18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Na drodze stali i się doigrali

~Angel • 2019-11-12, 15:19
Niestety nie ma żadnych informacji o okolicznościach wypadku. Sugerując się pojazdami zaparkowanymi po prawej stronie na poboczu, osoby stojące na drodze udzielają komuś pomocy nie dbając o własne bezpieczeństwo. Trzeba pamiętać o zasadzie: Udzielając pomocy zadbaj najpierw o swoje bezpieczeństwo bo martwy nikomu nie pomożesz.


~_Yarko_

2019-11-12, 15:24
Złamanie głównej zasady.

Podstawowe zabiegi ratujące życie.
1. Sprawdź, czy poszkodowany i TY jesteście bezpieczni.

bakus1233

2019-11-12, 16:47
Jak ktoś zna rosyjski, to tutaj więcej informacji. W skrócie zderzyły się 2 osobówki i tak się złożyło, że poszkodowani (w tym chyba policjant) znaleźli się na środku drogi.
Była tam już policja, ale nie zabezpieczyli miejsca wypadku ani nie włączyli sygnałów świetlnych w radiowozie (a powinni to zrobić).
Starszy kierowca kamaza jechał okoł 70km/h i zoriętował się, że trzeba hamować dopiero w ostatniej chwili jak już było za późno. Teraz oczywiście całą winę chcą zrzucić na kierowcę.



aaaaaaaaaaaaaa

2019-11-12, 18:23
Generalnie masz rację, natomiast ja zoriENtowałem się, że masz pewne braki... ;)

PieronJasnySzlag

2019-11-12, 18:40
Angel napisał/a:

osoby stojące na drodze udzielają komuś pomocy


...pomocy ale w zadaniu domowym sądzac po fruwających notatkach.

Ke...........nt

2019-11-12, 19:09
Gość na przeciwległym pasie dawał długimi

bakus1233

2019-11-12, 19:33
KeithFlint napisał/a:

Gość na przeciwległym pasie dawał długimi



Tak, ale wtedy było już za późno aby zatrzymać kamaza jadącego 70km/h

Camelionix

2019-11-12, 20:53
Chłop wyjaśnił sytuację i tyle.

Smokw

2019-11-13, 05:48
bakus1233 napisał/a:

Jak ktoś zna rosyjski, to tutaj więcej informacji. W skrócie zderzyły się 2 osobówki i tak się złożyło, że poszkodowani (w tym chyba policjant) znaleźli się na środku drogi.
Była tam już policja, ale nie zabezpieczyli miejsca wypadku ani nie włączyli sygnałów świetlnych w radiowozie (a powinni to zrobić).
Starszy kierowca kamaza jechał okoł 70km/h i zoriętował się, że trzeba hamować dopiero w ostatniej chwili jak już było za późno. Teraz oczywiście całą winę chcą zrzucić na kierowcę.



po pierwsze filmik ucięty i zaczyna się zbyt późno, ale widać wyraźnie, że coś się k***a dzieje. Rozumiesz? Wina kierowcy kamaza bezsprzeczna, a idioci tylko się do niej przyczynili.

bakus1233 napisał/a:

Tak, ale wtedy było już za późno aby zatrzymać kamaza jadącego 70km/h



Błąd polega na czym innym. Wyhamowałby gdyby myślał.

edmund

2019-11-13, 06:33
możecie gadać, ale kierowca opowiada, że z jego strony mało było widać, światła awaryjne widoczne z przeciwnej strony nie były widoczne, auto policyjne nie miało włączonych ,,kogutów,, ci ludzie nie mieli odblasków, byli niewidoczni,
zginęła dwójka starszych ludzi plus dwójka milicjantów,
moim zdaniem mógł trochę zwolnić , co jednak nie zmieniłoby bardzo sytuacji, ale że potrzbny jest kozioł ofiarny....

bakus1233

2019-11-13, 09:28
Smokw napisał/a:

po pierwsze filmik ucięty i zaczyna się zbyt późno, ale widać wyraźnie, że coś się k***a dzieje. Rozumiesz? Wina kierowcy kamaza bezsprzeczna, a idioci tylko się do niej przyczynili.
Błąd polega na czym innym. Wyhamowałby gdyby myślał.



Leżeli sobie w nocy na jezdni bez odblasków i twierdzisz, że wina kierowcy? Brawo. Ciekawe co powiesz jak kiedyś przejedziesz w nocy pijaka leżącego na drodze :mrgreen:

Samochody, które stały na poboczu, to w Rosji normalna sprawa, więc o niczym to nie mówi.

MindBodyLightSound

2019-11-13, 12:43
bakus1233 napisał/a:

Starszy kierowca kamaza jechał okoł 70km/h i zoriętował się, że trzeba hamować dopiero w ostatniej chwili jak już było za późno. Teraz oczywiście całą winę chcą zrzucić na kierowcę.



Serio kurła?
Rosyjskiego nie znam, tak jak Ty polskiego.

bakus1233

2019-11-13, 13:08
MindBodyLightSound napisał/a:

Serio kurła?
Rosyjskiego nie znam, tak jak Ty polskiego.



Już mi jedna osoba wytknęła ten błąd więc nie wiem po co twój post? Nie mam jak edytować, bo można to robić tylko do 1h.

No widzisz nie znasz rosyjskiego a ja rozumiem zarówno polski jak i rosyjski. Fakt robię czasem błędy językowe, ale nie obchodzi mnie to. Język dla mnie służy do komunikacji z ludźmi, a nie żeby pisać bezbłędnie, nie jest mi to do niczego potrzebne.

bercisko

2019-11-13, 13:42
Na końcu widać jak rozsypują się kartki z instrukcji rozkładania trójkąta odblaskowego.