18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mitologia chrześcijańska

0statniSprawiedliwy • 2012-09-06, 18:33
Trochę podpadnę katolikom, ale oto "protoplaści" Jezusa:

(na zdjęciach mamy malowidła ze starożytnych miejsc ze zmartwychwstaniem i innymi scenami "biblijnymi", które takowymi nie są)



Cytat:


Warto odnotować, że Ciemność i Światło, czy Dobro i Zło - to jedne z najważniejszych mitologicznych dualizmów, obecnych i wyrażanych na wielu płaszczyznach po dziś dzień. Najogólniej mówiąc, historia Horusa jest następująca: Horus narodził się z dziewicy (Isis-Marii) 25-go grudnia Jego narodzinom towarzyszyła gwiazda na wschodzie za wskazaniem której szło 3 królów by oddać cześć nowo narodzonemu zbawcy.

W wieku 12 lat był nauczycielem syna marnotrawnego, a w wieku lat 30 został ochrzczony przez postać zwaną ANUP i tak zaczął się jego stan duchowny. Horus miał 12 uczniów, z którymi podróżował, czyniąc cuda takie jak uzdrawianie i chodzenie po wodzie. Horus był znany pod wieloma imionami: Prawda, Światło, Pomazaniec Boży, Dobry Pasterz, Baranek Boży i wiele innych.

Po tym jak został zdradzony przez TYPHONA, Horus został ukrzyżowany, pochowany na 3 dni, a potem zmartwychwstał. Te atrybuty Horusa, oryginalne czy nie, wydają się przenikać wiele światowych kultur, a dla wielu innych bogów mitologiczna struktura jest taka sama. ATTIS z Frygii - urodzony 25 grudnia przez dziewicę NANA; ukrzyżowany; złożony w grobie, po 3 dniach zmartwychwstał.





KRISZNA z Indii, urodzony przez dziewicę Devaki; z gwiazdą na wschodzie zapowiadającą jego nadejście; czynił cuda; a po śmierci zmartwychwstał.

Grecki Dionizos, syn dziewicy; urodzony 25 grudnia; był podróżującym nauczycielem który czynił cuda np. zamieniał wodę w wino; nazywany był "Królem Królów", "Synem Bożym", "Alfą i Omegą" itd; a po śmierci, zmartwychwstał.

MITHRA z Persji, syn dziewicy; urodzony 25 grudnia; miał 12 uczniów; czynił cuda; a po śmierci został pochowany na 3 dni a potem zmartwychwstał. Był też nazywany "Prawdą", "Światłem" i wiele innych.

Interesujące, że dniem świętym dla Mithry była niedziela. Faktem jest, że istnieje szereg zbawicieli, z różnych okresów, z całego świata, którzy pasują do tej samej charakterystyki.



Wycięte ciekawsze fragmenty:

W Starym Testamencie jest historia Józefa.

Józef był prototypem Jezusa. Narodziny Józefa były cudem - Jezusa narodziny także. Józef miał 12 braci - Jezus miał 12 uczniów. Józef został sprzedany za 20 srebrników - Jezus za 30. Brat "Juda" dokonuje zdrady Józefa - uczeń "Judasz" dokonuje zdrady Jezusa. Józef zaczyna pracę w wieku 30 lat - Jezus także. Lista podobieństw jest długa.

"Religia Chrześcijańska jest w jakimś sensie kopia kultu Solarnego, w której postawiono osobę Chrystusa w miejsce Słońca i oddaje się mu cześć pierwotnie oddawaną Słońcu. Chrześcijaństwo nie opiera się na prawdzie do końca na prawdzie. Chrześcijaństwo jest jedynie Rzymską historią rozkręconą politycznie. Prawda jest taka, że Jezus był Bóstwem Solarnym gnostyckiej sekty Chrześcijan.

To było polityczne zagranie, by wykorzystując Jezusa zyskać kontrolę nad społeczeństwem.

