18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Montaż wind

CrazyEdek • 2023-11-15, 17:42
Ten moment, kiedy uświadamiasz sobie, że sprawa się rypła.


PabloSkills

2023-11-16, 02:34
To zamontował w końcu czy nie zamontował. Bo nie zdążyłem zauważyć.

To zamontował w końcu czy nie zamontował??? Bo nie zdążyłem zauważyć.

Juzwa

2023-11-16, 07:27
lysymisio6969 napisał/a:

ktoś ma inne przemyślenia?



Coś się zj***ło.


lysymisio6969 napisał/a:

nieprawidłowy montaż mocowania lin nośnych (liny się nie urwały bo na jednej można trzy dźwigi powiesić i jeszcze będzie trochę zapasu a takich lin instalowanych jest 4-8 (między bajki włóżcie opowieści jak to liny się w dźwigu zerwały)



//pomorska.pl/czersk-w-windzie-pekla-lina-oni-byli-w-srodku-mezczyzna-zginal-na-miejscu/ar/7064975

maniunio

2023-11-16, 09:00
Juzwa napisał/a:


//pomorska.pl/czersk-w-windzie-pekla-lina-oni-byli-w-srodku-mezczyzna-zginal-na-miejscu/ar/7064975



A przeczytałeś chociaż to co wrzuciłeś?

"Windę domowym sposobem skonstruował wcześniejszy właściciel domu. Od dawna nikt z niej nie korzystał. - Do windy był zakaz wstępu, a nawet zbliżania się. Wiedzieli o tym wszyscy domownicy i goście - mówi mężczyzna."

el_kadafi

2023-11-16, 11:01
Panowie. To rozbiórka budynku. Uj***li windę bo tak wygodniej. Widziałem to gdzieś wcześniej.

mazga50

2023-11-16, 14:36
lysymisio6969 napisał/a:

tu raczej z budowlanką coś nie tak poszło.. rama kabiny zatrzymała się na chwytaczach a na nią coś i masywnego i z dużą prędkością spadło. prowadnice przed drzwiami szybowymi sugerują, że to początkowy etap montażu, prawdopodobnie poziom "0" i przynajmniej jedno piętro w dół. To, że wykończone portale drzwi szybowych a panele drzwi stoją obok każe się domyślać, że to modernizacja a właściwie wymiana dźwigu za tym przemawiają też staromodne kasety wezwań i prawdopodobnie wskaźnik obecności kabiny.
To, że film został nagrany świadczy o tym, że monterzy wcześniej wiedzieli, że będzie "heca"
Jest jeszcze podmuch chwile przed uderzeniem, widać jak jakieś folie i papiery są podrywane "dmuchnięciem" poduszki powietrznej wytworzonej przez spadający element a to znaczy, że nie było za dużo luzu pomiędzy ścianami szybu a spadającym elementem (coś jak tłok w strzykawce) dlatego myślę, że to strop (może świeżo wylewany) szybu się zarwał.
ktoś ma inne przemyślenia?



Przeciwwaga pie**olnęła z dużej wysokości i wypchnęła części kabiny czy tam słupek ze sprężynami dla przeciwwagi.
Dobrze, że autor nie stał na wprost szybu.

1qazxcvb

2023-11-16, 18:55
lysymisio6969 napisał/a:

tu raczej z budowlanką coś nie tak poszło.. rama kabiny zatrzymała się na chwytaczach a na nią coś i masywnego i z dużą prędkością spadło. prowadnice przed drzwiami szybowymi sugerują, że to początkowy etap montażu, prawdopodobnie poziom "0" i przynajmniej jedno piętro w dół. To, że wykończone portale drzwi szybowych a panele drzwi stoją obok każe się domyślać, że to modernizacja a właściwie wymiana dźwigu za tym przemawiają też staromodne kasety wezwań i prawdopodobnie wskaźnik obecności kabiny.
To, że film został nagrany świadczy o tym, że monterzy wcześniej wiedzieli, że będzie "heca"
Jest jeszcze podmuch chwile przed uderzeniem, widać jak jakieś folie i papiery są podrywane "dmuchnięciem" poduszki powietrznej wytworzonej przez spadający element a to znaczy, że nie było za dużo luzu pomiędzy ścianami szybu a spadającym elementem (coś jak tłok w strzykawce) dlatego myślę, że to strop (może świeżo wylewany) szybu się zarwał.
ktoś ma inne przemyślenia?



Ja. Nie pie**ol. Naj***li do windy towaru i liny zaczęły trzaskać. Zaczęli nagrywać, linka jeb i poleciało.

mazga50

2023-11-17, 04:13
Jednak na końcu chyba cała kabina spadła. Zwróćcie uwagę na podmuch który podrywa śmieci z podłogi tuż przed tym, jak "cóś" się katapultowało z szybu windy (słupek ze sprężynami?).