Co z tego wyniknie? Który kraj poza Niemcami [i słusznie!] kaja się i pokazuje jak wstydzi swojej historii?

Japończycy byli nazistami, wymordowali więcej ludzi od hitlerowców. Do Polski docierają tylko wydźwięki o ich dumie narodowej i tak są zresztą postrzegani w świecie - jakby tam mieszkało prawie 130 mln samych pieprzonych samurajów.
Zastanów się czy ktoś za nich im ten wizerunek wyrobił...

eitan

2012-11-09, 07:33
Do autora wątku: może wypie**alaj ze swoimi tematami na jakieś tematyczne forum?
Naprawdę przynudzasz, jesteś do zrzygania jednostronny a i zbyt bystry też nie jesteś.
Naprawdę wolę oglądać ruskie kraksy, niż czytać przeklejone teksty (które czytałem gdzieś wcześniej) i twoje jednozdaniowce, w których jeszcze nic mądrego ani odkrywczego nie napisałeś.
Dodam tylko, że musisz pojąć w tej ciasnej łepetynie, iż Polacy w czasie wojny nie składali się tylko z żołnierzy typu Zośka, Rudy itp oraz nie tylko z tym którzy ukrywali Żydów, ale także (i to w bardzo dużej liczbie) z nieczułych sukinsynów, szmalcowników, złodziei i żerujących na obcej krzywdzie, byle ratować własny zad.

Hidalgo

2012-11-09, 11:41
Uwielbiam jak ci pseudo patriotyczni napinacze się puszą. Zero znajomości historii, zero znajomości polityki ale wyrobione zdanie na każdy temat.
Pogadajcie ze starszymi ludźmi (niestety, mało zostało tych co pamiętają co się działo) a opowiedzą wam i podadzą nazwiska tych którzy podpie**alali sąsiadów, żydów, polaków - po prostu wszystkich tylko po to, aby zagarnąć ich majątek. Ciekaw ilu z tych tępych pał wie że w 1938 polska zajęła część Czechosłowacji (Zaolzie itp.) korzystając z pomocy wujka Adolfa? I co, dumni jesteście z tego? - nota bene; 1968 - mówi wam to coś? Znacie rolę Polski? Tak, oczywiście, dowodzili sowieci...ale jednak, prawda?
Prawda jest taka, że w każdym narodzie jest masa sk***ysynów. Była, jest i będzie. I tyle. Film nie twierdzi że wszyscy Polacy tacy byli. Część taka była. I jest to po prostu fakt historyczny.

Nathaniel_Demerest

2012-11-09, 15:24
Hidalgo napisał/a:

Uwielbiam jak ci pseudo patriotyczni napinacze się puszą. Zero znajomości historii, zero znajomości polityki ale wyrobione zdanie na każdy temat.



Jestem obywatelem tego państwa, więc mam też w stosunku jego obowiązki. A aktualnie tym obowiązkiem jest chronienie przed zniesławieniem, które jest celem grupy ludzi którzy na tym chcą czerpać profity. Twoje posądzanie o braki w wiedzy w historii ludzi którzy jej bronią, przed zakłamaniem jej, jest godne splunięcia w ryj.

Uwielbiam, jak pseudo krytycy wyrażają się w taki sposób, to wiele o nich mówi - a wnioski z tej wiedzy?
Ignorować lub poświecić ceny czas, na zaszachowanie ich głupoty lub przepadzistej żądzy ogłupiania motłochu.

Hidalgo napisał/a:

Prawda jest taka, że w każdym narodzie jest masa sk***ysynów. Była, jest i będzie. I tyle. Film nie twierdzi że wszyscy Polacy tacy byli. Część taka była. I jest to po prostu fakt historyczny.



O prawdzie i faktach historycznych miej wstyd nie mówić. Cała ta afera z Jedwabne jest rozdmuchana w celach propagandowych. A takie kołki jak ty i Tobie podobni, nie mają rozumu do dostrzeżenia reguły rzeczy, bo jak moglibyście widząc tylko przedstawienie.
Całe te śledztwo wokół Jedwabnego w miarę upływu czasu, pokazuje "nowe dowody", które nie dość że są śmieszne, to jeszcze bezczelnie sprzeczne:
http://www.naszawitryna.pl/jedwabne/scp_pomnik_lenina.htm
Nie odrzucam możliwości udziału ludności Polskiej w tym incydencie, ale na podstawie podawanych dowodów nie mogę w nie uwierzyć.
A nawet jakby Ci ludzie brali w tym udział, to warto przypomnieć że gdy Sowieci wkroczyli do Jedwabne, Żydzi przywitali ich z otwartymi ramionami, możliwe też że wydali wielu ludzi na schyłki, czy też na pewno śmierć. Sam pomnik Lenina, daje wiele do myślenia w tej sprawie, oraz zapiski zeznać ludzi, którzy twierdzili że byli przez Żydów ciemiężeni podczas pierwszej okupacji Sowieckiej.
Co się stało z ludźmi oskarżonymi o udział w pogromie Żydów, po ponownym wkroczeniu wojsk sowieckich, można się śmiało domyśleć.
Choćby czytając ten artykuł: http://www.sadistic.pl/yad-vashem-nie-wolno-scigac-zydow-z-nkwd-vt149854.htm

Prometheus_Coprophagus

2012-11-09, 15:55
Miałem sobie darować, ale brzuch mnie już boli ze śmiechu, takie głupoty piszesz.

nathaniel.demerest napisał/a:

Jestem obywatelem tego państwa, więc mam też w stosunku jego obowiązki. A aktualnie tym obowiązkiem jest chronienie przed zniesławieniem



Tym samym powinieneś dokonać autoeksterminacij, ewentualnie w ramach obrony Polski przed zniesławieniem mógłbyś przestać wypisywać głupoty - w końcu osoby o zbliżonych do twoich deklaracjach światopoglądowych wpływają jednoznacznie na to, że my, Polacy, jesteśmy postrzegani jako ziejący nienawiścią do wszystkich innych nacji.

nathaniel.demerest napisał/a:

Sowieci wkroczyli do Jedwabne



Do Jedwabnego. Deklinacja nie boli, a szacunek do języka ojczystego jest jednym z najsubtelniejszych sposobów wyrażania patriotyzmu.

nathaniel.demerest napisał/a:

Żydzi przywitali ich z otwartymi ramionami



Żydom zdarzało się witać krasnoarmiejców z otwartymi ramionami - zatem wszyscy Żydzi to wrogowie Polski? Jak zatem zinterpretujesz fakt, że Polakom także zdarzało się (choć były to zjawiska w skali kraju sporadyczne) serdecznie witać krasnoarmiejców oraz (o zgrozo) hitlerowców, a nawet budować im na wjazdach do wsi bramy powitalne? Do biblioteki marsz, żeby nie było, że bez potwierdzenia hasłami rzucam:
Pakaliennie wajny, Białystok 2005
A. Tomczyk, Abyśmy mogli wybaczyć, Warszawa 2001
M. Wierzbicki, Polacy i Białorusini w zaborze sowieckim. Stosunki polsko-białoruskie na ziemiach północno-wschodnich II Rzeczypospolitej pod okupacją sowiecką 1939-1941, Warszawa 2002
J. J. Milewski, Okupacja sowiecka w Białostockiem (1939-1941). Próba charakterystyki [w:] Okupacja sowiecka ziem polskich 1939-1941, Rzeszów - Warszawa 2005

Nathaniel_Demerest

2012-11-09, 16:25
Prometeus Coprophagus napisał/a:

Miałem sobie darować, ale brzuch mnie już boli ze śmiechu, takie głupoty piszesz.



I ty śmiesz mnie poprawiać w deklinacji?