W 325 r.n.e. cesarz Rzymu Konstantyn zwołał Radę Nicei. Podczas tego spotkania polityczna doktryna chrześcijańska została zatwierdzona. I tak zaczęła się długa historia Chrześcijaństwa, przesiąknięta krwią i duchowymi kłamstwami. A przez następne 1600 lat Watykan trzymał polityczną władzę nad całą Europą. Doprowadzając do okresów zwanych "Ciemnymi Wiekami", podczas których zaistniały Krucjaty czy Inkwizycja. Chrześcijaństwo, razem ze wszystkimi innymi teistycznymi systemami, do pewnego stopnia jest oszustwem wieku. Służyło oderwaniu gatunków od naturalnego świata, i od siebie samych. Polega ono głównie na ślepym słuchaniu autorytetów.

A potem pojawia się splagiatowana historia Mojżesza. Kiedy Mojżesz się urodził, miał zostać włożony do kosza i puszczony na rzekę, by uniknąć dzieciobójstwa. Został uratowany przez córkę króla i wychowany na księcia. Ta historia została zaczerpnięta z mitu o SARGONIE z Akkad, około 2250 przed naszą erą Sargon po narodzinach by uniknąć śmierci został włożony do kosza i spuszczony rzeką.

Został uratowany i wychowany na księcia przez królewnę AKKI. Poza tym Mojżesz jest znany jako Dawca Prawa, który dał 10 Przykazań. Ale idea dawania prorokowi przez Boga prawa na górze jest także starszym motywem. Mojżesz jest tylko kolejnym prawodawcą w długiej linii sukcesji takich postaci w chronologii.

W Indiach - MANU był wielkim dawcą prawa.

Na Krecie - MINOS - zstąpił z Góry Dicta, gdzie ZEUS dał mu święte prawa.

W Egipcie był MISES, który zniósł kamienne tablice ze spisanym prawem.

MANU, MINOS, MISES, MOSES (Mojżesz) Nawet 10 przykazań, zaczerpnięto bezpośrednio z egipskiej Księgi Zmarłych.

Co w Księdze Zmarłych napisano jako "Nie ukradłem" stało się "Nie kradnij," "Nie zabiłem" - "Nie zabijaj," "Nie skłamałem" - "Nie dawaj fałszywego świadectwa", itd.

Faktycznie religia egipska jest podstawą całej Judeochrześcijańskiej teologii.

Chrzest, życie po życiu, sąd ostateczny, dziewico-rództwo, wskrzeszenie, ukrzyżowanie, arka zbawienia, obrzezanie, zbawiciele, święta komunia, wielka powódź, Wielkanoc, Boże Narodzenie, Pascha i wiele wiele innych, to cechy koncepcji egipskich długo wyprzedzających Chrześcijaństwo i Judaizm.







Link do całości : http://www.eioba.pl/a/1ncr/czy-plagiat-chrzescijanstwa-byl-mozliwy

Pozdrawiam :)

muH

2012-09-06, 22:55
To nikt nie ogarnia tego tematu? Nie widzieliście Zeitgeist? Macie tu linka
na youtubie bo tutaj nie chce się dodać.

Kod:
/watch?v=Fxvzkv2g83M


Tam jest wszystko ładnie rozrysowane.

szatan_ns

2012-09-06, 23:00
i tak wpie**olą was robaki..... :!:

Go...........Fr

2012-09-06, 23:03
A co jeżeli w gwiazdozbiorze Oriona 3 gwiazdy Pasa Oriona to 3 królowie a Betelgeusa to brakujące element naszej układanki skoro piramidy i historia Egipcjan tak dokładnie przedstawiają to zjawisko.

Vexille

2012-09-06, 23:10
Jej, dobrze że to nie Apple pisał Stary Testament, bo byłby plagiat na miarę historii ludzkości :amused:

arcyfelix

2012-09-06, 23:27
Podobne "fakty" (nie znam sie na mitologii egipskiej) podano w filmie "Zeigeit" (wybaczcie nie znam niemieckiego, nie wiem jak sie to pisze) a potem autorzy filmu płacili krocie kary za błędy, więc nie jarałbym się tym tematem.

wiesiors4

2012-09-06, 23:56
kaime napisał/a:

90% zeitgeista jest zmyslona? Podziel sie zatem wiarygodnymi zrodlami, ktore obalaja ten pseudodokument, zamiast pie**olic jak potluczony.


Widzę, że jesteś jedną z osób, które bezmyślnie przyjęły ten pseudodokument jako "historię świata" i swoją nową religię.
Polecam książki: "Mistycyzm w wielkich religiach świata", J. Keller "Zarys dziejów religii", E. Harding "Religie świata", K. Kondrat " Bogactwo swiatopogladow religijnych". Zacznij jednak od przeczytania Biblii. Talmudu i Koranu. Albo możesz po prostu wpisać w google: zeitgeist obalenie. I zamiast wierzyć w ten głupi film i przyjmować za prawdę wszystko co słyszysz/widzisz jak bezmyślny kartofel najpierw to sprawdź. Po to Bóg/ewolucja dał/dała nam mózgi żebyśmy myśleli i sami dochodzili prawdy.
Masz tu 2 linki możesz zaczać od tych filmów.
/watch?v=KJqmFHauWS8
/watch?v=DjNnmXhd-3A

Thor14

2012-09-07, 00:04
A jeśli komuś nie chce się szukać to ja od razu daję linka do strony gdzie są po kolei obalone tezy z tego tekstu (jak ktoś już napisał to z pierwszej części filmy "Zeitgeist")
Najlepsze jest to, że jakbyście chcieli to samemu sprawdzić to fragment dotyczący religii w tym filmie, faktycznie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

http://antyzeitgeist.weebly.com/

Enjoy !

0statniSprawiedliwy

2012-09-07, 00:06
UWAGA


Jak zawsze wojna- "katole" robią burzę. Tylko kim wy k***a jesteście, proponuję pójść na archeologię nauczyć się jakiegoś k***a sumeryjskiego, majowego, hebrajskiego, aramejskiego, czytać hieroglify itd, przeprowadzić badania i obalić wszystko co inni wam wytykają. Choć ze swoim światopoglądem możecie co najwyżej być profesorami łopatologii, a z języków znać łacinę podwórkową. Ślepi idioci. Przecież to, że wiele religii pochodzi z jednej, jest faktem naukowym. Ludzie k***a zęby zjedli całe życie badając cywilizację, żeby to odkryć, a tu jeden z drugim, pajac j***ny będzie zza monitora pie**olił śmieci. Proponuję zagłębić się w badania Alana Alforda, Ericha von Danikena Waltera-Jorg Langbeina. To są autorytety w archeologii i w badaniach ludzkich dziejów, polecam książkę "BOGOWIE NOWEGO TYSIĄCLECIA" pierwszego z panów, tam macie jasne dowody. Przypie**alacie się do źródeł?? Każde źródło podważające waszą fanatyczną wiarę, jest złe, szatańskie zakłamane, a sami się na nie powołujecie. I się k***a nauczcie czytać ze zrozumieniem, w artykule nie ma napisane, że boga nie ma, tylko, że inni wierzą w to co wy pod zmienioną nazwą. Języki też się wzięły z prajęzyka, później były 3 języki i tak się rozmnożyły. Zacznijcie być obiektywni, a nie jak jakieś wyprane j***ne ZOMBIE. Otwórzcie oczy bo dajecie się r*chać w dupę nie dość, że rządowi, to jeszcze kościołowi. Wierzcie sobie, ale nie płaćcie za wiarę, myślicie, że bóg potrzebuje waszych pieniędzy?

Wk***iliście mnie. O!

I jeszcze takie pytanko- jeżeli bóg jest od zawsze, dlaczego chrześcijaństwo istnieje od czasów Jezusa dopiero?

arkadiuss92

2012-09-07, 00:19
wyjebcie tego idiote nade mną, myślisz że napisze "wielkimi literami" i jest ważny/wszechwiedzący/ch*jwiejaki (niepotrzebne skreślić). Jeśli ktoś łączy wiarę z pieniędzmi i instytucjami jest wprost poj***ny, nie musze chodzic do kościoła żeby wierzyć w Boga... bo mam wrażenie, że niektórzy tutaj tego nie pojmują...

wiesiors4

2012-09-07, 00:23
TyTakTwierdzisz napisał/a:


Jak zawsze wojna- "katole" robią burzę. Tylko kim wy k***a jesteście, proponuję pójść na archeologię nauczyć się jakiegoś k***a sumeryjskiego, majowego, hebrajskiego, aramejskiego, czytać hieroglify itd, przeprowadzić badania i obalić wszystko co inni wam wytykają. Choć ze swoim światopoglądem możecie co najwyżej być profesorami łopatologii, a z języków znać łacinę podwórkową. Ślepi idioci. Przecież to, że wiele religii pochodzi z jednej, jest faktem naukowym. Ludzie k***a zęby zjedli całe życie badając cywilizację, żeby to odkryć, a tu jeden z drugim, pajac j***ny będzie zza monitora pie**olił śmieci. Proponuję zagłębić się w badania Alana Alforda, Ericha von Danikena Waltera-Jorg Langbeina. To są autorytety w archeologii i w badaniach ludzkich dziejów, polecam książkę "BOGOWIE NOWEGO TYSIĄCLECIA" pierwszego z panów, tam macie jasne dowody. Przypie**alacie się do źródeł?? Każde źródło podważające waszą fanatyczną wiarę, jest złe, szatańskie zakłamane, a sami się na nie powołujecie. I się k***a nauczcie czytać ze zrozumieniem, w artykule nie ma napisane, że boga nie ma, tylko, że inni wierzą w to co wy pod zmienioną nazwą. Języki też się wzięły z prajęzyka, później były 3 języki i tak się rozmnożyły. Zacznijcie być obiektywni, a nie jak jakieś wyprane j***ne ZOMBIE. Otwórzcie oczy bo dajecie się r*chać w dupę nie dość, że rządowi, to jeszcze kościołowi. Wierzcie sobie, ale nie płaćcie za wiarę, myślicie, że bóg potrzebuje waszych pieniędzy?
Wk***iliście mnie. O!
I jeszcze takie pytanko- jeżeli bóg jest od zawsze, dlaczego chrześcijaństwo istnieje od czasów Jezusa dopiero?


Najpierw odpowiedź na pytanie. Stary Testament został napisany w I w pne. Został NAPISANY, a ustnie był przekazywany wcześniej. Chrześcijaństwo istnieje od czasów Jezusa, bo jak sama nazwa Chrześcijaństwo wskazuje, że jest to wiara w Chrystusa. Więc dopiero po ukrzyżowaniu go zaczęto tak nazywać tą religię.
Teraz dalej. Ty pozujesz na wściekłego ateistę i zarzucasz, że katole robią wojnę a Ty mi wyglądasz na gimboatola, który nie wierząc w nic chce pokazać jaki jest fajny i ma wyj***ne. Uwierz, mam kilku znajomych ateistów i wstyd im że są tacy ateiści co krzyczą: "j***ć katolików, judaistów muzłmanów...". Ateizm to naukowe podejście do wiary a nie najeżdżanie na wierzących gdzie się da. Nie mam nic do ateistów, każdy wierzy w co chce, ale wk***iają mnie tacy idioci najeżdżający na wierzących i pokazujących że nie boją się Boga. Podejście: "Religia jest dla słabych" a ja jestem silny i nie wierzę w nic. Ostatnio w Polsce modne jest jechanie po religii. k***a gdzie wasza polskość? Gdyby nie religia Polska już dawno mogłaby nie istnieć tępaki (polecam zasięgnąć historii). Najbardziej na wytępieniu religii z Polski zależy komunistom (jeżeli myślicie że nie są już u władzy to zaskoczę was, że stoją za decyzjami polityków) poczytajcie co nieco o PRL'u (min dlaczego władze bały się wizyty JP2 w Polsce).
Ja nie chodzę do kościoła, nie daję na tacę, więc kościół mnie nie r*cha.

ApologiZZe

2012-09-07, 00:24


A te gowna z Zeitgeist sa w wiekszosci sciema, nie ma nigdzie napisane, ze ktokolwiek z tych mitologicznych bogow rodzil sie 25 grudnia i bla bla bla bla, wymyslone, poczytajcie o tym, wygooglujcie
:-/


wiesiors4 napisał/a:


Najpierw odpowiedź na pytanie. Stary Testament został napisany w I w pne. Został NAPISANY, a ustnie był przekazywany wcześniej. Chrześcijaństwo istnieje od czasów Jezusa, bo jak sama nazwa Chrześcijaństwo wskazuje, że jest to wiara w Chrystusa. Więc dopiero po ukrzyżowaniu go zaczęto tak nazywać tą religię.
Teraz dalej. Ty pozujesz na wściekłego ateistę i zarzucasz, że katole robią wojnę a Ty mi wyglądasz na gimboatola, który nie wierząc w nic chce pokazać jaki jest fajny i ma wyj***ne. Uwierz, mam kilku znajomych ateistów i wstyd im że są tacy ateiści co krzyczą: "j***ć katolików, judaistów muzłmanów...". Ateizm to naukowe podejście do wiary a nie najeżdżanie na wierzących gdzie się da.
Nie chodzę do kościoła, nie daję na tacę, więc kościół mnie nie r*cha.



k***a mac, wyzywanie kazdego od gimbusow juz sie robi wk***iajace, serio :shock:

0statniSprawiedliwy

2012-09-07, 00:26
@arkadiuss92 sam jesteś idiotą, nawet wielkich liter od pogrubienia nie odróżniasz. Jeśli uważasz, że religia jest po coś innego niż żeby zarabiać pieniądze i manipulować ludźmi jesteś idiotą. Jeśli oddzielasz pieniądze od wiary jesteś kretynem, przecież jakby Twoi rodzice nie płacili za chrzest, pośrednio za komunię i bierzmowanie, za swój ślub to teraz byłbyś "pustym idiotą", a nie oświeconym katolikiem.

Czemu na pytanie nie odpowiedziałeś panie wszechwiedzący?

wiesiors4 napisał/a:


Najpierw odpowiedź na pytanie. Stary Testament został napisany w I w pne. Został NAPISANY, a ustnie był przekazywany wcześniej. Chrześcijaństwo istnieje od czasów Jezusa, bo jak sama nazwa Chrześcijaństwo wskazuje, że jest to wiara w Chrystusa. Więc dopiero po ukrzyżowaniu go zaczęto tak nazywać tą religię.
Teraz dalej. Ty pozujesz na wściekłego ateistę i zarzucasz, że katole robią wojnę a Ty mi wyglądasz na gimboatola, który nie wierząc w nic chce pokazać jaki jest fajny i ma wyj***ne. Uwierz, mam kilku znajomych ateistów i wstyd im że są tacy ateiści co krzyczą: "j***ć katolików, judaistów muzłmanów...". Ateizm to naukowe podejście do wiary a nie najeżdżanie na wierzących gdzie się da. Nie mam nic do ateistów, każdy wierzy w co chce, ale wk***iają mnie tacy idioci najeżdżający na wierzących i pokazujących że nie boją się Boga. Podejście: "Religia jest dla słabych" a ja jestem silny i nie wierzę w nic. Ostatnio w Polsce modne jest jechanie po religii. k***a gdzie wasza polskość? Gdyby nie religia Polska już dawno mogłaby nie istnieć tępaki (polecam zasięgnąć historii). Najbardziej na wytępieniu religii z Polski zależy komunistom (jeżeli myślicie że nie są już u władzy to zaskoczę was, że stoją za decyzjami polityków) poczytajcie co nieco o PRL'u.
Ja nie chodzę do kościoła, nie daję na tacę, więc kościół mnie nie r*cha.



Co do odpowiedzi, stary testament czerpie niewątpliwie z innych religii. Więc nie pie**ol, że było przekazywane ustnie, bo już na tabliczkach glinianych dużo wcześniej były inne religie spisywane, więc czemu Jahwe nie kazał przygotować tabliczek z dziejami Mojżesza?
Co do reszty- ja wojny nie zacząłem, wk***ia mnie jak jakiś gówno znaczący kretyn podważa całą naukę, bo jest kretynem. Nie atakuję nikogo bezpodstawnie, "katole" daję w cudzysłów, gdyż jest to coś w rodzaju "kiboli", "wojujących ateistów", myślę że jesteś na tyle inteligentny, że wiesz do jakiej grupy "wierzących" się odnosiłem. A z idiotyzmu i hipokryzji wspomnianych "katoli" już Kochanowski się naśmiewał, swoją drogą katolik. Więc będę mówił, że są idiotami i będę uważał się od nich lepszy. A do normalnego katolika, świadka Jehowy, Krisznowca, Judaisty, Muzułmanina wyznawcy drzewa czy telewizji będę zawsze odnosił się z szacunkiem i tyle.

witex811

2012-09-07, 00:33
@up Mądrze gada, polać mu :)

wiesiors4

2012-09-07, 00:35
Daeron napisał/a:

k***a mac, kolejny pie**olony pozer, ktory kazdego wyzywa od gimbusow, ja pie**ole, jesli chcesz komus cisnac, to chociaz pisz z sensem.. Stary Testament zostal napisany w XII wieku p.n.e..

Wyzywanie kazdego od gimbusow juz sie robi wk***iajace, serio :shock:


Zacznijmy od tego że użyłem słowa gimboatol i miałem na myśli nazwanie podejścia. Gimboatol, to "ateista" który tępi wierzących i liczy na to, że bycie ateistą doda mu zajebistości. Przeczytaj jeszcze raz, pomyśl chwilkę o tym na spacerze, jak nie zrozumiesz przeczytaj drugi raz. A jak jesteś za głupi to nie zabieraj głosu w Internecie, bo zaniżasz poziom.
Najmłodsze części ST został skończony w I w pne, więc to Ty pisz z sensem. A tym obrazkiem to się "przylansiłeś" fch*j "pozerze" ;)

ApologiZZe

2012-09-07, 00:40
wiesiors4 napisał/a:


Czy kogoś wyzwałem od gimbusa czy napisałem że jest to gimnazjalne podejście? Zacznijmy od tego że użyłem słowa gimboatol i miałem na myśli nazwanie podejścia. Przeczytaj jeszcze raz, pomyśl chwilkę o tym na spacerze, jak nie zrozumiesz przeczytaj drugi raz. A jak jesteś za głupi to nie zabieraj głosu w Internecie, bo zaniżasz poziom.
Najmłodsze części ST został skończony w I w pne, więc to Ty pisz z sensem. A tym obrazkiem to się "przylansiłeś" fch*j "pozerze" ;)


O wieku ST wlasnie mi sie popieprzylo, wiec zedytowalem :mrgreen: Jeden uj, czy podejscie czy samo nazwanie, wszedzie moda na wyzywanie wszystkich od "gimbusow", to jest juz z deka zalosne ;-)