18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Na co czekał Stalin

~Faper Noster • 2012-04-20, 22:35
Wrzesień 1941r, wojska Niemieckie szybko posuwają się wgłąb terytorium Związku Radzieckiego.
Do Stalina przychodzi zaniepokojony sytuacją marszałek Żukow:
- Towarzyszu Stalin, na co my jeszcze czekamy?
- Na śnieg i mróz

blackluck

2012-04-20, 22:39
Ps. Wymagana znajomość podstawy historii - taki powinien być podpis, gimbaza nie załapie :amused:

pakicito

2012-04-20, 22:45
@up wystarczyło by Napoleon

~Faper Noster

2012-04-20, 22:45
Bez przesady, myślę że nasza młodzież orientuje się nieco w porach roku. A to że Hitlera w Rosji mróz wykończył nawet jeśli ktoś nie wie to się z treści powinien domyśleć :)

Arkadiusz90

2012-04-20, 23:22
@upupupup

no k***a nie rozumiem ! :D :D

.:...........:.

2012-04-21, 07:10
Arkadiusz90 napisał/a:

@upupupup

no k***a nie rozumiem ! :D :D



Nie dziwi to, skoro nawet nie potrafisz napisać nicka do którego się odnosisz.

Arkadiusz90

2012-04-21, 13:31
Linekk napisał/a:

Arkadiusz90 napisał/a:
@upupupup

no k***a nie rozumiem !


Nie dziwi to, skoro nawet nie potrafisz napisać nicka do którego się odnosisz.



wpisując 4xup odnoszę się do 4 powyższych postów , ponieważ każdy z nich mówi o tym , że niektórzy mogą nie zrozumieć tego kawału

TheByQ

2012-04-21, 21:51
@Arkadiusz90 ja tam 3 widzę, ale to pewnie mój błąd i liczyć nie umiem.

Vl...........in

2012-04-23, 10:00
Nie wszyscy wiedzą, że Niemcy poszli w sandałach do Rosji.

Jutub

2012-04-23, 10:01
Czyli Arek wymyślił nowe metody cytowania ! GratZ. A co do tematu to zrozumiały ale niezbyt śmieszny według mnie.

pisage

2012-04-23, 10:37
Tyle, że Niemców w Rosji nie wykończyły śnieg i mróz, a przynajmniej nie bezpośrednio. Problemem było zaopatrzenie jednostek na froncie o długości 1000 km i to kilkaset kilometrów wgłąb wrogiego terenu. Trzeba pamiętać, że w czasie II WŚ tylko armia brytyjska była w pełni zmechanizowana, a inne armie polegały w mniejszym czy większym stopniu na transporcie konnym. Jak po rosyjskiej zimie przyszła odwilż to zamiast dróg zrobiło się błoto i zaopatrzenie utknęło. Gdyby Hitler lepiej wybrał moment ataku, to historia inaczej by się potoczyła

=CAMEL=

2012-04-23, 10:39
A ja wam powiem że nie do końca łapie to jako kawał bo w sumie takie były fakty. Dla tych którzy się zawiedli na pocieszenie odświeżony kawał:

Dablju Bush i Tony Blair mają lunch w Białym Domu. Jeden z ważnych gości podchodzi do nich i pyta o czym rozmawiają.
- Robimy plan Trzeciej Wojny Światowej.
- O, to ciekawe, a jakie są plany? - pyta gość.
- Zamierzamy zabić 14 milionów Muzułmanów i jednego dentystę.
Gość wygląda na zdezorientowanego:
- Jednego dentystę? Czemu chcecie zabić dentystę?
Blair klepie Busha po plecach mówiąc:
- A nie mówiłem? Nikt nie będzie pytał o Muzułmanów!!!

twojamatkajestgruba

2012-04-23, 14:02
@up

Ja słyszałem podobny kawał ale z murzynami i clownem

bomberman72

2012-04-25, 23:23
Zawsze się mówiło że wszystkie wojny Rosjan z najeźdźcami wygrywało dwóch generałów Sniegow i Morozow :)
A tak na poważnie Niemcy próbowali rozwiązać problem roztopów na drogach transportem kolejowym, ale ruscy maja tory szersze o 21 cm. Przejęty tabor kolejowy nie wystarczał na pokrycie potrzeb frontowych. Hakenkrouze próbowali nawet przerabiać tory ale nie dawali rady i tak braki zaopatrzenia położyły ofensywę.