18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Murzyni w "pracy" ..

~McSadol • 2022-05-08, 17:24
.. jeden się nie stara ....


alucard321

2022-05-09, 08:48
rocknrolla85 napisał/a:

Oprawki mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych.



A ich wyprodukowanie kilka złotych. To jak z diamentami które tak na prawdę są warte tyle co szafir czy topaz, tyle że dzięki marketingowi został nakręcony popyt, a firmy sztucznie ograniczają ich dostępność na rynku. Żona robi biżuterię z kamieni naturalnych (w tym z szafirów itp). Cena materiałów rzadko przekracza 15zl.

Dirgo

2022-05-09, 09:37
Lam3rZ napisał/a:

dlatego powszechny dostep do broni jest jak najbardziej potrzebny... ale polski nierzad jak zwykle to odrzucil , bo jak by niewolnicy rzadu mieli bron to by go obalili...
dla normalnych ludzi nie ma m ozliwosci bronienia siebie czy tez swoich interesow...



Przecież jest powszechny dostęp do broni, tylko trzeba się troszkę wysilić, ale dla chcącego nie ma problemu.

Karboksylator

2022-05-09, 11:11
alucard321 napisał/a:

A ich wyprodukowanie kilka złotych. To jak z diamentami które tak na prawdę są warte tyle co szafir czy topaz, tyle że dzięki marketingowi został nakręcony popyt, a firmy sztucznie ograniczają ich dostępność na rynku. Żona robi biżuterię z kamieni naturalnych (w tym z szafirów itp). Cena materiałów rzadko przekracza 15zl.



chyba coś ci się poj***ło.
diamenty są najtwardszymi minerałami na ziemi. poza tym o cenie surowca decyduje rzadkość jego występowania. gdyby np. ktoś znalazł całą górę diamentów, gdzie eksploatacja tej góry byłaby na zasadzie wbiję łopatę i mam kilo diamentów, to cena spadła by bardzo szybko

~Beny

2022-05-09, 14:23
Karboksylator napisał/a:

chyba coś ci się poj***ło.
diamenty są najtwardszymi minerałami na ziemi. poza tym o cenie surowca decyduje rzadkość jego występowania. gdyby np. ktoś znalazł całą górę diamentów, gdzie eksploatacja tej góry byłaby na zasadzie wbiję łopatę i mam kilo diamentów, to cena spadła by bardzo szybko



alucard321 pewnie to miał na myśli https://ciekawostkihistoryczne.pl/2019/01/29/pierscionki-z-diamentem-to-jeden-wielki-przekret-czemu-zawdzieczaja-swoja-popularnosc-i-jaka-jest-historia-imponujacego-oszustwa/

boguslaw1234

2022-05-10, 00:24
7wporzondku napisał/a:

Gowno warte ubezpieczony syf



To, że ubezpieczony to druga sprawa.

alucard321

2022-05-10, 15:04
Karboksylator napisał/a:

chyba coś ci się poj***ło.
diamenty są najtwardszymi minerałami na ziemi. poza tym o cenie surowca decyduje rzadkość jego występowania. gdyby np. ktoś znalazł całą górę diamentów, gdzie eksploatacja tej góry byłaby na zasadzie wbiję łopatę i mam kilo diamentów, to cena spadła by bardzo szybko



Nie spadłaby, bo diament wcale nie jest kamieniem rzadszym niż szmaragd. To jego "emisja na rynek" kreuje sztucznie jego cenę. Do tego dodaj marketing i masz cenę z kosmosu. Błędnym również jest twoje przekonanie co do tego że jest to najtwardszy minerał. Ja osobiście wiem o dwóch które są twardsze i mniej kruche (bo diamenty są kruche tak, że wystarczy je stuknąć nieco mocniej młotkiem).

W tym wypadku ekhem to jednak tobie się coś poj***ło synciu. Polecam również powrót do szkoły i niewypowiadanie się w tematach na których się po prostu nie znasz.

Jeśli ktoś ma zamiar używać oprawek z takiego samego ABS czy ASA jak mają moje dzieci w zabawkach, czy żona w mikserze, tyle że woli za niego dać kilka tysi, to ma zdrowo naj***ne pod kopułą. To samo tyczy się również innych rzeczy. Dobro "luksusowe" wcale nie jest lepsze od tego zwykłego. Po prostu płacisz na nie 500 x jego wartość. Nie ważne, że są z Włoch czy z Francji. Są wykonywane na dokładnie takich samych maszynach jak te z chin. Ba. Same maszyny też są z chin.


BTW dla tych co niewiedza: każdy kamień strukturalnie jest kryształem.

silwerbalk

2022-05-11, 17:04
Ale zero k***a pośpiechu z ich strony....? Co jest k***a na luzie ojebują w biały dzień ludzi i ch*j .... Zero zmartwień bo jak takiemu zajebiesz gonga to się lewaki wpie**olą na maxa i cię zlinczują dostaneisz dozywotke a twoja rodzina wygnanie na Zanzibar ....tak takie mamy klimat i ch*j :-/

grzehuu

2022-05-11, 17:27
nic tylko wyciągną kałacha i strzelać