18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Motocipa w USA nie ma lekko

Wiewór • 2019-05-09, 14:43
Motowagina w u es i a próbuje ominąć korek.



Pan policjant go zatrzymał zanim zdążył dać nam radość i zrobić ze swoich kiszek upiorną ozdobę na przydrożnym drzewie. :-(

Krak

2019-05-09, 15:23
Nie wiem jak w USA ale u nas na szczęście można między autami.
Jadąc między myślę podobnie :)

camson

2019-05-09, 16:05
Abraxus napisał/a:

Pan policjant go zatrzymał zanim zdążył dać nam radość i zrobić ze swoich kiszek upiorną ozdobę na przydrożnym drzewie.


Ktoś dawno nie był na hardzie. Teraz w modzie urywanie nóg o znaki drogowe.

Krak napisał/a:

Nie wiem jak w USA ale u nas na szczęście można między autami.
Jadąc między myślę podobnie


W świetle prawa możesz jechać miedzy autami tylko gdy one stoją- omijanie. Gdy są w ruchu nie masz prawa- wyprzedzanie.

Shanttyy

2019-05-09, 18:00
Krak napisał/a:

Nie wiem jak w USA ale u nas na szczęście można między autami.
Jadąc między myślę podobnie



My stoimy w korkach, ale za to po powrocie do domu, na hardzie, oglądamy materiały jak sprytnych inaczej na motorynkach rozpie**oli samochód :D

AN...........or

2019-05-09, 19:26
ch*jowe wideo, bo motocwe* się nie rozj***ł rozpadając się na milion kawałków

ellsworth

2019-05-09, 20:22
Krak napisał/a:

Nie wiem jak w USA ale u nas na szczęście można między autami.
Jadąc między myślę podobnie



Na pewno nie w taki sposób jak na filmiku, bo jechać owszem możesz ale nie dwoma pasami tak jak on raz lewym, raz prawym jak mu się kierownica przekręci. Zmiana pasa ruchu jest manewrem, który należy wykonać zachowując szczególną ostrożność, sygnalizując przed jego rozpoczęciem kierunkowskazem, etc. a nie tak jak on to robi i wielu innych motocyklistów.

ruffin-89

2019-05-09, 21:53
camson napisał/a:

Ktoś dawno nie był na hardzie. Teraz w modzie urywanie nóg o znaki drogowe.
W świetle prawa możesz jechać miedzy autami tylko gdy one stoją- omijanie. Gdy są w ruchu nie masz prawa- wyprzedzanie.



Gówno prawda, jeżeli tylko nie zajmujesz motocyklem dwóch pasów ruchu naraz, możesz wyprzedzać samochód w obrębie jednego pasa ruchu.
Tutaj więcej na ten temat: https:// motopomocni. pl/artykuly/poradniki/jazda-motocyklem-korku-przeciskaj-sie-zgodnie-prawem/

picolo

2019-05-09, 23:33
Fajne moto, skręca po wyjęciu kluczyków...

ruffin-89

2019-05-10, 00:42
picolo napisał/a:

Fajne moto, skręca po wyjęciu kluczyków...



A dlaczego ma nie skręcać?

dupakaczora

2019-05-10, 08:47
Ot k***a sami znawcy co nigdy na motocyklu nie siedzieli.

Wiewór

2019-05-10, 12:06
dupakaczora napisał/a:

Ot k***a sami znawcy co nigdy na motocyklu nie siedzieli.



Lata jeździłem chopperem.

Novy188

2019-05-10, 12:09
W Polsce można na motocyklu (i rowerze) wyprzedzać wolno poruszające się samochody, zarówno z lewej jak i prawej strony. Było na kursie na wet na B :)

Niestety, nigdzie nie ma zaznaczone co to jest "wolno poruszające się samochody", zwyczajowo jest to do około 30kmh.

Krzysztof Burdak, szef sekcji Ruchu Drogowego krakowskiej Komendy Miejskiej Policji:

Motocykle przeciskając się środkiem pomiędzy stojącymi bądź poruszającymi samochodami, nie naruszają przepisów! Oczywiście motocykliści powinni zachować szczególną ostrożność, przestrzegać znaków drogowych (zakaz wyprzedzania, linia ciągła itp.) i zachować bezpieczny odstęp, jednak nie jest on określony.

Tymczasem kierowców aut przepisy zobowiązują do zachowania metrowego odstępu podczas wyprzedzania motocykla. Dlatego jeśli kierowca, który poruszając się w ramach jednego pasa ruchu, nagle zmieni kierunek (np. omijając dziurę w asfalcie) i zderzy się z wyprzedzającym go motocyklistą, ponosi winę za zdarzenie.

D3Ton

2019-05-10, 12:32
Szeryf się znalazł...
A nie...
Czekaj...

siwybis

2019-05-10, 21:36
I co tej policyjnej k***ie przeszkadzało? Mam na dzieję że go jakiś murzyn zastrzeli.

camson

2019-05-11, 14:39
ruffin-89 napisał/a:

Gówno prawda, jeżeli tylko nie zajmujesz motocyklem dwóch pasów ruchu naraz, możesz wyprzedzać samochód w obrębie jednego pasa ruchu.
Tutaj więcej na ten temat: https:// motopomocni. pl/artykuly/poradniki/jazda-motocyklem-korku-przeciskaj-sie-zgodnie-prawem/



To działa do póki nic się nie stanie. W razie wypadku motocyklista dostanie po dupie- i dobrze.