18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Morsowanie

Flodzia • 2023-01-22, 11:53


chłop był w szoku :lol:

psarnack

2023-01-22, 17:29
Tobiahus96 napisał/a:

Pewno dostał szoku termicznego.
Jakby ktoś nie wiedział co to:
Szok termiczny to szybka zmiana temperatury ciała. Najczęściej występuje po nagłym kontakcie rozgrzanego organizmu z zimną wodą. Skutki wstrząsu tego typu są poważne, związane z zaburzeniami oddychania i krążenia włącznie.



iuja tam , szok termiczny jest wtedy jak ktoś cie obleje woda o temperaturze 100 stopni celcjusza ..

parapsychol

2023-01-22, 18:26
pierwsza kompiel w zyciu zawsze przyprawia o zawrut glowy ;0

przewodnik_elektryczny

2023-01-22, 20:07
lysymisio6969 napisał/a:

pewnie to był potomek puszkina i w kontakcie z wodą do głosu doszły murzyńskie geny..



Ale jaja , nie słyszałem o tym wcześniej

daniel1040

2023-01-22, 22:06
Przypomina mi się ten filmik co ruska matka wskoczyła pod lód i jej dzieci patrzyły na ostatnie chwile ja znika pod lodem na zawsze - ech dobre czasy

_Netrunner_

2023-01-22, 23:41
daniel1040 napisał/a:

Przypomina mi się ten filmik co ruska matka wskoczyła pod lód i jej dzieci patrzyły na ostatnie chwile ja znika pod lodem na zawsze - ech dobre czasy






el...........ss

2023-01-23, 00:06
@_Netrunner_

Jakim zjebem trzeba być, żeby się wpie**alać pod lód? Jeszcze rozumiem jakiegoś naj***nego nastolatka, co nie zdążył przekształcić sobie siana w głowie na mózg, ale k***a, kobieta mająca męża i dzieciaki odpie**ala taki szajs? Szkoda rodziny, bo własnym debilizmem narobiła im cierpienia...

Tuco

2023-01-23, 03:25
psarnack napisał/a:

iuja tam , szok termiczny jest wtedy jak ktoś cie obleje woda o temperaturze 100 stopni celcjusza ..


Fajnie się was czyta. Ubaw po pachy...

intermag

2023-01-23, 05:18
To jest jeden z niewielu momentów, kiedy bez lekarza można u siebie odkryć wrodzona wadę serca

Prof_Dr_Wiktor_Traktor

2023-01-23, 06:54
Tobiahus96 napisał/a:

Pewno dostał szoku termicznego.
Jakby ktoś nie wiedział co to:
Szok termiczny to szybka zmiana temperatury ciała. Najczęściej występuje po nagłym kontakcie rozgrzanego organizmu z zimną wodą. Skutki wstrząsu tego typu są poważne, związane z zaburzeniami oddychania i krążenia włącznie.



W takim razie wytłumacz po co przed morsowanie należy się rozgrzać, przyśpieszyć puls i zwiększyć jak to nazywaśz różnicę temperatur a nie wchodzi się od razu ?

Karboksylator

2023-01-23, 11:48
@_Netrunner_

zrobiłeś mi dzień tym filmikiem, dzięki

opółnocyuciebie

2023-01-26, 02:29
To nie morsowanie, tylko ruskie któregoś tam stycznia zanurzają się w lodowatej wodzie na Chrzest Pański

Tobiahus96

2023-01-26, 07:52
Zulu-Gula napisał/a:

Taka jest prawda
Puszkin miał czarnoskórego pradziadka, Abisyńczyka Abrama Hannibala, który trafił do Rosji jako niewolnik, ale dzięki mądrości i odwadze stał się ulubieńcem cara Piotra I i otrzymał szlachectwo.



Ładnie przepisana wikipedia

:mrgreen:

mrx_tm

2023-01-26, 21:08
Prof_Dr_Wiktor_Traktor napisał/a:

W takim razie wytłumacz po co przed morsowanie należy się rozgrzać, przyśpieszyć puls i zwiększyć jak to nazywaśz różnicę temperatur a nie wchodzi się od razu ?



Właśnie nie należy się rozgrzewać przed wejściem. To jest już dawno nieobowiązujący mit. Bez sensu otwierać pory a potem je zamykać. Następuje szybsze wychładzanie. Zobacz sobie jak się "rozgrzewają" zawodowi pływacy w lodowatej wodzie.