18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Na co policja na wpływ?

BongMan • 2013-04-14, 13:26
Cytat:

Niepokojąco rośnie liczba morderstw – wynika z najnowszych danych Komendy Głównej Policji. Przez pierwsze trzy miesiące tego roku było sto przypadków zabójstw dorosłych i trzy przypadki zabójstw dzieci. Dla porównania w analogicznym okresie roku ubiegłego morderstw było 80, w tym jednego nieletniego. Równocześnie spada zaufanie do policji. Z najnowszych danych CBOS wynika, że spadło ono do poziomu z połowy lat 90.

Z moich badań wynika, że akurat na liczbę zabójstw policja ma ograniczony wpływ – komentuje kryminolog prof. Brunon Hołyst.

– To, że jest gorzej na ulicach, a przestępczość się brutalizuje, czuje chyba każdy – mówi jeden z komendantów wojewódzkich policji.

Rzecznik prasowy KGP Mariusz Sokołowski przekonuje, że nikt z kierownictwa policji nie lekceważy tych danych. – Drobiazgowo analizujemy każdą informację. Najwięcej z nich dotyczy tragicznie zakończonych kłótni, awantur wśród znajomych lub nawet w gronie rodziny – wyjaśnia Sokołowski. Coraz częściej dowiadujemy się, że sprawca nie miał żadnej przeszłości kryminalnej.

Podobnie komentuje prof. Hołyst: „Nie da się postawić policjanta w każdym domu, nawet na każdej ulicy. Odnoszę wrażenie, że dziś znów spada wartość życia, narastają społeczne problemy związane choćby z brakiem pracy i w takich warunkach łatwiej ludzie chwytają za nóż”.

Okazuje się, że w innych kategoriach dotyczących ciężkich przestępstw nie ma wzrostów. – Przestępstw rozbójniczych jest każdego dnia o kilka mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. W liczbach wygląda to tak: 3100 rok temu do 2796 w tym roku – wylicza Grażyna Puchalska z Komendy Głównej Policji.

Policjanci nie wierzą jednak w statystykę. Wiąże się to ze zmianą systemu, na podstawie którego generowane są wyniki z całego kraju. Dawną Temidę zastąpił KSIP, co ułatwiło pracę szeregowym policjantom, a kierownictwu policji dało większą swobodę w interpretacji wyników.

– Można zaobserwować, że coraz więcej jest brutalnych przestępstw, napadów z użyciem broni, morderstw. Ale jak dotąd policja w tych najgłośniejszych sprawach działa skutecznie – komentuje dr Zbigniew Rau, były wiceminister spraw wewnętrznych.

Sami Polacy jednak coraz bardziej krytycznie oceniają funkcjonowanie policji. Według najnowszego badania CBOS zaufanie do niej deklaruje tylko 57 proc. Na tle prokuratury i sądu to wciąż dobra ocena, bo te instytucje mają dwukrotnie gorsze notowania. Jednak gdy spojrzy się na historyczne dane, to jest to poziom, który miał miejsce ostatnio w połowie lat 90.


Ale na liczbę wypitych przez ludzi browarów w plenerze, na liczbę ludzi przechodzących na czerwonym świetle, na liczbę osób skazanych za posiadanie 0,02g, na liczbę mandatów za przekroczenie prędkości o 10km/h, na liczbę spacyfikowanych babć handlujących zniczami i kwiatami pod cmentarzem i na nielegalny wypiek ciast policja ma ogromny wpływ, k***a jego mać :facepalm:

doskok

2013-04-14, 14:27
Jaki naród taka policja

Regulus

2013-04-14, 15:16
Zalegalizować te wszystkie gówna to się ścierwo samo wytępi i po problemie, będą mieli więcej czasu na co innego.

Songo Master

2013-04-14, 15:48
W końcu trochę prawdy na temat Policji i stanu kraju. Im większy kryzys tym jest gorzej, mnie ciekawi jak rząd walczy z tymi problemami(Bezrobocie, wzrost podatków, brak wiary w rząd)

Jason-X

2013-04-14, 18:30
policja ma wpływ na dziurę w budżecie .... za dużo wydają kasy

achujciwcycki

2013-04-14, 19:10
Cytat:

Jaki naród taka policja



no k***a trzymajcie mnie

Policeman

2013-04-14, 22:21
Oj dobra ludzie, wymagacie od Policji nie wiem czego. Sypiące się komisariaty, brak komputerów, internetu, takie restrykcje związane z użyciem broni, że lepiej pozwolić kogoś zabić, niż potem do końca życia być ciąganym po sądach. Polej to jeszcze stresem, wykończającym, przez kilka pierwszych lat jeździ się na najgorsze pijackie interwencje, zgarnia się pijanych meneli, obsranych i śmierdzących, a to wszystko za tak śmieszne pieniądze, że to aż żałosne, by pisać. Jak coś się stanie, to policja nie ma szpitali jak mswia [dostęp zerowy]. Za mało samochodów, za mało policjantów, za mało kasy na sprawne działanie policji, jest jak jest. Policja ma tak ch*jowe standardy, że tylko wieśniaki z małych miejscowości chcą teraz iść do Policji, by zamieszkać w mieście.

Cirion

2013-04-14, 22:48
Akurat zabójstw w Polsce jest mało jak na tak ludny kraj (mniej niż 1000 rocznie), do tego wykrywalność to ponad 98%. A biorąc pod uwagę, że duża cześć to efekt porachunków miedzy grupami przestępczymi plus zabójstwa "domowe" pod tym względem nie jest źle. Są większe problemy.

adresikpuma

2013-04-14, 22:49
@policeman weź nie pitolol.
Zajmują sie tym czym nie powinni i dlatego marnują sprzęt i czas.Podam Ci przykład na własnej osobie.Zostalem zatrzymany z ilością 0,05g marichuany(dobrze wstawiłem przecinek! O.O5g!!).Zajmowali się mną od godz,3 w nocy do koło 8rano(odstawili mnie na dołek) przez ten czas przesłuchiwało mnie i trzepało na komisariacie oraz woziło po mieście na badania lekarskie min 3policjantów(jak jechalismy na badania i na dołek był cały bus czyli 5+ja. Byłem trzeźwy,kulturalny i spokojny bo jechałem stanąć w kolejce do wordu by zapisać sie na egzamin przed "nowym prawkiem"stąd ta wczesna godzina,a lufa zioła zawieruszyła mi się w kieszeni poprostu.Sprawa została i tak umorzona ze względu na znikomą szkodliwość społeczną.Jednak czas i pieniądze zostały zmarnowane.Zamiast mną mogli patrolować ulice,łapać złodzieji kołpaków i lusterek,gwałcicieli i morderców.

człowiek_zły

2013-04-14, 22:57
Gdyby zlikwidować pomoc społeczną to zaoszczędzone pieniądze można byloby władować w policję. Niestety nie da rady bo żyjemy w państwie socjalistycznym. I urzędnicy (rodziny i znajomi polityków) muszą mieć pracę w urzędach, które w normalnym państwie są zbędne.

krycheuszos

2013-04-14, 23:00
@up, up

Gdyby zależało to od tych policjantów pewnie woleliby wypuścić Cie i mieć święty spokój, ale tam muszą i to nie od nich zależy. Policja babra się w najgorszym syfie i brudzie na prawie każdej nocce maja "zapie**ol" biegać za pijanymi lub naćpanymi gówniarzami czy jechać na interwencje gdzie pijany mąż tłucze zonę i swoje dzieci. Wielki szacunek dla nich, a jak zmieniać to tylko tych co są u góry i utrudniają tak im służbę, ze gdy trzeba przyj***ć komuś musi się zastanowić policjant czy nie będzie mieć potem problemów, a z bronią to już w ogóle chyba raz na 50 lat strzeli jakiś policjant.

judasz1234

2013-04-14, 23:24
Cytat:

Dla porównania w analogicznym okresie roku ubiegłego morderstw było 80, w tym jednego nieletniego.


czy to jedno nieletnie to Madzia Waśniewska?

BongMan

2013-04-15, 00:03
Policeman, szkoda że w chronieniu obywateli przed przestępcami i pomocy pokrzywdzonym nie jesteście tak dobrzy jak w torturowaniu starszych, biednych i niewinnych ludzi. Jak Gestapo... Idąc w nocy ulicą bardziej się boję patroli policji niż pijanych dresów, bo przed dresami ucieknę, a policja może mnie bez powodu zawinąć, pomówić o coś, czego nie zrobiłem i potłuc pałami dla zabawy albo w najlepszym przypadku potrzymać 48 godzin w klatce, bo prawo na to pozwala i trzeba to wykorzystać żeby komuś doj***ć.

pbear

2013-04-15, 00:11
jebac wasate ryje