Prometeus Coprophagus napisał/a:


Tym samym powinieneś dokonać autoeksterminacij, ewentualnie *1w ramach obrony Polski przed zniesławieniem mógłbyś przestać wypisywać głupoty - w końcu osoby o zbliżonych do twoich deklaracjach światopoglądowych wpływają jednoznacznie na to, że my, Polacy, jesteśmy postrzegani jako ziejący nienawiścią do wszystkich innych nacji.



Od pisania głupot i - za przeproszeniem - przypie**alania się jesteś ty tutaj. W miarę prowadzenia z tobą, coraz to poważniejszych rozmów, wykazujesz się tymi przyk***ami, rozpoczynającymi się od obrazy
mej osoby*1. Co wywołuje we mnie efekt wprost odwrotny od tego, który chciałeś we mnie wywołać. Śmiech.

"my", Polacy, jesteśmy postrzegani jako ziejący nienawiścią do wszystkich innych nacji"

Te zdanie, daje wiele do myślenia. "My [przecinek] Polacy".
Czyżbyś był Żydem Polskiego pochodzenia?


Cytat:

Do Jedwabnego. Deklinacja nie boli, a szacunek do języka ojczystego jest jednym z najsubtelniejszych sposobów wyrażania patriotyzmu.



I ty chcesz mnie pouczać o patriotyzmie?

Cytat:

Żydom zdarzało się witać krasnoarmiejców z otwartymi ramionami - zatem wszyscy Żydzi to wrogowie Polski?



"Poznacie ich po ich owocach"


Cytat:

Jak zatem zinterpretujesz fakt, że Polakom także zdarzało się (choć były to zjawiska w skali kraju sporadyczne) serdecznie witać krasnoarmiejców[...]



Tylko komunistom, a z resztą.. Gdy mowa o jakiś zbrodniach komunistycznych to mówi się o Polakach, lecz gdy bliżej się im przyglądniemy okazuje się że są to Polacy, lecz Żydowskiego pochodzenia.

Cytat:

[...] oraz (o zgrozo) hitlerowców, a nawet budować im na wjazdach do wsi bramy powitalne?



Żaden, a to żaden Polak nigdy by nie mógł Niemcom wybudować bramy powitalnej, czy też z otwartymi ramionami ich witać.
Nie zapomnij, że Polska została zaatakowana przez nich, a Polacy byli dla w ich oczach podludźmi. Tylko Volksdeutsche i bydlaki mające Polskę za nic mogli się dopuścić takich czynów.

Cytat:

Do biblioteki marsz, żeby nie było, że bez potwierdzenia hasłami rzucam



Ciekawe czy sam przeczytałeś te książki, czy też wziąłeś je z broszury pt. "Jak szkalować Polaków".

Dżony

2012-11-09, 16:29
A widzieliście w ogóle ten film?
Jeśli będzie dobry to się obroni a jeśli nie to nawet kontrowersyjny temat mu nie pomoże.
"Spaleni słońcem" też pewnie byli nie w smak wielu Rosjanom a mimo to został niekwestionowanym klasykiem i wizytówką ich kina na świecie.
Mam nadzieję, że to będzie dobry film i cieszy mnie, że coś takiego powstało, na brak filmów ku pokrzepieniu serc narodowcy chyba narzekać nie mogą, cała trylogia Sienkiewiczowska sfilmowana przez Hoffmana czy choćby "Krzyżacy" Forda, przecież to jedne z największych sukcesów komercyjnych a tutaj jeden wyłamujący się ze stereotypu Polaków - naj pod każdym względem i wielki raban chociaż mało kto go widział.
Zresztą popatrzcie na społeczeństwo i zastanówcie się czy sk***ysyństwo nie jest powszechne i co?
myślicie, że kiedyś ludzie byli tylko wspaniali i waleczni? wątpię.

!Timon

2012-11-09, 18:14
Nie lubię jak debile którzy na jednej lekcji historii postanowili nie spać wałkują to swoje "zaolzie 1938" jakby k***a mać nie wiedzieli, że podczas wojny polsko-bolszewickiej czesi nam się tam od tylce wpie**olili, zajęli te tereny i co k***a najlepsze WYMORDOWALI JEŃCÓW, zatem fakt PRZEKAZANIA [pod naciskami, ale bez walki] Zaolzia przez państwo które się poddało bez walki innemu państwu BEZ eksterminacji jakoś strasznie nie wygląda.

Hidalgo - Ty naukę historii to zakończyłeś chyba jak wujek z UB w przedszkolu opowiadał o ganianiu AK'owców po 44'.

Dżony

2012-11-09, 18:26
A marzec 1968 a Jedwabne?
To też sporne daty czy prowokacje Żydowskie? :roll:

Prometheus_Coprophagus

2012-11-09, 18:37
nathaniel.demerest napisał/a:

I ty śmiesz mnie poprawiać w deklinacji?



Wskaż błąd w zdaniu.

nathaniel.demerest napisał/a:

Te zdanie, daje wiele do myślenia. "My [przecinek] Polacy".
Czyżbyś był Żydem Polskiego pochodzenia?



Nic mi na ten temat nie wiadomo. Poza tym czy przecinek w tytule powieści Gravesa Ja, Klaudiusz wskazuje na to, że mówiący w tytule "ja" oraz Klaudiusz to dwie różne osoby?

nathaniel.demerest napisał/a:

I ty chcesz mnie pouczać o patriotyzmie?



Wielu narodowców i pseudonarodowców z umiłowaniem cytuje za Romanem Dmowskim słowa "jestem Polakiem - mam więc obowiązki polskie". Szkoda, że zapominają o innej jego sentencji - "wolno mi być dumnym z tego, co w Polsce jest wielkie, ale muszę przyjąć i upokorzenie, które spada na naród za to co jest w nim marne".

nathaniel.demerest napisał/a:

Żaden, a to żaden Polak nigdy by nie mógł Niemcom wybudować bramy powitalnej, czy też z otwartymi ramionami ich witać.



Podałem materiał bibliograficzny, kłóć się z uznanymi historykami (nawet ciężko ich posądzać o stronniczość, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że autor ostatniej wymienionej przeze mnie publikacji, Jerzy Milewski, w jednej ze swoich prac dowiódł, iż jeden z pogromów Żydów na terenie Polski został sfingowany przez propagandę radziecką, bo akurat w tamtej okolicy nie było podstaw do postawienia zarzutów kilku polskim konspiracyjnym oficerom). I odpowiadając na zadane przez ciebie pytanie - tak, przeczytałem. Gdybym nie przeczytał, nie podałbym informacji, które nie wynikają z tytułu, prawda?

Dżony napisał/a:

A widzieliście w ogóle ten film?



Najwięksi krzykacze nie czytali nawet recenzji. Jak już wspomniałem, boję się właśnie, że wśród widzów znajdzie się sporo baranów, które to barany zwrócą uwagę jedynie na sceny zabijania Żydów i - zależnie od kierunku wyprania mózgu - będą albo wiwatować, albo płakać, że za granicą właśnie jako "żydobójców" nas będą postrzegać. A cała reszta filmu wraz z wszelkimi możliwymi walorami zwyczajnie im umknie.
Chwilowo scenariusz się sprawdza - ktoś słyszał, że w filmie jest scena, w której Polacy zabijają Żydów i nagle wielkie zamieszanie.

Dżony napisał/a:

A marzec 1968 a Jedwabne?
To też sporne daty czy prowokacje Żydowskie?



To wszystko wina spisku, w tle przewijali się Żydzi i ich interesy, a kto sądzi inaczej, ten leming z mózgiem wypranym przez TVN i Wybiórczą. :idzwch*j: