18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Miód na moje oczy...

Salieri16000 • 2020-10-31, 22:27
...ten wasz ból dupy w komentarzach do filmików tego typu :D

W południe, 31 października, ruch armeńskich pojazdów wojskowych z personelem, w kierunku azerskich pozycji był obserwowany z powietrza.

Okazało się, że grupa dywersyjno-rozpoznawcza armeńskich sił specjalnych próbowała zbliżyć się do linii obronnej azerskich wojsk, w celu dokonania prowokacji.

Pojazd terenowy został zniszczony jednym pociskiem, a rozproszona grupa dywersyjno-rozpoznawcza zaczęła uciekać. Zaobserwowano, że żołnierze z tej grupy wsiedli do ciężarówki „Kamaz”, aby opuścić teren. Pojazd wypełniony uzbrojonymi żołnierzami, także został zniszczony bezpośrednim trafieniem:


marcinbobek

2020-10-31, 22:33
Trzeba być masochistą żeby pakować się do ciężarówki jak przed chwilą ich Jeep został zbombardowany. Kuźwa na piechotę był wracał.

Zbysław

2020-10-31, 22:34
to a te wypadki na motorach
to jest nudne

McQurwa

2020-10-31, 23:02
j***ć azerów, kozojebców

ZgRyZ

2020-10-31, 23:38
tak to właśnie ameryka testuje swoje dronki. nie, nie usasusa nie pomagają islamowi, przecież walczą z isis, którą zbroją za własne pieniążki. armeniaków nie stać na broń z rosji, więc jak słyszę, lub czytam wypociny "polackiego" fachowca, który od razu rozpoznaje rosyjskie drony u azerów, ku.wa po zapachu chyba, to rzygać mi się chce. ku.wa, jeżeli nie rozpoznajesz flag niedo.ebany rycerzu chry.tusa, sprawdź w sieci.

~mg_schutze

2020-11-01, 00:40
ZgRyZ napisał/a:

tak to właśnie ameryka testuje swoje dronki. nie, nie usasusa nie pomagają islamowi, przecież walczą z isis, którą zbroją za własne pieniążki. armeniaków nie stać na broń z rosji, więc jak słyszę, lub czytam wypociny "polackiego" fachowca, który od razu rozpoznaje rosyjskie drony u azerów, ku.wa po zapachu chyba, to rzygać mi się chce. ku.wa, jeżeli nie rozpoznajesz flag niedo.ebany rycerzu chry.tusa, sprawdź w sieci.



Przecież to są tureckie i izraelskie drony...

BigDaddyD

2020-11-01, 00:58
Jak widzę te filmy, to tak sobie myślę, że oni nie myślę w ogóle. Wystarczyłoby, gdyby poruszali się na piechotę w dużym rozproszeniu, tamci tylko czekają, aż się zbiorą w kupkę, by nie marnować drogich i deficytowych rakiet........

Juzwa

2020-11-01, 08:01
BigDaddyD napisał/a:

...tamci tylko czekają, aż się zbiorą w kupkę, by nie marnować drogich i deficytowych rakiet........



Masz trochę racji, ale kiedyś w końcu muszą się zebrać "w kupkę", taka jest specyfika wojska...

sokol358

2020-11-01, 09:29
Wk***iają mnie tego typu filmiki, tak samo jak wypadki z kamer samochodowych

Janusz_k

2020-11-01, 09:39
UP! To nie oglądaj, zmusza Cię ktoś? ale daj innym obejrzeć.

suchysongoful

2020-11-01, 10:45
Te drony to jednak sk***ysyństwo. Po co szkolić się ćwiczyć jeżeli nie ma się najmniejszych szans z 13 który całe dnie napie**ala w strzelanki i dobrze joystickiem operuje :mrgreen:

Maras0803

2020-11-01, 10:56
sokol358 napisał/a:

Wk***iają mnie tego typu filmiki, tak samo jak wypadki z kamer samochodowych



A mnie wk***iają takie dzbany ja ty i nie marudzę.

z0...........ee

2020-11-01, 11:02
z jakiej odległosci ten dron strzela?

Dupaapud

2020-11-01, 11:44
z0neee napisał/a:

z jakiej odległosci ten dron strzela?



Dron nie strzela ;) Dron namierza cel. Strzela artyleria, naprowadzanym pociskiem.

Salieri16000

2020-11-01, 12:43
z0neee napisał/a:

z jakiej odległosci ten dron strzela?



Drony Bayraktar TB2 mają 6,5 m długości i 12 m rozpiętości skrzydeł. Maksymalna masa startowa to 630 kg, mogą osiągać prędkość 222 km/godz. i pułap maksymalny ponad 8200 metrów (pułap praktyczny to 6750 m). Ich maksymalny zasięg to ponad 150 km, przy długotrwałości lotu 24 godziny (prędkość przelotowa – 130 km/godz.). Drony te mają ładowność 55 kg i mogą przenosić m.in. kierowane bomby naprowadzane laserowo ogólnego przeznaczenia MAM-L i MAM-C produkcji Roketsan o zasięgu do 8 km, najpewniej także przeciwpancerne pociski kierowane dalekiego zasięgu UMTAS/Mizrak-U.

Tak widzi atak operator uzbrojenia:



Dupaapud napisał/a:

Dron nie strzela Dron namierza cel. Strzela artyleria, naprowadzanym pociskiem.



Nie znasz się, to się nie udzielaj.

Powyższe nagranie- jak i wszystkie inne wrzucone tu przeze mnie, zostały nagrane z dronów Bayraktar TB2, który jest "samowystarczalny" jeśli chodzi o namierzanie i niszczenie celów naziemnych.

Dron ten na czterech podwieszeniach, może przenosić inteligentną amunicję naprowadzaną laserowo, z możliwością przenoszenia kombinacji:
- L-UMTAS (System pocisków przeciwpancernych dalekiego zasięgu)
- MAM (inteligentna mikro amunicja)
- Roketsan Cirit (system rakietowy 70 mm)
- Rakiety naprowadzane laserowo Tubitak-Sage Bozok

Poniżej; Dron Bayraktar TB2 z podwieszonym uzbrojeniem: